پیام دیدار با سیرالئون؛

رونمایی از نسل بعدی تیم ملی فوتبال، استفاده استادانه از چشمه جوشان

رونمایی از نسل بعدی تیم ملی فوتبال، استفاده استادانه از چشمه جوشان

بازی فوتبال: دیدار تداركاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم سیرالئون نشان داد سرمربی پرتغالی این تیم از نسل بعدی تیم ملی رونمایی نمود تا پس از جام جهانی جانشین باتجربه ها شوند.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: تركیب غریب و ناآشنای تیم ملی ایران مقابل تیم نه چندان ملی و نه چندان نام آشنایی كه با نام سیرالئون در یك دیدار تداركاتی در ورزشگاه آزادی مقابل شاگردان كی روش به میدان رفت تنها توجیه دیدار با تیم منتخبی از سیرالئون بود. بلكه كی روش با انتخاب این تركیب در واقع یك پیام برای فوتبال ایران صادر كرد و به شكلی از تیم پشتیبان این تیم ملی رونمایی نمود.
یكی از هنرهای كی روش كه در طول سالها حضورش در ایران آن را به نمایش گذاشته، نگاه او به سالهای آینده است. سرمربی تیم ملی ایران همانقدر كه به مردان منتخبش نگاه دارد، از نظر داشتن به بازیكنانی كه قابلیت ساختن نسل بعد تیم ملی را دارند هم غافل نیست. شاید تنها بازمانده از نخستین تیم كی روش در تیم ملی مسعود شجاعی باشد كه دوباره به این تیم دعوت شد. نسل سازی و تغییر نسل از هنرهای بارز كارلوس كی روش است.
بعد از جام جهانی برزیل كی روش مردانی را در تیم ملی رو كرد و به آنها میدان داد كه حالا از اركان اصلی تیم ملی در جام جهانی روسیه هستند و می توان این انتظار را داشت كه این چرخه كماكان ادامه داشته باشد.
یعنی همانطور كه پس از برزیل مردانی مثل نكونام، خسرو حیدری، امیر حسین صادقی، حقیقی، بیگ زاده، آندرانیك تیموریان، فولادی و... جای خویش را به جوانتر ها دادند و تنها تعدادی كمی از آنها مثل منتظری، حسینی، قوچان نژاد، دژآگه و شجاعی در تیم ملی حضور دارند، در این فاصله چهار ساله از جام جهانی ۲۰۱۸ تا جام جهانی ۲۰۲۲ نسل جدیدی از فوتبال ایران رو شود.
دیدار تیم ملی ایران با تیم نه چندان ملی سیرالئون در واقع فرصتی بود برای كی روش تا نمایشی داشته باشد از نسل جدیدی كه پس از جام جهانی مقرر است رفته رفته جای بعضی از ملی پوشان فعلی را گرفته و آماده شوند برای جام جهانی بعدی. مردانی كه مقابل سیرالئون به میدان رفتند شاید در جام جهانی روسیه فرصت بازی نداشته باشند، اما بطور قطع خیلی از آنها در جام ملت های آسیا با پیراهن تیم ملی به میدان خواهند رفت.
سید حسین حسینی، امید نورافكن، محمد رضا خانزاده، روزبه چشمی، سعید آقایی، علی قلی زاده، كاوه رضایی، محمد انصاری و... بی جهت در چنین دیداری به میدان نرفتند. حتی شاید این بازی یك دستگرمی بود برای امید ابراهیمی كه یكی از گزینه های كاپیتانی تیم ملی پس از خانه تكانی باشد كه در انتها جام جهانی توسط كی روش صورت خواهد گرفت.

1397/01/01
11:19:23
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری