توفیقی: تیام گفت خانواده اش راضی به بازگشت او به ایران نیستند، او هر بار بهانه جدید می آورد

توفیقی: تیام گفت خانواده اش راضی به بازگشت او به ایران نیستند، او هر بار بهانه جدید می آورد

بازی فوتبال: معاون ورزشی باشگاه استقلال می گوید سال گذشته كه تیام را برای پیوستن به استقلال راضی كرده است، شرط مهاجم آبی ها برای پیوستن به این تیم امضای قراردادی به مدت نیم فصل بوده است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، پندار توفیقی، معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره ماندن تیام در استقلال، اظهار داشت: همیشه در فصل نقل و انتقالات چنین شایعاتی به وجود می آید كه مثلا یك بازیكن می خواهد با مبلغ بالایی به یك كشور حوزه خلیج فارس برود و این سبب می گردد فشار هوادار به خصوص در فضای مجازی افزایش پیدا كند.

وی اضافه كرد: ممكن است این فشارها كاری كند كه باشگاه بازیكنانی را جذب نماید كه كاربردی را برای تیم نداشته باشند. ما سال گذشته كه تیام را جذب كردیم دو هفته با او مذاكره كردیم تا به ایران بیاید. یكسری از دلالان ایرانی از حضور چنین بازیكنانی در كشور جلوگیری می كردند. ما او را راضی كردیم كه فقط به ایران بیاید و او را ببیند. بازیكنی نبود كه حاضر باشد در ایران قرارداد بندد. آن زمان او حدودا كارش با باشگاه های قطری تمام شده بود و حتی تیم های قطری ویزای كار هم برای تیام فرستاده بودند. ما از قطر او را راضی كردیم كه به استانبول بیاید و پس از آن شبانه او را به تهران آوردم.

توفیقی ادامه داد: با هماهنگی كه با افتخاری انجام داده بودیم، تا فردای آن روز كارهای قراردادی ما طول كشید كه تیام دو شرط برای امضای قرارداد با ما داشت. نخست این كه من نیم فصل در ایران بیشتر نمی مانم و همین چند بازی را می خواهم در كنار استقلال باشم و می خواست به این وسیله "ترانسفر ماركتینگ " برای خود تولید كند. از آن طرف هم ما هم برای جذب مهاجم تحت فشار بودیم. ما هم متقابلا به او پیشنهاد دادیم كه به جای یك نیم فصل، سه نیم فصل با استقلال قرارداد ببندد تا در صورت جدایی مبلغی هم به باشگاه ما برسد. ۳۰۰ هزار دلار با تیام قرارداد داشتیم كه ۲۰۰ هزار دلار آن را برای فسخ قرارداد گذاشتیم.

معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفت وگو با "رادیو ایران"، افزود: همه آنهایی كه در فوتبال ایران و بستن قرارداد كار كرده اند می دانند كه نمی توانیم با بازیكنی همانند تیام به گونه ای قرارداد ببندیم كه ۳۰۰ هزار دلار به او بدهیم و ۳ میلیون دلار برای فسخ قراردادش بگذاریم. دوستانی كه امروز حرف هایی را در این باره می زنند سال قبل كفش های ما پای آنها نبوده كه بدانند ما چه كاری انجام داده ایم و شرایط چگونه است. این قراردادی كه ما با تیام امضا كردیم قرارداد خوبی بشمار می رود. تیام در تیم ما درخشید اما چند بازی مصدوم بود و پیش از این كه به ایران بیاید چند ماه بدون تیم بود كه علت آن هم وجود همین مصدومیت ها بود.

او اضافه كرد: تیام در سفری كه به كویت داشت به ما اطلاع داد كه می خواهد خانواده اش را به مكه ببرد كه پس از آن شایعه پیشنهاد باشگاه الكویت پیش آمد كه مشخص نمی باشد چقدر این پیشنهاد مهم است. ما مستندی ندیدیم. من طی مكالماتی كه با تیام چه به صورت صوتی و چه تصویری و چه پیامكی داشتم و همه آنها موجود است، ایشان مدیر برنامه جدیدی را به من معرفی نمود. من به صورت مستقیم با این مهاجم سنگالی صحبت كردم و رابطه خوبی با او دارم. سیستم فرهنگی او با ما متفاوت می باشد و شخص دیگری را بعنوان مدیر برنامه به ما معرفی نمود كه من با او درباره مطرح شدن پیشنهاد الكویت مذاكره كردم. جا به جا شدن چنین مبالغی در كویت برای ما غیر قابل باور بود. من می خواستم با او و تیام در كشوری به غیر از كویت مذاكره نماییم زیرا این كشور به سختی به ایرانیان ویزا می دهد. ما حتی بلیت پرواز و هتل برای او گرفتیم و با افتخاری و یكی از حامیان باشگاه برای مذاكره به تركیه سفر كردیم.

وی اضافه كرد: ما شش بامداد به استانبول رسیدیم و هفت بامداد كه می خواستیم جلسه را برگزار نماییم با این قضیه مواجه شدیم كه تیام حضور ندارد. مدیر برنامه اش به ما اطلاع داد كه تیام در كویت با مشكلاتی برای گذرنامه اش مواجه شده و نتوانسته به تركیه سفر كند. من به او گفتم كه این چیزی نبود كه بخواهید از ما پنهان كنید. من حتی پیش از سوار شدن به هواپیما هم از مدیر برنامه های وی پرسیدم و وی به من جواب داد كه ما در فرودگاه هستیم. این به این مفهوم بود كه هم تیام و هم مدیر برنامه اش به تركیه سفر كرده اند و این بر خلاف چیزی بود كه ما فردای آن روز دیدیم. ما همان جا به صورت تصویری با تیام صحبت كردیم و او هم بهانه پاسپورت و رفتن به مكه را بار دیگر بیان كرد. تیام به من اظهار داشت كه شما با همین مدیر برنامه های من صحبت های خویش را انجام دهید و نتایج را به من اطلاع دهید تا من كارها را انجام دهم. جلسه ما از هفت بامداد تا چهار، پنج پس از ظهر طول كشید و بحث هایی درباره قرارداد تیام صورت گرفت.

معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره جلساتش با مدیر برنامه های تیام افزود: ما تلاش كردیم كاری را انجام دهیم كه برای فوتبال ایران مهم است و تلاش نماییم این بازیكن را برای ادامه بازی هایمان نگه داریم. باشگاه هم با حامی خصوصی خود به صورت كامل از این قضیه حمایت كرده اند و پیشنهاد خویش را به تیام دادیم. سپس قرار شد كه ظرف ۲۴ ساعت تیام به ما پاسخ دهد. روز گذشته (شنبه) یك ساعت با این مهاجم سنگالی صحبت كردم و او به من اظهار داشت كه مشكل هم اكنون به هیچ وجه پولی و مادی نیست و یك بهانه جدید آورد. او به ما اظهار داشت كه گرفتاری های خانوادگی و مشكلات شخصی همانند دعوت به تیم ملی فوتبال سنگال دارد.

او ادامه داد: من به او پاسخ دادم كه اگر قرار باشد از تیمی به تیم ملی ات دعوت شوی آن تیم استقلال خواهد بود. درخشش وی در لباس استقلال در لیگ قهرمانان آسیا می تواند بنیانگزار حضورش در تیم ملی فوتبال سنگال شود. سپس تیام ادامه داد كه من پیشنهاد از تیم های تركیه ای و حوزه خلیج فارس دارم و خانواده من راضی به بازگشت من به ایران نیستند و مشاوران من هم همین عقیده را داشتند. من هم به تیام گفتم ما شش ماه در ایران برای تو تمام امكانات را فراهم نموده ایم و رفتار مردم ایران با خویش را دیدی و امنیت بی نظیر ایران را هم ملاحظه كردی. نتیجه این شد كه ما هنوز پیگیر وضعیت او هستیم و منتظر هستیم كه این مهاجم سنگالی به ما پاسخ دهد.

او در انتها درباره امضای قرارداد با امید سینك و الله یار صیاد منش هم اظهار داشت: به جز تیام با سایر اسامی لیست وینفرد شفر مذاكره كردیم و تعدادی را هم نهایی كردیم. بازیكنی باقی نخواهد ماند و ما به صورت تمام و كمال لیست مربی آلمانی را جذب خواهیم كرد.
1397/03/06
12:56:58
5.0 / 5
4738
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری