پلی آف به كام تیم های دیرنامه تلخ برای تیم های با نگاه سكو

سرمربی گیتی پسند: نایب قهرمانی در اصفهان برابر با ناكامی است

سرمربی گیتی پسند: نایب قهرمانی در اصفهان برابر با ناكامی است

بازی فوتبال: سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند با ابراز رضایت از روند آماده سازی تیمش و شرایط فوتسال اصفهان می گوید، اینكه هر نتیجه ای جز قهرمانی در اصفهان برابر با ناكامی است.


رضا لك در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: تمرینات گیتی پسند از 45 روز پیش آغاز شد. به هر حال با عنایت به تغییراتی كه داشتیم نیاز به تمرینات، هماهنگی و تمركز بیشتری داشتیم. اردویی چند روزه در شیراز داشتیم كه در آن موارد تاكتیكی را مرور كردیم. هفته گذشته هم چند بازی تداركاتی داشتیم و آن گونه كه نیاز بود بچه ها را از نظر آمادگی جسمانی و ذهنی در شرایط خوبی قرار دادیم.
وی اضافه كرد: آنچه چیزی كه معقول است اتفاق افتاده و باید وارد مسابقات شویم تا بررسی نماییم، ببینیم كارهایی كه كردیم درست بوده یا نه؟ بازیكنان تیم حرفه ای هستند و شرایط باشگاه و گیتی پسند را حس می كنند و همینطور بازی در اصفهان و مشكلات آن را می دانند. خوب تمرین كردند و امیدوارم از بازی اول با تفكر بردی كه بوجود آمده وارد میدان شویم و تاپایان راه بتوانیم آن را ادامه دهیم.
فوتسال اصفهان فقط قهرمانی می خواهد
وی ادامه داد: موضوعی كه وجود دارد این است كه بازیكنی كه به گیتی پسند می آید باید بتواند جدای از مسائل فنی بتواند از نظر روحی و ذهنی خویش را آماده بازی در اصفهان كند. شرایط خاصی در گیتی پسند و اصفهان است. سطح توقع از فوتسال اصفهان وگیتی پسند بالا است.
سرمربی تیم گیتی پسند با اشاره به تفكر و میزان علاقمندی مردم اصفهان نسبت به فوتسال وباشگاه گیتی پسند اظهار داشت: این یك واقعیت است كه در اصفهان نایب قهرمانی را ناكامی می دانند. این مسائل فشارهایی را بر روی بازیكنان و كادر می آورد و این بحث روانی كه باشگاه بتواند خویش را با شرایط و فشارهای موجود تطبیق دهد.
وی در مورد وضعیت و شرایط این فصل لیگ خاطرنشان كرد: امسال شرایط بسیار متفاوت می باشد. سال قبل با وجود اینكه تیم خوب و بازیكنان باكیفیتی در تیم حضور داشتند اما بنا به دلایلی نتوانستند نتیجه ای كه مدنظر باشگاه و مردم اصفهان بود را كسب كنند.
ممكن است همه خواسته ها در بازی اول رخ ندهد
لك تصریح كرد: تلاش كردیم امسال بازیكنانی كه به تیم اضافه می نماییم، بتوانند شرایط موجود را درك و حس كنند و تجربه خوب و كافی داشته باشند. با حمایت باشگاه اولویت های اولیه كه داشتیم را جذب كردیم. بازیكنانی كه از قبل بودند را حفظ كردیم و شرایطی تولید كردیم كه بازیكنان طعم قهرمانی را از الان حس كنند.
وی اضافه كرد: با عنایت به شناختی كه از محیط اصفهان و باشگاه دارم تلاش كردم فشار روانی را از روی بازیكنان بردارم. با صحبت ها و كارهای روانی كه انجام دادیم بخش مهمی از آن محقق شده است. به جهت اینكه بچه های ما حرفه ای هستند و بازیكنان حرفه ای و اخلاقی هستند، بخش مهم آن انجام شده و گام مهمی برداشتیم.
وی ادامه داد: بخش عمده این كه ببینیم برنامه هایی كه انجام دادیم نتیجه بخش بوده یا نه به روز مسابقه برمی گردد، باید برویم در بازی و ببینیم چ اتفاقی رخ می دهد. افكار تاكتیكی خوبی را هم به بازیكنان القا كردیم كه باید دید در اجرا چقدر موفق می ویم. شاید در ابتدای كار و در بازی اول توقع بالایی كه تمام انتظارتمان برآورده شود. امكان دارد همه آن ها انجام نگیرد.
پلی آف به نفع تیم هایی است كه دیر بسته می شوند
لك كه سابقه هدایت تیم های مختلفی را در لیگ برتر دارد در مورد برگزاری مسابقات پلی آف از فصل جاری اظهار نمود: برگزاری مسابقات به صورت پلی آف تعداد مسابقات را بالا می برد و بنابراین باید تیم ها بازیكنان بیشتر وبا كیفیت بهتری را به خدمت بگیرند كه تا آخر فصل بتوانند كیفیت خویش را حفظ كنند.
تقابل نیروی جوانی و تجربه در بازی گیتی پسند و مقاومت البرز
سرمربی گیتی پسند با اشاره به امتیازات مثبت تیم مقاوت البرز اظهار داشت: مقاومت تیم خوبی است و یك تیم نظامی است. بازیكنانی كه پخته می شوند و زمان باروری آن ها است راهی این تیم می شوند. بازیكنان جوان خوب وباانگیزه ای دارند و امسال هم بازیكنان خوبی را جذب كرده كه تجربه خوبی در تیم های مختلف لیگ به دست آوردند.
وی خاطرنشان كرد: نكته مهم دیگر در مورد مقاومت حفظ كادر فنی تیم است و افكار تاكتیكی این كادر كه مقرر است امسال هم در سیستم اجرایی تیم ادامه پیدا كند.
همه تیم ها می توانند مدعی باشند
لك كه این فصل هدایت گیتی پسند را بر عهده گرفته با اشاره به فرصت همه تیم ها برای قرار گرفتن در بالای جدول تصریح كرد: امسال شرایط لیگ متفاوت از سال قبل است و من به بازیكنان این شرایط را یادآوری كردم. امسال اگر بررسی نماییم حداقل بین 6 تا 7 تیم خویش را برای رفتن روی سكو آماده كردند و پلی آفی بودن مسابقات هم این فرصت را به تیم های بیشتر می دهد تا بتوانند در رده های بالاتر قرار گیرند.
وی اضافه كرد: لیگ امسال برخلاف فصل گذشته كه از همان ابتدا 3 تیم خویش را برای قهرمانی از دیگران جدا كردند امسال خیلی سخت است. تیم مقاومت تیم قابل احترامی است. احساسی می كنم تقابل بازیكنان باتجربه ما با بازیكنان جوان و با انگیزه آن ها شرایط سختی را به وجود خواهد آورد. به هر جهت بازیكنان ما شرایط را درك می كنند و به دنبال كسب نتیجه هستیم كه امیدوارم با حمایت تماشاگران فهیم اصفهانی بتوانیم به این مساله دست یابیم و قدم اول را محكم برداریم و امیدوار به آینده باشیم.
اولویت ما باید كمك به ساختن تیم های ریشه دار وقوی باشد
لك شرایط پلی آف را برای تمامی تیم های حاضر در لیگ مناسب ندانست و اظهار داشت: من اعتقاد دارم این نوع برگزاری پلی آف كمك به شرایط تیم هایی است كه دیرتر از بقیه تیم های را می بندند. در لیگ برتر یك تعداد تیم ها در زمان مناسب آغاز به گرفتن بازیكنان و تمرینات می كنند. تعدادی تیم ها دیرتر و باقی مانده تیم ها هم چند روزی مانده به مسابقات و یا در حین مسابقات آغاز به گرفتن بازیكن و تمرینات می كنند. من فكر می كنم این نوع شرایط برگزاری به تیم هایی كمك می نماید كه دیر كار خودشان را در تیمداری شروع می كنند و كمك می نماید كه از نظر روانی بتوانند خویش را در شرایط خوبی قرار دهند.
وی ادامه داد: ولی برگزاری به این صورت برای تیم هایی مثل گیتی پسند كه خویش را برای قهرمانی از همان ابتدا آماده می كنند، شرایط مناسب و یكسانی نیست. شاید اگر پلی آف نبود، می توانستیم برنامه ریزی بهتری داشته باشیم و در انتهای فصل جایگاه بهتری را داشته باشیم، اما به هر جهت شرایطی است كه تصمیم است كه گرفته شده است و باید بتوانیم خویش را با آن وفق دهیم و ببینیم به چه صورتی است. جدای از پلی آف و این گونه موارد باید به این فكر نماییم كه چگونه می توانیم باشگاه های قدرتمند داشته باشیم، كه از نظر مالی و سخت افزاری در شرایط خوب و قوی قرار گیرند. این فضا برای تمام باشگاهها برای بستن به موقع تیم مهیا شود. تیمی كه در نزدیكی مسابقات آغاز به یارگیری و تمریتات می كند در شرایط خوبی نیست و در ادامه راه لیگ به مشكل برمی خورد و بازیكنان آن با مصدومیت مواجه می شوند.
لك تصریح كرد: بابه حمایت وساختن باشگاه های قوی ورود نماییم و ببینیم چگونه می توانیم آن ها را حمایت نماییم. باید بتوانیم باشگاههای پایداری و با ثبات در لیگ داشته باشیم. این مساله باید اولویت اول ما باشد پس از آن می توانیم به فكر برگزاری مسابقات به صورت پلی اف باشیم ویا اینكه هر تیمی كه به شهر دیگر می رود بتواند دو بازی برگزار كند و یا مسابقات جام جذفی داشته باشیم. این ها مواردی كه در دنیا معمول است و راهكارهایی است كه می تواند به فوتسال ما كمك نماید. با انجام 30 بازی در طول 10 ماه نمی توانیم بازیكنان آماده از نظر فنی داشته باشیم كه بعد در اختیار تیم ملی قرار دهیم كه بتواند كیفیت خوبی داشته باشد به همین جهت وقتی بازیكنان به تیم ملی می رودف دوباره مربی آغاز به تمرینات بدنی می كند. ما باید بتوانیم تعداد مسابقات را به سقف بین المللی برسانیم و در كنار آن هم باشگاهها بتوانند خویش را در شرایط خوب تا آخر از نظر مالی قرار دهند.
نقش جهان دور، پیروزی سالن تماشاگر آور
سرمربی تیم گیتی پسند در مورد عدم برگزاری بازی های گیتی پسند در سالن 25 آبان نقش جهان اظهار داشت: سالن پیروزی حالت مركزیت دارد و از نظر آمدن تماشاگران به نفع ما است. سالن 25 آبان كمی دور است وتماشاگران برای آمدن به آنجا با مشكل روبرو هستند و سختی خویش را دارد. ما به حضور تماشاگران در سالن به شدت نیاز داریم و پیروزی دسترسی بهتری برای تماشاگران دارد. تماشاگران باید به سالن بیایند تا از این جهت تیم خویش را كمك كنند ضمن اینكه سالن پیروزی سال قبل شرایط خوبی را برای میزبانی مهیا كرده است و بررسی هایی كه انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم كه پیروزی از همه نظر برای ما بهتر است. از نظر سبك بازی و حضور تماشاگران و جذب هواداران وعلاقمدان بیشتر كه نقش تأثیر گذاری در موفقیت تیم دارند.1397/04/15
13:09:32
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری