انتقاد از دعوت نشدن دو چهره؛

دیده شدن بانوان و نقایصی كه باید برطرف شود، حق بانوان بیشتر بود

دیده شدن بانوان و نقایصی كه باید برطرف شود، حق بانوان بیشتر بود

بازی فوتبال: مراسم معرفی برترین های فوتبال ایران در بخش های مختلف هر چند با انتقاداتی مواجه بود اما سهم پررنگ بانوان جای امیدواری برای آینده دارد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، مراسم انتخاب برترین های فوتبال و فوتسال بدون حاشیه نبود و واكنش های بسیاری را به همراه داشت كه تركش حواشی به بخش بانوان هم برخورد كرد. در بخش انتخاب برترین هایِ بانوان، سوال ها و ابهاماتی وجود دارد كه برای رفع آن نیاز به شفاف سازی است. ورزش بانوان در اغلب رشته های ورزشی همچون فوتبال و فوتسال بدون پوشش تصویری رسانه ملی برگزار می گردد و بدون شك فقط مخاصبان خاص برای تماشای مسابقات به سالن ها می روند.
مراسم برترین های لیگ 96 برگزار گردید و بهترین های فوتبال و فوتسال جوایز خویش را دریافت نمودند اما اینكه بر چه اساس و معیاری برترین ها انتخاب شده اند جای سوال دارد. در اغلب مسابقات لیگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان هیچ مقام مسئولی در سالن حضور نداشته و تنها بانوان خبرنگار بنابر شرایط و با وجود محدودیت های خاص در سالن حاضر و از نزدیك شاهد رقابت تیم ها با یكدیگر هستند.
حجت الله بهمنی، مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتخاب برترین ها اظهار داشت: فرم ‏های مربوطه را برای كارشناسان فوتبال شامل، مدیران باشگاه ها، روسای هیأت فوتبال استان ها، ‏سرمربیان، سردبیران رسانه های ورزشی و كارشناسان فوتبال ارسال شده است كه بعد از تجمیع آرا، نظرات ‏آنها را عینا اعلام نموده اند در بخش بانوان هم انتخاب برترین های فوتسال توسط سازمان لیگ فوتسال انجام شده است و در بخش فوتبال بانوان هم اسامی از جانب بخش بانوان بوده است.
در بخش فوتبال بانوان بیشترین سهم نظرات از جانب باشگاه ها بوده است و نفرات برتر بر این اساس انتخاب شده اند اما در بخش فوتسال همچنان ابهاماتی وجود دارد. در بخش مردان با عنایت به پخش كامل مسابقات و دیده شدن بازی بازیكنان می توان نظر كارشناسان مربوط را جویا شد و برترین را برگزید اما در بخش بانوان خیر چون كه بازی ها در معرض تماشای عموم قرار ندارد!
فرشته كریمی دو بار عنوان بهترین بازیكن آسیا را كسب كرده است و نسیمه غلامی بعنوان كاپیتان تیم ملی دو بار جام قهرمانی در آسیا را بالای سر برده است اما به این مراسم دعوت نشده بودند. آیا دعوت از این دو چهره بعنوان میهمان حاضر در مراسم سبب بالابردن اعتبار مراسم در بخش بانوان نمی شد؟
هر چند دیده شدن فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی بانوان در بخش های مختلف نقطه مثبت این مراسم بود و باید ابراز امیدواری كرد كه در مراسم های بعدی پررنگ تر شود، اما نقایصی هم در همین بخش وجود داشت كه باید با تدبیر و درایت بیشتر و بهتر رفع گردد و انتخاب ها بی حرف و حدیث تر و واقعی تر شود.
هر چند اعتقاد داریم حق بانوان بیشتر از این است و باید در مراسم جداگانه و با حضور همه اهالی این قشر برترین ها را انتخاب و معرفی نمود و از انهایی هم كه در این راه كوشیده اند تشكر و قدردانی كرد.

1397/05/03
14:33:05
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری