هشدارها را نادیده گرفتید؛

آقای تاج! پیشگیری بهتر از پیگیری است

آقای تاج! پیشگیری بهتر از پیگیری است

بازی فوتبال: اصرار به برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاهی كه پتانسیل این اتفاق را نداشت منجر به نابینایی یك هوادار شد. اتفاق تلخی كه به هیچ وجه قابل جبران نیست.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، بی مقدمه بر سر اصل مطلب می رویم. اصل مطلب این است كه فدراسیون فوتبال ابتدا خود زمینه ساز بروز بی نظمی و پیشامد حادثه شد و حالا به دنبال مقصر می گردد.
پس از فاجعه تلخ ورزشگاه اروندان كه منجر به نابینایی یكی از هواداران حاضر در ورزشگاه بر اثر برخورد سنگ به چشم وی شد، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با صدور دستوری خواهان تشكیل كار گروهی متشكل از نهادهای نظارتی فدراسیون فوتبال و نهادهای تصمیم گیرنده در آن شد تا مقصر این حادثه را پیدا كنند.
از قدیم گفته اند «پیشگیری بهتر از درمان است» و ما می گوییم «پیشگیری بهتر از پیگیری است» آقای تاج! بهتر است به جای آنكه الان دستور پیگیری می دادید مدبرانه تر در این خصوص تصمیم گیری می كردید تا از وقوع این حادثه پیشگیری شود.
در خصوص عدم امنیت در ورزشگاه اروندان به علت فقدان امكانات و زیرساخت لازم برای برگزاری دیدار بزرگی مثل فینال جام حذفی مدتهای زیادی است كه اهالی فوتبال هشدارهای لازم را داده بودند اما فدراسیون و سازمان لیگ به صورت كاملا لجبازانه اصرار به برگزاری بازی در همان شرایط و در همان ورزشگاه داشت.
نتیجه لجبازی مقابل خواسته معقولانه خبرگان فوتبال و رسانه ها همین شد كه یك هموطن باید چشم خویش را از دست بدهد تا فدراسیون فوتبال تنها برای آنكه وانمود كند تقصیری در رویداد این فاجعه ندارد به دنبال مقصر بگردد.
این اتفاق نخستین فاجعه تلخ در فوتبال ایران نبود و با ادامه این روند شاید آخرینش هم نباشد. حادثه منجر به نابینایی سرباز احمدی در اصفهان هنوز فراموش نشده كه اسماعیل بهداروند هم چشم خویش را سر فوتبال و یا بهتر است بگوییم سر تصمیمات لجوجانه فدراسیون فوتبال از دست داد.
ای كاش آن مسئولینی كه در فدراسیون فوتبال عامل اصلی این اتفاق هستند تنها لحظه ای خویش را جای هموطن جوانی بگذارند كه قربانی این تصمیم اشتباه شد. جواب چشم از دست رفته این جوان را چه كسی می دهد و این فاجعه چطور و به چه قیمتی قابل جبران است.

1397/02/18
12:19:15
5.0 / 5
5194
تگهای خبر: بازی , فوتبال , ورزش , ورزشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری