آجرلو: تراكتورسازی در این دو فصل روی پای خودش ایستاده است

آجرلو: تراكتورسازی در این دو فصل روی پای خودش ایستاده است

بازی فوتبال: مدیرعامل باشگاه تراكتورسازی ابراز امیدواری كرد در سال ۹۷ بر خلاف سال های گذشته شاهد تحقق درآمدهای واقعی و تغییر وضعیت اقتصادی حاكم بر فوتبال كشور باشیم.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، مصطفی آجرلو ضمن اشاره به مشكلات اغلب باشگاههای حاضر در لیگ برتر و عدم تحقق بخش قابل توجهی از درآمدهای قانونی فوتبال اظهار داشت: ما بر مبنای سیاست قطع وابستگی اقتصادی فوتبال حرفه ای به كمك های دولتی گام برداشته ایم و همانطور كه پیش از این اعلام كردم در دو فصل نزدیك به ۴۵ میلیارد تومان درآمد داشته ایم اما هنوز موفق به گرفتن حق خودمان از اصلی ترین و شایع ترین درآمدهای مشروع فوتبالی نشده ایم كه این مسئله مشكلات زیادی را برای تراكتورسازی و سایر باشگاهها بوجود آورده است.
آجرلو همینطور اظهار داشت: درآمد ۴۵ میلیاردی و به شكل متوسط ۲۲ میلیارد در هر فصل شاید تا حدودی برای تامین هزینه های متعارف یك باشگاه كافی باشد اما در سال ۹۶ باشگاه تراكتورسازی بیش از ۱۳ میلیارد تومان از بدهی های به جا مانده از سال های گذشته را پرداخت كرد و طبیعتا با بخش باقیمانده امكان اداره یك تیم فوتبال حرفه ای در لیگ برتر با عنایت به هزینه های سنگین موجود شامل بر قرارداد اعضای كادر فنی، بازیكنان هزینه های سفرهای داخلی و خارجی وجود ندارد. راه حل مشكلات مالی كه نه تنها برای تراكتورسازی بلكه برای اغلب باشگاههای لیگ برتر در این مقطع زمانی وجود دارد احقاق حقوق قانونی و مشروع فوتبالی است كه متاسفانه در این سال ها به هیچ وجه تحقق نیافته است.
مدیرعامل تراكتورسازی همینطور اظهار داشت: ما از محل تبلیغات دور زمین در فصل گذشته و فصل جاری درآمد نداشته ایم كه این اتفاق عجیب و بی مثالی در سطح فوتبال جهان است. چطور ممكن است كه باشگاه ها محور و دلیل اصلی درآمدزایی در حوزه تبلیغات باشند اما از این محل منتفع نشوند و راهكاری برای احقاق حقوقشان وجود نداشته باشد؟ یا به صورت مثال چطور ممكن است كه پخش مسابقات داخلی بهانه و دلیل دریافت آگهی در صدا و سیما باشد اما از این درآمد هیچ سهمی به خود باشگاهها پرداخت نشود؟ در واقع من در جایگاه مدیرعامل ملزم به انجام تعهدات خودم در قبال اعضای تیم هستم اما درآمدهایی كه حاصل از حضور اعضای تیم من در زمین مسابقه و انجام بازی هاست به باشگاه تعلق نمی گیرد!
آجرلو افزود: فیفا، كنفدراسیون فوتبال آسیا، دولت محترم و مجلس همگی بر لزوم استقلال اقتصادی فوتبال و عدم وابستگی به كمك های دولتی تاكید می كنند كه این امر به سادگی محقق خواهد شد مشروط بر آنكه اراده ای در این راستا وجود داشته باشد. وقتی یك باشگاه دولتی سالانه ده ها میلیارد تومان به شكل مستقیم یا غیر مستقیم از درآمدهای دولتی منتفع می گردد هیچ نیازی به منابع مالی دیگر ندارد اما به صورت مثال تراكتورسازی كه در این دو فصل یك ریال بودجه مصوب نداشته و روی پای خودش ایستاده بر مبنای ضوابط فوتبال حق قانونی خودش را مطالبه می كند. اگر مقرر است از محل اعتبارات دولتی به ورزش حرفه ای كمك گردد نباید هیچ تفاوت و استثنایی وجود داشته باشد و اگر قرار نیست چنین اتفاقی بیافتد باید كمك های دولتی به هر شكل و با صورت ظاهرا قانونی اما در حقیقت غیر قانونی قطع شود چون كه این مصداق حقیقی توزیع ناعادلانه منابع دولتی است. البته بین باشگاه ها و فدراسیون تفاهم صورت گرفته كه مساله حق پخش در فصل آینده حل شود. در مورد تبلیغات دور زمین اما هنوز شرایط مبهم است.
مدیرعامل تراكتورسازی همینطور اظهار داشت: مسئولین محترم فدراسیون فوتبال حدود ۶ ماه پیش اعلام نمودند باشگاه ملزم به پرداخت كلیه بدهی های داخلی و خارجی سال های گذشته است تا هم سهمیه حضور در مسابقات آسیایی و پرونده حرفه ای سازی را كسب نماییم و هم تهدیدات ناشی از عدم انجام تعهدات در مورد پرونده های فیفا را از خودمان دور نماییم كه می توانست نتایج بسیار تلخ و سنگینی به همراه داشته باشد اما سوال اینجاست كه وقتی باشگاهها ملزم به انجام تعهدات شده و به این شكل مقروض می شوند چرا درآمد تبلیغات دور زمین یا حق پخش پرداخت نمی شود؟ تولید بدهی حاصل همین اتفاق تلخ است. وقتی حق باشگاه ها پرداخت نمی گردد و از درآمدهای واقعی فوتبال بی بهره هستند چطور انتظار داریم كه بدهی های خودشان را پرداخت كنند و چطور می خواهیم شاهد كاهش پرونده های مالی در كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یا فیفا باشیم؟ باشگاه نسبت به مربی و بازیكن خودش متعهد می گردد اما منابعی كه برای تامین اعتبارات نیاز دارد در دسترس نیست و نمی تواند حق واقعی خودش را دریافت كند. این حق قانونی ماست كه از درآمد تبلیغات دور زمین منتفع شویم.
همانطور كه ما در مقابل مربی، بازیكن و سایر عوامل تعهد داریم باید تعهدی هم از جانب فدراسیون و سازمان لیگ یا هر نهاد و سازمانی كه از حوزه فوتبال درآمد دارد، وجود داشته باشد تا حق باشگاه ها را پرداخت كنند در حالیكه امروز تعداد زیادی از باشگاهها با مشكلات مالی جدی دست به گریبان هستند و نمی توانند حق مسلم خودشان از همین درآمدهای مشروع را دریافت كنند. طلب واقعی باشگاه تراكتورسازی از این محل با احتساب درآمد تبلیغات دورزمین و حق پخش در دو فصل بطور قطع بیش از 10 میلیارد تومان است كه تمامی مشكلات مالی موجود را حل می كند اما هنوز این مورد به جایی نرسیده است. از برادر عزیزم آقای تاج می خواهم كه مبحث تبلیغات دور زمین را به سرانجام برساند چون كه باشگاه ها فشار زیادی در زمینه مالی متحمل می شوند.
آجرلو در گفت و گو با باشگاه تراكتورسازی درباره سال ۹۷ اظهار داشت: امیدوارم سال 1397 سال تحقق اهداف مورد نظر در استقلال اقتصادی باشگاه ها، قطع واقعی و فراگیر وابستگی به كمك های دولتی همینطور تحقق درآمدهای واقعی و عادلانه فوتبال حرفه ای باشد تا دیگر مثل همه سال های گذشته شاهد تشكیل پرونده های مختلف در كمیته انضباطی و تولید بدهی های سرسام آور برای باشگاهها نباشیم. ما با كمك موسسه كوثر و ایرانسل حدود ۴۰ درصد از تعهدات اعضای تیم را انجام داده ایم. من از این دوستان تشكر می كنم. اگر بدهی ها نبود و درآمد حاصل از حق پخش و تبلیغات دور زمین هم محقق می شد می توانستیم بخش زیادتری از تعهدات مان را انجام دهیم. ما خیلی سعی كردیم كه پیش از سال جدید بخشی از تعهدات را انجام دهیم كه هنوز موفق نشدیم و امیدواریم با مساعدت و كمك دوستان و حامیان مالی بتوانیم این تعهدات را پرداخت نماییم.
انتها پیام1397/01/10
16:25:08
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری