مشكلی با كمیته فنی ندارم؛

وینفرد شفر: سرمربی تیم ملی با مربیان باشگاهی جلسه بگذارد

وینفرد شفر: سرمربی تیم ملی با مربیان باشگاهی جلسه بگذارد

بازی فوتبال: سرمربی تیم فوتبال استقلال از فدراسیون فوتبال خواست جلسه ای بین سرمربی تیم ملی و مربیان باشگاهی برگزار كند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، وینفرد شفر در نشست خبری قبل از بازی استقلال با صنعت نفت اظهار داشت: هر بازی برای ما مهم می باشد. برای ما سه امتیاز بازی قبل بسیار مهم بود. شانس های زیادی برای گلزنی داشتیم ولی فقط یك گل زدیم. آن یك گل هم مقداری با شانس همراه بود ولی در فوتبال بدون شانس نمی گردد برد و پیروز شد.
وی اضافه كرد: نكته مهم برای من پاس های پرتعداد به مهاجمان و وینگرها و كسب سه امتیاز بود.بعد از بازی با سایپا فشار زیادی روی بازیكنان ما بوجود آمد. خیلی ها راجع به تیم ما حرف زدند و فكر می كردند فوتبال را درك می كنند ولی فوتبال یك ورزش عمومی است و همه درباره این ورزش صحبت می كنند. امروز هم خودمان را اماده كرده ایم برای بازی با صنعت نفت. می دانیم كه حریف مان بسیار سرسخت است و چند بازیكن این تیم بازی پیش از روی نیمكت كارت گرفتند. فردا به هوادارانمان نیاز داریم و امیدواریم فردا از تیم خودشان حمایت كنند و بتوانیم پیروز شویم.
سرمربی استقلال درباره بازیكنان جوان استقلال و استفاده از نفراتی كه كمتر بازی كرده اند، اظهار داشت: این نكته مهمی برای استقلالی است كه می خواهیم در آینده راجع به آن كار نماییم. با مدیرعامل هم برای ساختن استقلال در آینده صحبت كرده ایم. بازیكن جوان وقتی پیشرفت می كند كه بازی كند نه اینكه در خانه یا روی نیمكت بنشیند. چند هفته پیش هم گفتم صیادمنش بازیكنی است كه پتانسیل بالایی دارد ولی باید یاد بگیرد كه مهاجم در لحظه درست حركت نماید و در چه موقعیتی كجا باشد.
وی اضافه كرد: فیلم بازی تیم امید در عمان را دیدم. صیادمنش آنجا خیلی دوید و نیاز به استراحت داشت. او قدم به قدم بهتر میگردد و بازیكنی است برای آینده. سجاد آقایی مصدوم شده است. رضا كریمی باز مصدوم شده بود اما در عمان با تیم امید تمرین كرد در صورتی كه باید به ایران بازمی گشت. آژاكس شرایط خوبی نداشت اما چند بازیكن جوان به این تیم اضافه شدند و الان شرایط خوبی دارند. هواداران و رسانه ها باید به بازیكنان جوان كمك كنند تا پیشرفت كنند و به تیم ملی برسند. بازیكن جوان باید یاد بگیرد اگر اشتباهی می كند، دفعه بعد كار را به سرانجام برساند.
سرمربی استقلال اشاره كرد: همیشه از بازیكنانم حمایت می كنم و همیشه مثل پدر پشت بازیكنانم هستم به شرطی كه شخصیت خوبی داشته باشند. شما هم باید به آنها كمك كنید. صیادمنش در این سن یكی از بهترین استعدادهای فوتبال دنیا است و همیشه با او صحبت می نماییم كه چه كارهایی را بهتر انجام بدهد. نمی گردد برای آینده تیمی بسازید بدون بازیكن جوان. تعداد زیادی پیام دارم كه هواداران می خواهند جوان ها پیشرفت كنند. امروز هم در تمرین با صیادمنش صحبت كردم كه باید چه كارهایی را بهتر انجام بدهد. روزنامه ای در آلمان هست كه نوشته است بایرن تیم پنجم آلمان است و مشكل بزرگی دارد چون فقط دو بازیكن جوان دارد در حالیكه دورتمند بازیكنان جدید زیادی دارد كه قدم به قدم به تیم اضافه شده اند. فوتبال پلی استیشن نیست كه یك دكمه را فشار بدهید و برنده باشید. فوتبال تمرین و یادگیری و انگیزه می خواهد.
شفر درباره اینكه چرا به ملی پوشان اجازه نداده است در ساختمان پك ریكاوری كنند، اظهار داشت: همیشه تیم ملی را حمایت می كنم. خودم در سه كشور مربی تیم ملی بوده ام. همیشه مشكلات مربیان ملی را می دانم ولی اینجا یك مقدار شرایط سخت تر است. بازی قبل مقابل بولیوی را دیدیم. فقط سرمربی استقلال در ورزشگاه بود. نمی دانم چرا. انگیزه و علاقه داشتم كه بازی تیم ملی را ببینم. من یك مربی لیگ هستم و می خواستم بازیكنان خودم را در تیم ملی ببینم.
وی افزود: می خواستم این پیغام را به فدراسیون بدهم كه تیم ملی بسیار مهم می باشد. یادم است پیش از اینكه تیم ملی به جام جهانی برود، در یك سالن بزرگی برای مراسم بدرقه تیم ملی حضور داشتم. اگر وقت داشتم شاید به قطر هم می رفتم تا بازی با ونزوئلا را هم ببینم. تیم ملی نیاز به حمایت دارد. فدراسیون و باشگاه ها برای تیم ملی همه باید با هم كار كنند. این برای مربیان ملی و باشگاهی بسیار مهم می باشد كه با هم صحبت كنند درباره بازیكنان تیم های مختلف. این طبیعی است. در آلمان ۱۰ سال مربی بودم. دو سال در آلمان بكن باوئر، فوكس و تمام مربیان باشگاهی و ملی جمع می شدند و با هم صحبت می كردند. این یك اتفاق طبیعی است.
سرمربی استقلال اظهار نمود: بین تیم ملی و لیگ باید همكاری نزدیك وجود داشته باشد. موفقیت تیم ملی، موفقیت فوتبال ایران است. خودم هم الان در ایران و ایرانی هستم. بسیار خوشحالم وقتی مجید حسینی آمد زیر ۲۳ سال بودم و كم كم بازی كرد و در تیم ملی در جام جهانی هم فیكس بازی كرد. وی در باشگاه ما خیلی خوب كار كرد و در تیم ملی فیكس شد. این دقیقا صحبت درباره بازیكنان جوان است. امید نورافكن هم همین طور. او هم به خاطر كاری كه در باشگاهش انجام شد، ملی پوش شد.
شفر اضافه كرد: الان بازیكنان برای ریكاوری باید در اردوی تیم خودشان باشند. ما دكتر و امكانات بسیار خوبی داریم. پیش از بازی با السد قطر، ۶ بازیكن ما در تیم ملی بودند. یك بازیكن بازی كرد و بقیه نیمكت نشین و سكونشین بودند. ما خودمان یك بازی مهم داشتیم. نباید اینطور باشد. باید همیشه با هم در ارتباط باشیم و صحبت نماییم. نباید از راه رسانه ها صحبت هایمان را به گوش هم برسانیم. باید در فدراسیون با هم گفتگو نماییم. فدراسیون فوتبال باید جلسه ای بین مربیان ملی و باشگاهی بگذارند. تمام تیم های ملی فوتبال در دنیا این كار را انجام می دهند.
وی اشاره كرد: حتی می توانم شماره فدراسیون فوتبال آلمان را بدهم تا بپرسید سالی دو بار مربیان ملی و باشگاهی با هم جلسه دارند. خوشحال می شوم و امیدوارم تیم ملی در جام ملتهای آسیا قهرمان شود. شاید روزبه، وریا، آرمین، حسینی و پژمان را در تیم ملی داشته باشیم. باور كنید از این بابت خوشحال می شوم.
سرمربی استقلال در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص نمایش فهرست نفرات مدنظرش در نیم فصل به باشگاه، اظهار داشت: با مدیرعامل باشگاه در این ارتباط صحبت می كنم.
شفر همین طور در پاسخ به این سئوال كه آیا رابطه اش با كمیته فنی خوب است و با آنها پیش از هر بازی مشورت می كند؟ اشاره كرد: مشكلی با كمیته فنی ندارم. چه كسی گفته من مشكلی دارم؟ ما برای هر بازی با هم صحبت می نماییم. من یك بازیكنِ تیمی هستم! شایعاتی كه در فضای مجازی هست، همه را باور نكنید!
وی اظهار نمود: من مربی جوانی نیستم و به راحتی متوجه می شوم چه كسانی چه منظوری دارند و نمی خواهند باشگاه موفق باشد. استقلال یك باشگاه بزرگ و ویژه است و شاید ۴۰ میلیون هوادار در سراسر جهان داشته باشد. ما در قبال هواداران هم مسئولیت زیادی داریم. در بازی قبل در خوزستان، مقابل هتل و اتوبوس و در فرودگاه هواداران زیادی بودند كه می خواستند كنار تیم باشند. من گذشته را می دانم. اینرا می دانم مدیرعامل باشگاه باید به خاطر اشتباهاتی كه در گذشته رخ داده است باید خیلی كار كند ولی هدف ما ساختن استقلال جدید است كه باید صبور باشیم. مثل تیم ملی هلند و باشگاه آژاكس كه بازیكنان جوانشان دارند می آیند و قدم به قدم اضافه می شوند. نمی توانید بازی ها را ببرید اگر شكست نخورید. می دانم شاید بعضی ها طرفدار پرسپولیس باشند. این مهم نیست. پس از بازی با سایپا هم خیلی از ما انتقاد كردند ولی ما به بازیكنانمان كمك می نماییم. باور كنید تیم جدید و بسیار قدرتمندی می سازیم.
سرمربی استقلال درباره مشكل گلزنی این تیم و آمار پایین گل های تیمش اظهار داشت: روح الله باقری در بازی قبل دو شانس خوب گلزنی داشت. یكی از آنها فرصت ۷۰ و دیگری ۸۰ درصدی بود ولی گلی كه زد، شاید ۱۰ درصد موقعیت گلزنی محسوب می شد. شانس با ما همراه بود. گاهی اوقات شما به شانس نیاز دارید. داریم روی این مسائل و گلزنی كار می نماییم تا اعتماد به نفس بازیكنان بالاتر برود. خود الحاجی گرو هم صاحب موقعیت خوبی شد كه از دست رفت. شاید اگر اعتماد به نفس بیشتری داشت، به سمت محوطه جریمه می رفت و حتی پنالتی می گرفت. ما هر بار روی گلزنی كار می نماییم. همیشه به فرشید باقری می گویم زمان گل زدنت می رسد. او خودش هم مشتاق است و علاقه دارد كار كند تا بتواند گل بزند.

1397/09/07
18:16:40
5.0 / 5
4472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری