كرانچار: از مربیان باشگاهی انتظار داریم به بازیكنان تیم امید اعتماد كنند

كرانچار: از مربیان باشگاهی انتظار داریم به بازیكنان تیم امید اعتماد كنند

بازی فوتبال: سرمربی تیم امید ایران اظهار داشت: روند انتخاب ما هم چنان با دقت و با بررسی تمامی مسابقات ادامه خواهد داشت.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اولین اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال امید بعد از آخر رقابت های آسیایی جاكارتا روز دهم مهرماه آغاز می گردد و زلاتكو كرانچار عملكرد بازیكنان مورد نظرش را در این اردو زیر نظر می گیرد.
متن مصاحبه كرانچار در آستانه آغاز تمرینات تیم فوتبال امید ایران برای حضور در المپیك ۲۰۲۰ به این شرح است:
- آقای كرانچار در این اردو چه اهدافی را دنبال می كنید؟
اصلی ترین هدف ما در این اردو و خصوصا در اولین مرحله آزمایش تعدادی از بازیكنان است كه با بررسی های صورت گرفته برای نخستین بار دعوت كرده ایم و می خواهیم با میزان توانمندی و شایستگی های آن ها بیش تر آشنا شویم. در مراحل بعدی به دنبال انتخاب نفرات نهایی و رسیدن به هماهنگی تاكتیكی مورد نظر خواهیم بود.

- معیار انتخاب این بازیكنان چه بوده است؟
همانطور كه قبل از این هم گفتم ما سعی كردیم با تمامی مربیان لیگ های مختلف در ارتباط نزدیك باشیم و علاوه بر مسابقات و تمرینات كه معیار انتخاب بازیكنان است از نظرات مربیان شان هم بهره برده ایم. دستیاران من این پروژه را به خوبی دنبال كرده اند. سهراب بختیاری زاده در بعضی از استان ها مثل خوزستان و رضا شاهرودی در تهران در استان های دیگر به تمرینات تیم های مختلف سركشی كردند و با مربیان گفت وگو داشتند. هم چنین عملكرد این بازیكنان را در لیگ برتر و لیگ دسته اول به خوبی زیر نظر گرفتیم. همان گونه كه می بینید شاهد حضور بازیكنانی از سطوح مختلف هستیم كه نشان داده است انتخاب ها به طور گسترده صورت گرفته است.

- با عنایت به تجربه بازی های جاكارتا بیش تر در كدام پست به دنبال بازیكنان جدیدی خواهید بود؟
یكی از اشكالات جدی ما در خط دروازه است. حتما به خوبی می دانید كه امینی شرایط سنی لازم را برای حضور در این بازی ها را نخواهد داشت. شهاب عادلی هم مصدوم شده و او را در اختیار نداریم. بنابراین در گروه نخست اردو كه شامل بازیكنان جدید می گردد از چند دروازه بان خوب و مستعد دعوت كردیم تا عملكرد آن ها را به خوبی زیر نظر بگیریم. انتخاب دروازه بان برای ما اهمیت زیادی دارد و باید خیلی زود در این زمینه به نتیجه برسیم.

- تقسیم بندی دعوت از بازیكنان به گروه های اول و دوم بر چه اساسی صورت گرفته است؟
هدف ما این بود كه در گروه اول بیش تر بازیكنان جدید را دعوت نماییم و تلاش نماییم با توانمندی های آن ها آشنا شویم. در گروه دوم كه تمرینات آن ها از روز یك شنبه هفته آینده آغاز می گردد از بازیكنان حاضر در جاكارتا دعوت می گردد و همین طور لژیونرهایی كه در این رده سنی می توانند به ما كمك كنند و حضورشان بسیار اثرگذار است.

- شما همیشه بر لزوم بازی كردن بازیكنان امید در تیم های باشگاهی شان تاكید داشته اید، در این زمینه به چه نتایجی رسیده اید؟
ببینید این مساله برای ما اهمیت زیادی دارد كه بازیكنان مورد نظر بتوانند در تیم های خودشان بازی كنند. در این زمینه با مربیان باشگاهی صحبت كرده ایم و باز هم صحبت خواهیم كرد. اصرار نداریم كه حتما این بازیكنان در تركیب تیم خودشان فیكس باشند اما حداقل اگر بعنوان ذخیره هم وارد میدان شوند تجربه بیش تری كسب می كنند. این بازیكنان هم نیاز به تجربه بازی در لیگ دارند و هم باید در فرم بازی باشند كه این اتفاق با همكاری مربیان شان می افتد. البته طبیعتا مربی تحت فشار قرار دارد و به دنبال نتیجه گیری است. من این شرایط را درك می كنم اما باور كنید می گردد به این بازیكنان اعتماد كرد. حتما به یاد می آورید كه در سپاهان به چند بازیكن جواب اعتماد كردم و فرصت دادم. بازیكنانی مثل مهدی شریفی، سرلك، علی كریمی و مرادمند. الان هم باید بگویم خیلی از بازیكنان فعلی تیم امید توان حضور در تركیب تیم های اصلی خودشان را دارند و حتی می توانند اثرگذار باشند.

- بازیكنان مستعدی كه هنوز فرصت حضور در اردوها را پیدا نكرده اند هم چنان می توانند امیدوار باشند؟
بطور قطع همین طور است. روند انتخاب ما هم چنان ادامه خواهد داشت و همكارانم در این زمینه به من كمك می كنند. می بینید كه در همین فهرست تنوع زیادی وجود دارد و از تیم ها یا حتی لیگ های مختلف بازیكنان زیادی را دعوت كرده ایم. این روند هم چنان با دقت دنبال خواهد شد و همه بازیكنانی كه فكر می كنند می توانند به ما كمك كنند باید به تلاش خودشان ادامه بدهند تا آن ها را ببینیم و به اردوهای بعدی دعوت نماییم.

- روز گذشته نشستی با اعضای كمیته فنی داشتید، در این جلسه چه مواردی مطرح شد؟
طبق روال ابتدا گزارشی از مسابقات آسیایی جاكارتا عرضه كردیم و سپس مباحثی در مورد برنامه ها و اردوهای تیم عنوان شد كه امیدواریم تمامی این برنامه ها با حمایت كامل صورت گیرد. بر مبنای مذاكراتی كه صورت گرفت با حمایت مدیران و رییسان فدراسیون هم چنین كلیه اعضا در بخش های مختلف امیدواریم بتوانیم با تیمی قدرتمند در مسابقات انتخابی حاضر شویم و به نتیجه مطلوب برسیم.
من باور دارم كه این تیم می تواند موفق بشود اما در این راه به همدلی و حمایت همه جانبه نیاز داریم تا بتوانیم هدفی بزرگ را محقق سازیم و فوتبال ایران را به المپیك برسانیم.

- گفته می گردد پسرتان هم بزودی سفری به ایران خواهد داشت.
دوره فوتبال پسرم تمام شده و او حالا بعنوان سفیر و نماینده فیفا به كشورهای مختلف سفر می كند. او تا یك ماه دیگر هم به ایران سفری می كند و حتی در تمرینات تیم امید هم حاضر خواهد شد. به صورت كلی او به ایران علاقه دارد. من و همه اعضای خانواده ام واقعا ایران را دوست داریم وبه این كشور احساس خاصی داریم.1397/07/10
13:43:11
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری