شكایت شاكیان پرسپولیس تمامی ندارد

پرونده گولچ، آخرین دسته گل طاهری است؟

پرونده گولچ، آخرین دسته گل طاهری است؟

بازی فوتبال: بی تدبیری مدیریتی علی اكبر طاهری در دوران حضورش در باشگاه پرسپولیس زیان های مالی زیادی را به این باشگاه تحمیل كرد؛ زیان هایی كه به نظر می رسد به علت نبود نظارت مستمر، تبعاتش برای سال ها دامن پرسپولیس را گرفتار خواهد گرفت.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، با جدایی طاهری از پرسپولیس خیلی ها تصور می كردند دیگر نام او از ذهن هواداران تیم قرمزپوش پایتخت پاك می گردد اما پرونده هایی كه وی در دوره مدیریتش برای پرسپولیس به جای گذاشت، حالاحالاها یاد این مدیر را در باشگاه پرسپولیس زنده نگه خواهد داشت.

یكی از پرونده هایی كه این روزها گریبان باشگاه پرسپولیس را گرفته، مبحث آنتونی گولچ است. بازیكنی كه در تابستان سال ۹۵ با هیاهوی فراوان به پرسپولیس آمد و بدون اینكه اثری در روند فنی تیم برانكو داشته باشد ناگهان به كشورش بازگشت.

درست زمانی كه گولچ به كشورش رفت، علی اكبر طاهری با استدلال های حق به جانب ادعا نمود باشگاه پرسپولیس از این بازیكن استرالیایی- كروات شكایت كرده و بطور قطع غرامت خواهد گرفت اما حالا می بینیم گولچ كه مجموع حضورش در زمین به یك نیمه هم نرسید و بیشتر اوقات سكونشین بود، باشگاه پرسپولیس را محكوم به پرداخت ۳۵۰ هزار دلار كرده است، مبلغی كه با پیگیری گرشاسبی به ۲۵۰ هزار دلار كاهش یافته است.

به راستی چرا باشگاه پرسپولیس كه این روزها از جیب هوادارانش هزینه می كند باید مبلغی در حدود یك میلیارد و ۵۰ میلیون تومان (با احتساب دلار ۴۲۰۰تومانی) به بازیكنی بدهد كه یك نیمه هم در تركیب تیمش قرار نگرفت؟ البته این مبلغ در شرایطی پرداخت می گردد كه با كمك دولت، مدیران حال حاضر باشگاه بتوانند در این شرایط ارزی كشور، دلار ۴۲۰۰تومانی تهیه كنند.

این یك نمونه از زیان های مدیریت طاهری و دوستان در باشگاه پرسپولیس است. با این حال پرسش اساسی این است كه نقش نهادهای نظارتی چیست؟ مگر غیر از این است كه مدیران سرخ آبی پایتخت با نظر مستقیم وزارت ورزش انتخاب می شوند؟ آیا نباید این وزارت خانه مدیران منصوب خودش را به خاطر عملكرد و زیان های مالی كه به باشگاه وارد كردند، بازخواست كند؟

چرا یك مدیر همچون طاهری بدون این كه پاسخگوی تصمیماتش باشد با یك استعفای ساده كنار می رود و ویرانی های به جا مانده از او برای مدیر بعد می ماند؟ آیا همین سیاست طی سه دهه اخیر سبب نشده امروز شاهد بدهی های چند ۱۰ میلیاردی سرخ آبی های پایتخت باشیم؟

در عصری كه همه از مشكلات اقتصادی جامعه آگاهند، به خاطر بی كفایتی یك مدیر باید ۲۵۰ هزار دلار به جیب یك بازیكن خارجی ریخته شود كه معلوم نیست از انتقال او به پرسپولیس، چقدر سهم دلالان احتمالی بوده است.

حالا كه پرسپولیس قهرمان شده و همه در فكر برگزاری جشن قهرمانی اند، حمیدرضا گرشاسبی به جای شاد بودن باید فكر بستن پرونده هایی باشد كه حاصل تصمیمات خودش نبوده است. پرونده هایی نظیر آنتونی گولچ كه اگر بسته نشود چه بسا پرسولیس با خطر كسر امتیاز مواجه شود. گرشاسبی كه به خاطر جعل قرارداد طارمی - كه حاصل هنرنمایی طاهری و دوستانش بود به تركیه رفت و با استفاده از دیپلماسی ورزشی اجازه نداد ۸۰۰ هزار یورو ارز از كشور خارج شود - حالا در تكاپوی فراهم كردن ۲۵۰ هزار دلار است.
1397/02/01
12:49:12
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پرسپولیس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری