یوسف نژاد:

دریافت و پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در ۸ سال قبل رسمیت ندارد

دریافت و پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در ۸ سال قبل رسمیت ندارد

بازی فوتبال: یك عضو هیات تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت كه طبق بررسی های این هیات كلیه حساب های بانكی، دریافت، پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در طول ۸ سال گذشته، رسمیت نداشته و تخلف قانونی به حساب می آید.علی اصغر یوسف نژاد در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: اولا اسم دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بعنوان شركت فرهنگی ورزشی ثبت شده، استقلال بعنوان سهامی خاص و پرسپولیس بعنوان سهامی عام ثبت شده اند. این در شرایطی است كه شركت ها معمولا باید هر سال مجمع عمومی داشته باشند اما این دو شركت متاسفانه چند سال است كه مجمع عمومی نداشته اند. همینطور اگر تغییراتی در شركت اتفاق می افتد باید در اساسنامه تغییراتی تولید شود و مجمع عمومی تشكیل گردد و پس از ثبت شركت ها در روزنامه رسمی درج شود.

وی افزود: طبق آخرین وضعیت باشگاه استقلال هنوز در ثبت شركت ها از سال ۹۰ تابحال تغییراتی در هیات مدیره انجام نداده است. هم اكنون آقایان رسولی نژاد، امیدوار رضایی، فرزامی، ساور، فتح الله زاده و نجف نژاد بعنوان هیات مدیره هستند در حالیكه تغییراتی اتفاق افتاده و چند بار مدیرعامل عوض شده اما تغییرات به ثبت نرسیده است ازاین رو حضور این افراد در استقلال و پرسپولیس غیر قانونی می باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینكه تشكیل شركت دولتی بدون مصوبه مجلس ممنوع می باشد خاطرنشان كرد: وزارت ورزش باید طبق تبصره یك ماده ۴ قانون مدیریت خدمات كشوری از مجلس مصوبه می گرفت. همینطور كلیه تغییرات مدیریتی هم باید با تشكیل مجمع و آگهی در روزنامه رسمی ثبت در اساسنامه و با حضور همه اعضای مجمع شامل سهامداران شكل می گرفت و تصمیم گیری می شد كه این اتفاق نیفتاده و مسئولش شخص وزیر ورزش است كه تخلف كرده است.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس افزود: به علت عدم ارسال تغییرات اعضای هیات مدیره توسط وزیر مربوطه در خلال این سال ها به ثبت شركت ها و عدم درج در روزنامه رسمی و انتشار آن قانونا و عملا هنوز اعضای هیات مدیره قبلی وظیفه قانونی برای فعالیت دارند در حالیكه در طول ۸ سال قبل این افراد بارها تغییر كرده اند و بار حقوقی و تخلفات مالی فراوان از این جهت بوجود آورده اند كه كلیه حساب های بانكی، دریافت، پرداخت و تصمیمات اعضای هیات مدیره دو باشگاه، رسمیت نداشته و تخلف قانونی به حساب می آید.

یوسف نژاد افزود: در سال ۹۶ در بودجه كل كشور در یك ردیف متعلق به وزارت ورزش اعتبارات این وزارتخانه باید به استان ها و هیات های ورزشی اختصاص پیدا كند كه به فدراسیون ها و باشگاه های استقلال و پرسپولیس پرداخت گردد. با این حال فعالیت چك های غیر قانونی كه تحویل بازیكنان و طلبكاران می گردد و حتی قراردادهای غیر واقعی و پرداخت های بالاتر از سقف اعلامی فدراسیون و سازمان لیگ و هیات های فوتبال با استفاده از باشگاه ها تخلف به حساب می آید.

وی با اشاره به اینكه هیات تحقیق و تفحص آخرین تغییرات هیات مدیره از سال ۹۰ تابحال را به همراه گزارش ثبت شركت ها از وزیر ورزش درخواست كرده تصریح كرد: همینطور ما مصوبه دولت و مجلس در خصوص تشكیل این دو شركت، آگهی تشكیل مجامع شركت های استقلال و پرسپولیس طبق اساسنامه، اساسنامه های دو شركت، تغییرات و اصلاحات قانونی آن ها كه به ثبت شركت ها اعلام شده و آخرین تغییرات اعلامی ثبت و تغییرات هیات مدیره را از وزارت ورزش تقاضا كردیم. به خصوص مدیران عامل دو باشگاه از حدود ۸ سال قبل به این طرف و كلیه تصمیمات و اقدامات را به تفكیك تقاضا كردیم كه به مجلس ارسال نمایند و طبق اطلاعات مان تا آخر هفته اعلام خواهد شد.

این عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به اینكه وزارت ورزش تخلفات آشكاری در این زمینه داشته است، خاطرنشان كرد: بعد از دریافت اطلاعات از وزارت ورزش، هیات تحقیق و تفحص در این رابطه تشكیل جلسه خواهد داد و طبیعتا بعد از بررسی، درباره این مورد اظهار نظر جمعی خواهیم داشت.
1397/06/14
13:30:28
5.0 / 5
4326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری