تاج: سه باشگاه ما با هیچ به مرحله بعدی لیگ قهرمانان رسیدند

تاج: سه باشگاه ما با هیچ به مرحله بعدی لیگ قهرمانان رسیدند

بازی فوتبال: رئیس فدراسیون فوتبال می گوید زمانی كه مشكلات فوتبال و صداوسیما حل شود لیگ هم درآمد خواهد داشت.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، مهدی تاج در مجمع عمومی سالیانه هیئت فوتبال خراسان رضوی اظهار نمود: از حضور در مشهد مقدس خوشحالم. دو مبحث به ذهنم می رسد كه بایستی روی آن بحث نماییم.
وی اضافه كرد: بر توجه به بخش بانوان همچون سال قبل تاكید فراوانی دارم، زیرا نیمی از كشور ما را بانوان تشكیل می دهند و باید تلاش نماییم تا ورزش كنند. رشته فوتبال هیچ سنخیتی با صحبت هایی كه در خصوص شرایط بد فرهنگی می گردد ندارد و صرفا یك ورزش است. ورزش بانوان بخصوص فوتبال و فوتسال، باید با برنامه ریزی خوبی پیش برود.
وی اضافه كرد: تیم ملی فوتسال بانوان در سال ۲۰۱۵ در مسابقات تایلند اول شد. اگر می خواستیم میلیاردها تومان خرج نماییم و تبلیغ روی بخش بانوان داشته باشیم، باز هم به این نقطه ای كه تیم ملی بانوان در سال ۲۰۱۵ مقابل ژاپن، چین و... رسید، نمی رسیدیم. امیدوارم تیم ملی امسال هم قهرمان شود. روی موفقیت این تیم بسیار حساسم و تمركز خاصی روی این تیم داریم.
تاج با بیان این كه درمورد هر چیزی كه بحث می نماییم، در نهایت به مبحث بودجه می رسیم اضافه كرد: در تیمداری، در بحث ورزش پایه، در بخش بانوان، فوتبال ساحلی و... همه و همه ارتباط ویژه ای با مبحث بودجه دارند.
رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: كاش دهقان، نماینده مجلس در این جلسه حضور داشت. در قانون بودجه، در بند ۹۲ نوشته شده در فوتبال حرفه ای نباید هیچ نهادی كمك نماید. فوتبال ما هم حرفه ای نامیده شده و در بند ۹۳ آمده كه صدا و سیما باید حقوق فوتبال را پرداخت كند. متاسفانه یك بند اجرا شده و یك بند اجرا نشده است.
تاج خاطرنشان كرد: یك بند برای كمك نكردن بوده كه همه زود به آن گوش كردند و هیچ كس از آن تخطی نكرد. به هر جا رفتیم و به هر دری زدیم اعلام نمودند نمی گردد، اما آن بخشی كه باید اجرا می شد تا فوتبال به درآمدش برسد، محقق نشد.
وی اظهار داشت: با اطمینان در این خصوص صحبت می كنم، چون مبادله شده است، پس بحث بودجه را باید بطور قطع ببندیم. همه جای دنیا درآمد ناشی از فوتبال را به خودش می دهند. در همین مبحث تبلیغات محیطی هم مشكلات مختلفی مثل " تبلیغات خوب پخش نشده" و نظایر آن وجود داشت.
تاج با استقبال از ورود تمام دستگاه های نظارتی به فوتبال اظهار داشت: اینكه بعضی می گویند فساد شده، اصلا چنین چیزی نیست و همه چیز شفاف است. بحث پنهانی نداریم. در هر قرارداد اگر پول پرداخت شده كه هیچ، اگر هم نشده مبحث پرونده را به دادسرا فرستاده ایم. نمی گردد كه اگر اتفاقی پیش آمد، كسی را بكشیم! بالاخره دادسرا حق را به حقدار می رساند.
وی با اشاره به مشكلات موجود در مباحث مالی فوتبال اظهار داشت: فدراسیون فوتبال ایران با بودجه بسیار كمتری نسبت به سایر كشورها اداره می گردد. اگر یك جا در اقتصاد مقاومتی خوب كار شده، در همین فوتبال بوده است.
رییس فدراسیون فوتبال در مورد قانون ۲۷ دهم درصد مصوب مجلس اظهار داشت: متاسفانه همان قانون هم درست لحاظ نشده و اسمی از فوتبال در آن نیست. از ۳۸ میلیارد تومان خراسان رضوی نباید چیزی به فوتبال برسد؟ بزرگ ترین همایش های انسانی كشور مگر در رشته فوتبال نیست؟ در هفته آخر لیگ ۱، در روز یكشنبه وسط هفته مگر آن جمعیت به ورزشگاه نیامد؟
وی اضافه كرد: كدام ورزش با فوتبال قابل مقایسه است؟ به خاطر اینكه ما فوتبالی ها بامداد تا شب با هم دعوا داریم و اختلاف داریم، این بازیكن با ان تیم، آن داور با ان سرمربی و... باعث گرفتاری شده و در نهایت همین سبب شده كه از ما فوتبالی ها سواری بگیرند.
تاج اظهار داشت: هر وقت به تماشاچی نیاز داشتیم، ورزشگاه همواره پر از تماشاگر شده و مردم هیچگاه كم نگذاشته اند. در همین بازی های همزمان هفته های آخر، مگر برای دربی مشهد در هفته بیست و نهم، ۷ ۸ هزار هوادار به استادیوم نیامدند؟ پس فوتبال جذابیت خودش را دارد.
وی با اشاره به اینكه صدا و سیما، برنامه های مختلفی در مورد فوتبال دارد، زیرا فوتبال ورزش اول كشور از نظر مخاطب است، اظهار داشت: برنامه های مختلفی مثل ۹۰، شب های فوتبالی، ۱۲۰ و... ساخته می شوند. من موافق برنامه ۹۰ هستم و باآنكه شاید حاشیه هایی هم تولید كند اما از این برنامه استقبال می كنم. همین برنامه پرمخاطب وقتی لیگ تعطیل می باشد، تعطیل می گردد. در مورد فوتبال اما قانون خوب كار نكرده است. انشالله قراردادمان كه با صدا و سیما نهایی شده، ابلاغ شود. باید به مجلس برویم تا صحبت های لازم را داشته باشیم.
وی درمورد ضرورت حمایت نمایندگان مجلس از رشته اول كشور از نظر مخاطب اظهار داشت: سه تیم باشگاهی ما با هیچ به مرحله بعدی جام باشگاه های آسیا رسیده اند. موقعیت و هزینه كرد قطری ها را ببینید. بودجه قطر ۱۶۰۰ میلیارد تومان است و ما ۴۸ میلیارد تومان. یكی با دوچرخه به قم می رود، یكی با بنز ضدگلوله. مگر می گردد بگوییم دوچرخه سوار زودتر می رسد؟ ولی ما رسیدیم.
تاج خطاب به رضا سخندان اظهار داشت: پول های شما را از فیفا گرفته ایم، اما مشكل در بحث ورود پول به ایران است. این پول در سوییس است و ۳۲ میلیون دلار طلبكاریم كه باید وارد كشور شود.
وی اضافه كرد: اجازه ندادیم كه تیم نفت به انزلی برود. از عباسی و خداداد تشكر می كنم كه می خواهند با پای خودشان دوباره به لیگ برتر بیایند. این خیلی زیباست. خداداد هم در حال گذراندن دوره هاست و بطور قطع می تواند در آینده موفق تر هم باشد.
تاج اظهار داشت: وقتی مشكلات فوتبال و صدا و سیما حل شود، درآمد لیگ ما هم حل می گردد و دیگر نه وطنخواه و نه سایر مدیران لیگ برتری گیر پول های اندك نخواهند بود.
رییس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار داشت: تیمی زیر ۱۳ سال درست كرده ایم كه الان در اردوی قطر هستند و پیش از آن هم به چین رفتند. معیار انتخاب قدی بود و كاری به مسائل فنی نداشتیم. در حال كار روی آن هستیم تا انشالله آینده ای درخشان داشته باشند. این بازیكنان از ۹ منطقه ای كه كل كشور را تقسیم بندی كردیم انتخاب شدند.
وی خاطرنشان كرد: ۹ منطقه قرار نیست جایگزین لیگ برتر در فوتبال پایه شود. لیگ برتر، ۱ و ۲ سرجایش است و این مسابقات منطقه ای هم در كنار آن برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: جوانگرایی صورت گرفته در لیگ برتر امسال بی سابقه بود. امیدوارم بتوانیم شاهد رشد خوب پدیده باشیم. در جلسه با آستان قدس رضوی به فرمولی داریم می رسیم كه این ورزشگاه در اختیار تیم های استان خراسان رضوی قرار گیرد. این كت و شلوار حالا كه دوخته شده باید تن یكی بشود. مقدمه ای در حال فراهم شدن است و ارزیابی ام از جلسه ای كه با دوستان داشتیم، مثبت است. این بهترین تصمیم ممكن است. ورزشگاه جای ناسزا گفتن نیست. ورزشگاه باید جای امنی باشد كه خانواده ها بتوانند اعتماد كنند و بیایند. ورزشگاه جای دست به سینه نشستن هم نیست. باید جوان هیجانش را داشته باشد و حتی خود ما هم گاهی تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار می گیریم. سوت، كف و تخمه شكستن طبیعی است اما هیچكس ناسزا گفتن را تایید نمی كند.
تاج خاطرنشان كرد: اینكه ۴۳ بازیكن بازیكن مشهدی در تیم های ملی كشورمان حضور دارند، جای تبریك دارد. در فوتسال، فرش آرا خوب كار كرده و جای تشكر دارد كه در چنین شرایطی حضور فعالی دارند.
وی با تشكر از مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی اظهار داشت: صبوریان از اسمش مشخص است كه صبور است. ایشان كمك زیادی كرده و انشالله باز هم كمك خواهدكرد.
وی خاطرنشان كرد: به جز آدیداس كه به فیفا معرفی كردیم و باید با عنایت به قراردادی كه داریم باید بپوشیم، در سایر رده های سنی از تولید داخلی استفاده می نماییم. در حوزه فوتبال با هاكوپیان قرارداد بستیم كه كت وشلوار تیم ها را از این كمپانی داخلی تهیه نماییم.
وی با اشاره به حضور سخندان در تیم داوری ایرانی حاضر در جام جهانی روسیه اظهار داشت: هرچند فغانی را بیشتر تهرانی می بینیم، اما سخندان را خیلی مشهدی می بینیم.1397/02/12
14:20:52
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری