واكنش رسانه های عربی به پیروزی ایران برابر مراكش

واكنش رسانه های عربی به پیروزی ایران برابر مراكش

بازی فوتبال: رسانه های عربی به پیروزی پرارزش تیم ملی فوتبال ایران برابر مراكش واكنش نشان دادند و از دلیل اصلی این پیروزی سخن به میان آوردند.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران توانست در اولین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با یك گل مراكش را از پیش رو بردارد تا در صدر جدول رده بندی گروه مرگ قرار گیرد.

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر مراكش بازتاب زیادی در رسانه های عربی داشت و بیش تر آنها تاكید نمودند كه تیم ملی ایران به خاطر فرصت سوزی بازیكنان مراكش تن به شكست داد.

روزنامه كازا ۲۴ مراكش نوشت: گل به خودی عزیز بوحدوز سبب شد تا رویاهای مراكش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بر باد رود و این تیم در دیداری كه بهتر از حریف خود ظاهر شد تن به شكست دهد.

روزنامه الرای قطر نوشت: گل به خودی سبب شد تا نماینده آسیا سه امتیاز پرارزش را به دست آورد. بازیكنان تیم ملی فوتبال ایران پس از ۲۰ سال موفق شدند كه در جام جهانی به پیروزی برسند و پس از بازی طوری شادمانی كردند كه انگار قهرمان جام جهانی شده اند. این سه امتیاز سبب می گردد تا تیم ملی فوتبال ایران در گروهی كه تیم های فوتبال اسپانیا و پرتغال هم در آن قرار دارند امیدوار به صعود باشد. این در شرایطی است كه رویای مراكشی ها بر باد رفت.

الرای در ادامه نوشت: مراكش در این دیدار عملكرد بهتری از خود نشان داد بخصوص در سمت راست كه بارها با حركت های امرابت دروازه ایران را تهدید كرد. غیبت سعید عزت اللهی روی عملكرد تیم ملی فوتبال ایران تاثیر گذاشت و سبب شد تا مراكشی ها میانه میدان را به كنترل خود درآورند. در نیمه دوم مراكش افت كرد و نتوانست بازی خوب خویش را در نیمه نخست به نمایش گذارد و در نهایت با گل به خودی عزیز بوحدوز بازنده شد.

روزنامه عیون الخلیج نوشت: گل به خودی بازیكن مراكش پیروزی دقایق پایانی و ارزشمندی را به ایران داد. در این دیدار مراكش بازی بهتری را به نمایش گذاشت و سرتر از حریف خود بازی كرد اما در نهایت این تیم ملی فوتبال ایران بود كه توانست روی اشتباه مدافع مراكش در دقایق پایانی پیروز این دیدار شود.

و اما سایت الدولجیا نیوز مصر تیتر جالبی را برگزید و نوشت: مالكیت توپ برابر دفاع ایران جواب نداد.

این سایت مصری در ادامه نوشت: در دیداری كه مالكیت توپ مراكش ۶۴ به ۳۶ بود این تیم ملی ایران بود كه در دقایق پایانی با گل به خودی بازیكن مراكش توانست به پیروزی برسد. بازیكنان مراكش در این دیدار در بیش تر دقایق توپ و میدان را در اختیار داشتند. نماینده آفریقا ۴۳۵ پاس داد این درحالی بود كه ایران تنها ۱۹۴ پاس داد. مالكیت توپ برابر دفاع چند لایه ایران جواب نداد و گل به خودی بازیكن مراكش در دقایق پایانی سبب شد تا ایران برنده این دیدار باشد.

روزنامه الوطن هم تصریح كرد كه مراكش قدر فرصت های خویش را ندانست و با این حال كه بهتر از ایران بازی كرد اما در نهایت با بدشانسی در دقایق پایانی توسط بازیكن خودی دروازه اش باز شد تا در بازی كه بیش ترین شانس را برای پیروزی داشت بازنده شود.

بیش تر روزنامه های عربی واكنشی مشابه شكست مراكش برابر ایران داشتند و همگی به اتفاق نوشتند كه ایران در دیداری كه مراكش بهتر بازی كرد و مالكیت توپ را در اختیار داشت با اشتباه بازیكن حریف توانست به پیروزی برسد و سه امتیاز پرارزش را به دست آورد.
1397/03/26
11:20:24
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری