واكنش گرشاسبی به رفتار مربی تیم ملی: بدتر از این هم دیده ام اما سكوت كرده ام

واكنش گرشاسبی به رفتار مربی تیم ملی: بدتر از این هم دیده ام اما سكوت كرده ام

بازی فوتبال: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می گوید در زمینه قانون منع به كارگیری بازنشستگان منتظر تصمیم وزارت ورزش و جوانان هستیم.حمیدرضا گرشاسبی در گفت وگو با ایسنا، درباره نایب قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به صحبت پرداخت. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اشاره ای هم به حاشیه آخر بازی و خوشی الكساندر، مربی دروازه بانان تیم ملی داشت و عنوان نمود كه "موارد این چنینی قبل از این هم رخ داده بود" اما به خاطر منافع ملی باشگاه در قبال آنها "سكوت" اختیار كرده است.

در ادامه گفت وگوی حمیدرضا گرشاسبی با خبرنگار ایسنا را می خوانید:

* پرسپولیس نایب قهرمان آسیا شد اما هواداران راضی بودند. از بازی فینال برابر كاشیما آنتلرز صحبت كنید؟

همه دیدند در این بازی چه اتفاقاتی رخ داد. تیم ما با چند مصدوم و محروم به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید و در ادامه در بازی رفت برابر تیم ژاپنی، سیامك نعمتی را هم با كارت قرمز جریمه كردند و دیگر نتوانستیم در بازی برگشت از او استفاده نمائیم. این سوژه ضربه سنگینی به پرسپولیس وارد كرد. البته امید عالیشاه هم اواسط هفته پیش از بازی برگشت بلا دید و نتوانست ما را همراهی كند. از طرف دیگر محمد انصاری در میانه بازی دچار مصدومیت شد و كار را برای ما سخت كرد. بازیكنان ما واقعا غیرت به خرج دادند و با تمام وجود تلاش كردند اما ما نتوانستیم از فرصت های موجود به خوبی بهره ببریم و به گل برسیم و در نهایت شرایط طوری رقم خورد كه نتوانستیم قهرمان شویم. پس از سال ها ما به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود كردیم و نتوانستیم قهرمان شویم.

* بخش زیادی از جامعه فوتبال ایران از پرسپولیس به خاطر عملكردش و همین طور بضاعتی كه داشت و به فینال رسید، رضایت داشتند، نظرتان چیست؟

اولین علت این سوژه این است كه ما سعی كردیم صادقانه و شفاف با هواداران روبرو شویم. تلاشمان بر این بود كه همه موارد را با صاحبان اصلی باشگاه به صورت شفاف در بین بگذاریم. دومین دلیل رضایت هواداران هم این بود كه همه دیدند ما چطور یك سال بدون جذب بازیكن كار كردیم و توانستیم با اتكا به غیرت و شجاعت بازیكنانمان به فینال صعود نماییم. به خاطر همین، هواداران فهیم و دوست داشتنی باشگاه نشان دادند كه همیشه تلاش بازیكنان را می بینند. سپس اختتام بازی زمانی كه شیخ سلمان و اینفانتینو تشویق هواداران را می دیدند به من گفتند برایمان جالب است كه تیم شما با وجود قهرمان نشدن مورد تحسین هواداران قرار گرفته است و كسی اعتراض نمی كند و چیزی به زمین پرتاب نمی گردد. واقعا برایشان جالب بود كه سپس اختتام بازی كسی به ورزشگاه را ترك نكرده بود و همه یك صدا پرسپولیس را تشویق می كردند. من فكر می كنم همین كه جام اخلاق را در كل آسیا به پرسپولیس اهدا می كنند نشان دهنده عملكرد خوب ما در مباحث اخلاقی بوده است. این جام متعلق به هوادارانی است كه در ۱۴ بازی لیگ قهرمانان آسیا بهترین عملكرد را داشتند.

* سپس این دیدار یك اتفاق حاشیه ای هم رخ داد. در خبرها داشتیم كه مربی دروازه بانان تیم ملی سپس سوت اختتام بازی با مشت های گره كرده به خوشی پرداخته است. واكنش شما به این مسائل چیست؟

من این صحنه را ندیدم اما شخصی را كه چنین مساله ای را مطرح كرده است می شناسم. او فرد صادق و درست كاری است. او كسی نیست كه بخواهد داستان ساختگی مطرح كند. این رفتارها كه سپس اختتام بازی رخ می دهد شخصی است و ما نمی خواهیم روی آن نظری بدهیم اما می خواهم بگویم این مسائل و رفتارها هیچ وقت از دید مردم پنهان نمی ماند. این ها اگر این كارها را نمی كردند خیلی بهتر بود.

* یعنی باشگاه پرسپولیس به دنبال طرح شكایت یا پیگیری این سوژه نیست؟

چون من خودم این صحنه را ندیدم ضرورتی نمی بینم كه بخواهم آنرا پیگیری كنم اما مورد بدتر از این را سراغ دارم كه به خاطر منافع ملی صلاح نمی دانم هم اكنون در مورد آن صحبتی كنم. ما به خاطر منافع ملی روی این مسائل چشم پوشی می نماییم.

* پرسپولیس در حالی نتوانست جام قهرمانی را در آسیا بالای سر ببرد كه خیلی ها دلیل ناكامی را مدیران سابق و عملكردشان می دانند چون اگر پرسپولیس محروم نبود شاید الان جام قهرمانی آسیا به ویترین افتخارات باشگاه اضافه شده بود.

از نظر من این مسئولیت ها كه به ما می دهند مثل دوی امدادی است یعنی من چوب امداد را كه می گیرم باید به سمت جلو حركت كنم تا این چوب را به نفر بعدی برسانم. اگر بخواهم به عقب برگردم و به گذشته نگاه كنم مطمئنا زمان را از دست می دهم و سرعتم كم میگردد پس خواهشم از هواداران این است كه اگر واقعا عاشق پرسپولیس هستند گذشته را كاملا فراموش كنند و به هیچ كسی توهین نكنند. هر چه بود به اتمام رسید و همین كه پرسپولیس با این نداری ها و مشكلات خودش را به فینال رساند، بزرگ ترین افتخار است. هم اكنون هم بدهی آن چنانی نداریم و تلاش می نماییم از نظر مسائل مالی همه چیز عالی باشد. تا نیم فصل هم باید شش بازی انجام دهیم در حالیكه می دانیم مشكلات زیادی از نظر بازیكن داریم اما باید تلاشمان را انجام دهیم تا با داشته هایمان نیم فصل را به خوبی به اختتام برسانیم. هواداران مطمئن باشند زمانی كه نیم فصل فرا برسد، بازیكنان جدیدی كه به تیم ملحق شده اند موجب تقویت ما خواهند شد. البته ما در صدد هستیم تا با نظر برانكو یكی، دو بازیكن جدید هم به جمع خودمان اضافه نماییم تا نیم فصل دوم با قدرت به سمت قهرمانی لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و سوپر جام حركت نماییم. بدین سبب باید بپذیریم كه هم اكنون از نظر بازیكن بحران داریم اما با همین داشته هایمان تا نیم فصل پیش می رویم.

* دیدار برابر پیكان را باید بدون ملی پوشان برگزار كنید.

قبل از بازی با السد كه دیداری بسیار حساس برای ما بود باید با پیكان بازی می كردیم. بنا به درخواست برانكو و كادر فنی سعی كردیم این دیدار به تعویق بیفتد. از باشگاه پیكان هم آقای جلالی همكاری خوبی با ما داشتند و به خاطر این كه سه، چهار بازی ما عقب افتاده بود اما صحبت كردیم تا بازی با پیكان عقب بیفتد تا مشكلی با السد نداشته باشیم. مسئولان سازمان لیگ این همكاری را انجام دادند و در همان جا هم من گفتم اگر مقرر است بعدا با پیكان و سپاهان بازی نماییم باید ملی پوشانمان را در اختیار داشته باشیم اما آقای فتاحی گفتند شما قبول كنید تا فعلا بگذرد و بهانه ای به سایر تیم ها ندهید، بعدا در مورد آن صحبت خواهیم كرد و همكاری لازم را خواهیم داشت. در ادامه هم برنامه لیگ برای ۲۸ آبان ماه اعلام گردید و الان باید در این تاریخ با پیكان بازی نماییم و مجبوریم با داشته هایمان به مصاف پیكان برویم.

* جایزه نایب قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، ۲ میلیون دلار است. تدبیری اندیشیده اید كه با عنایت به شرایط تحریم، این پول به دست باشگاه برسد؟

ما برای صرف این پول برنامه خاصی داریم تا ان شاء الله بتوانیم به باشگاه كمك نماییم اما مشكل عمده ما این است كه راهكاری پیش پای ما نگذاشتند كه این پول را چگونه از AFC بگیریم. ما با این مشكل واقعا روبرو می باشیم و مجبوریم این پول را نقدی به ایران بیاوریم و بعد هم باید به دستگاه های نظارتی پاسخگو باشیم كه چگونه این پول را وارد كرده ایم. البته این كار هم خلاف است. AFC هم قبول نكرد كه بخشی از پول را به حساب برانكو واریز نماید و فعلا واقعا مشكلات زیادی در این زمینه داریم.

* این روزها صحبت های زیادی درباره احتمال حضور علیرضا بیرانوند در میان نامزدهای برترین آسیا مطرح می شود، آیا باشگاه پرسپولیس برنامه ای دارد تا حمایت های لازم را از وی در این زمینه انجام دهد؟

باشگاه پرسپولیس هر چه در توان دارد می گذارد تا بازیكنانی كه مطرح می شوند بتوانند پیشرفت كنند. ما از علیرضا بیرانوند برای حضور در برترین های آسیا و كسب عنوان مرد سال تمام قد حمایت خواهیم كرد.

* بعنوان سوال پایانی می خواهیم درباره بحث بازنشستگان و جدایی احتمالی تان از باشگاه پرسپولیس صحبت كنید. آیا بعنوان مدیرعامل در باشگاه پرسپولیس به كارتان ادامه می دهید یا مقرر است از این باشگاه جدا شوید؟

من در باشگاه پرسپولیس فعالیت می كنم و چیزی به صورت رسمی به من ابلاغ نشده است. منتظر هستیم كه ببینیم نظر وزارت ورزش و جوانان در این زمینه چیست. اگر این قانون شامل حال ما هم شود كه ما مطیع هستیم و كنار می رویم. اگر هم بخواهند در باشگاه به كارمان ادامه می دهیم. در این زمینه منتظر تصمیم وزارت ورزش و جوانان هستیم.
1397/08/26
17:47:20
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری