با تاكید بر احداث ورزشگاه اختصاصی؛

سلطانی فر: سهام پرسپولیس و استقلال بصورت صد درصد واگذار می‎شود

سلطانی فر: سهام پرسپولیس و استقلال بصورت صد درصد واگذار می‎شود

به گزارش بازی فوتبال وزیر ورزش با تاكید بر اراده وزارت ورزش برای خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال، اظهار داشت: با تحقق این مهم، سهام هر دو باشگاه به صورت كامل و صد درصد واگذار می‎شود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در مجمع باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس كه روز گذشته برگزار شد، با اشاره به روند واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال كه بر مبنای مصوبه دولت در مردادماه ۱۳۹۴ در تملك دولت باقی ماند، اظهار داشت: با پیشنهاد به دولت در كوتاهترین زمان مجوز تشكیل مجمع گرفتیم و كار سنگینی را برای این دو باشگاه در مجموعه وزارت ورزش و جوانان شروع كردیم تا ساماندهی اساسی و بنیانی برای استقلال و پرسپولیس كه بنیه اصلی فوتبال كشور هستند و از سابقه تاریخی برخوردار می باشند، انجام دهیم.
حال استقلال و پرسپولیس خوب باشد حال فوتبال ملی هم خوب است
وی خاطرنشان كرد: اعتقاد داریم هرگاه كه حال فوتبال پرسپولیس و استقلال خوب باشد، فوتبال ملی ما هم روزهای خوبی را سپری خواهد نمود و دیدیم كه در خلال دو سال قبل هم صعود بی دردسری به جام جهانی برای تیم ملی فوتبال ایران رقم خورد و در جام جهانی هم بهترین نتیجه را در یك گروه سخت در مقایسه با ادوار گذشته بدست آوردیم و در كنار آن هم تیم های ملی رده های سنی پایه همینطور بانوان و فوتسال و فوتبال ساحلی ایران هم نتایج ارزشمندی در رقابت های جهانی به ارمغان آوردند. آنچه مسلم است پرسپولیس و استقلال از ریشه دارترین و پرطرفدارترین باشگاه های كشور هستند كه هر كسی مسئولیت آنها را برعهده می گیرد، باید تلاش زیادی انجام دهد تا موجبات رضایتمندی هواداران و علاقمندان فراوان آنها را فراهم آورد.
سال گذشته دو ماه تا دیروقت برای پرسپولیس و استقلال كار كردیم
سلطانی فر در ادامه به فرآیند كسب مجوز حرفه ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در دو سال پیش اشاره نمود و توضیح داد: سال پیش یك شرایط بسیار دشوار را سپری كردیم بطوریكه به مدت دو ماه شب ها تا دیروقت به همراه معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای، مسئولین فدراسیون فوتبال و مدیران دو باشگاه جلسات مختلفی را با طلبكاران برگزار كردیم تا بدهی ها پرداخت و به مصالحه برسیم. در هر صورت موفق شدیم این مجوز را كسب نماییم و امسال هم در ماه های گذشته این مجوز با وجود ادعاهای واهی كه در مورد طلب ها وجود داشت و حتی برخی ادعاهای مشكوك را نهادهای ذیربط پیگیری كردند توانستیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم بگیریم.
استقلال و پرسپولیس تا سال ۹۹ مشكل مالی نخواهند داشت
وزیر ورزش در ادامه خاطرنشان كرد: در مجموع باشگاه پرسپولیس موفق شد گردنه سختی را پشت سر بگذارد و ۲۰ میلیارد تومان بدهی را پرداخت كند ولی با تغییر اسپانسر دو باشگاه وضعیت مالی آنها نظم پیدا كرد. این اسپانسر هم با برنامه كارش را پیش برده و با عنایت به تمدید قرارداد و مسیر روبه رشدی كه وجود دارد پرسپولیس و استقلال تا سال ۹۹ مشكل مالی نخواهند داشت.
دنبال معافیت مالیاتی هستیم
سلطانی فر همینطور مباحث مالیاتی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را مورد توجه قرار داد و تصریح كرد: از ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ كه جلسات با مدیران سازمان امور مالیاتی كشور شروع شد جلسات مكرری داشتیم و خوشبختانه متقاعد شدند كه بدلیل سوء مدیریت های گذشته حتی یك برگ اظهارنامه مالیاتی پر نشده بنابراین مالیات این دو باشگاه بصورت علی الراس محاسبه شده است. بنابراین بارها عنوان كردیم كه درآمدهای دو باشگاه هیچگاه بر هزینه های آنها فزونی نداشته و خوشبختانه با حسن نیت، مسئولان سازمان امور مالیاتی كشور پذیرفتند كه این مورد مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین تاكید می كنم كه حتما باشگاه ها پیگیری های لازم را انجام و مدارك و مستندات خویش را هم عرضه كنند تا بتوانیم معافیت مالیاتی بگیریم.
باید شفاف سازی كنیم
وزیر ورزش با اشاره به این مهم كه در ساختار اداری و گردش مالی پرسپولیس اتفاقات خوبی رخ داده تصریح كرد: باید با تلاش بیشتر شفاف سازی نماییم و در محاكم قضایی هم پرونده ها را با جدیت دنبال نماییم تا روز به روز به سمت شفافتر كردن امور مالی و جاری باشگاه پرسپولیس پیش رویم.
تلاش برای پرداخت بدهی های پرسپولیس تلاش مقدسی بود!
سلطانی فر كوشش برای پرداخت بدهی های ۱۰ تا ۱۵ سال قبل باشگاه پرسپولیس را تلاش مقدسی دانست و آینده این باشگاه را خوب پیش بینی نمود و تصریح كرد: اگر به سمت باشگاه داری واقعی پیش رویم بطور قطع با عنایت به پتانسیل های بالایی كه از نظر استعداد داریم، می توانیم با پرداختن به رده های سنی پایه و كار برنامه ریزی شده، استعدادهای خوبی را پرورش دهیم تا نیازی به استخدام بازیكنان خارجی نداشته باشیم و همیشه شرایط را طوری تولید نماییم كه در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان، باشگاه ها از پشتوانه خوبی برخوردار شوند تا علاوه بر تامین نیازهای خود با انتقال بازیكنان به كشورهای خارجی درآمد خوبی هم بدست آورند.
نباید تمام بازی ها در ورزشگاه آزادی و تختی برگزار شود
وزیر ورزش اهمیت برخورداری از ورزشگاه اختصاصی برای پرسپولیس و استقلال را مورد تاكید و توجه قرار داد و خاطرنشان كرد: این دو باشگاه باید به صورت اساسی و زیر بنایی برای برخورداری از استادیوم اختصاصی هم برنامه ریزی كنند چون كه دلیلی ندارد همه بازی ها به آزادی و تختی تهران ختم شود. ازاین رو باید به سمت راه اندازی استادیوم خصوصی بروند در این بین چند منطقه را هم بررسی كردیم و مذاكراتی هم با شهرداری ها صورت گرفته و خوشبختانه همه آمادگی كمك دارند چون كه بحث این دو باشگاه و پركردن اوقات فراغت مردم به شكل سالم یك مبحث اجتماعی هم هست. زمان آن فرا رسیده كه این حركت ماندگار را آغاز نماییم و با راه اندازی ورزشگاه پشتوانه خوبی برای آنها تولید نمائیم.
استقلال و پرسپولیس باید چشم انداز ۲۰ ساله داشته باشند
وی برخورداری از برنامه استراتژیك كوتاه مدت ۵ ساله و دراز مدت ۲۰ ساله را برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال سفارش كرد و تصریح كرد: هر دو باشگاه باید تلاش كنند علاوه بر برخورداری از برنامه كوتاه مدت، دارای چشم انداز ۲۰ ساله شوند و از جهت تاسیسات، مالی، بازیكنان، درآمدزایی و جایگاه در لیگ قهرمانان آسیا موقعیت خویش را مستحكم كنند.
پرسپولیس می توانست قهرمان آسیا شود
سلطانی فر عملكرد پرسپولیس در سه سال قبل را خوب توصیف كرد و با اشاره به دو قهرمانی این تیم در رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران خاطرنشان كرد: این تیم با وجود محدودیت ها و محرومیت از پنجره نقل و انتقالات توانست درخشش خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد و اگر امكان جذب بازیكن جدید داشت، می توانست در دیدار فینال هم پیروز شود و دور از ذهن نیست كه تیم های ایرانی در دور بعد یا سال های آینده عنوان قهرمانی را بدست آورند.
می توانیم به تیم های عربی بازیكن بدهیم
وزیر ورزش باشگاه های ایرانی در غرب آسیا را از زوایای مختلف توانمند دانست و توضیح داد: از نظر حمایت مردمی، سازمان و تشكیلات و بازیكنان بومی با پتانسیل بالا از باشگاه های منطقه توانمند تر هستیم بطوریكه نیمی از تیم های عربی را بازیكنان خارجی می سازند اما در پرسپولیس و استقلال اكثریت قریب به اتفاق بازیكنان اصلی را بازیكنان توانمند داخلی می سازند. ازاین رو اگر روی استعدادهای خودمان كار نماییم حتما می توانیم به تیم های عربی هم بازیكن صادر نماییم.
بعضی پیشكسوتان متقاضی خرید استقلال و پرسپولیس هستند
ك​سلطانی فر مبحث خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس را مورد توجه قرار داد و توضیح داد: ما مصمم هستیم فرآیند خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به سرانجام برسانیم. در كمیته تخصصی اقتصاد دولت هم به تصویب رسیده است و الان در نوبت طرح در دولت قرار دارد و بعد فرآیند اجرا در سازمان خصوصی سازی بایستی دنبال شود حتی از همین الان هم تعدادی از پیشكسوتان دو باشگاه اعلام آمادگی كردند تا در فرآیند خصوصی سازی مشاركت داشته باشند و متقاضی خرید دو باشگاه هستند كه باید پس از تصویب دولت با سازمان خصوصی سازی مذاكره و تعامل داشته باشند.
خصوصی سازی مدنظرمان واگذاری صد درصد سهام است
وزیر ورزش تصریح كرد: خصوصی سازی كه مدنظر ما قرار دارد واگذاری صد درصد سهام است و هر مجموعه اقتصادی كه با سازمان خصوصی سازی به تفاهم برسد صد در صد سهام را واگذار می نماییم.
قیمت استقلال و پرسپولیس متفاوت از گذشته است
سلطانی فر ارزش باشگاه های پرسپولیس و استقلال را هم مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: امروز با عنایت به ساماندهی مالی و تولید ساختار مناسب در باشگاه ها سهام آنها از دو سال قبل با ارزش تر شده و با عنایت به ظرفیت سازی خوبی كه در پرسپولیس و استقلال محقق شده بطور قطع با قیمت متفاوت تر با گذشته عرضه می گردد و با جدیت این فرآیند خصوصی سازی را دنبال می نماییم تا هرچه سریعتر به سرانجام برسد.

1397/09/11
14:48:26
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری