لیگ قهرمانان آسیا؛

حسینی بهترین بازیكن آسیایی ذوب، نقش پررنگ سانتر در تیم قلعه نویی

حسینی بهترین بازیكن آسیایی ذوب، نقش پررنگ سانتر در تیم قلعه نویی

بازی فوتبال: تیم فوتبال ذوب آهن با ۶ امتیاز در انتها هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا بعد از الدحیل در رده دوم جدول قرار دارد و از شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد برخوردار می باشد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، شاگردان امیر قلعه نویی در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در گروه بدون مساوی ها یا صفر هستند یا صد. بهتر بگوییم آنها در ورزشگاه خانگی خود در اصفهان صد هستند و خارج از خانه صفر. ذوب آهن در چهار هفته گذشته از این بازی ها هر دو بازی خانگی اش را با پیروزی به اتمام رسانده و در هر دو بازی خارج از خانه شكست خورده است. در این گروه هیچ دیداری با نتیجه مساوی به آخر نرسیده و به جز تیم الدحیل كه همه بازی های خویش را با پیروزی به اتمام رسانده سایر تیم ها مثل ذوب آهن بازی های خانگی شان را برده و در بازی های خارج از خانه شكست خورده اند، مگر آن كه در خانه خود با الدحیل دیدار كرده اند.
* حسینی بهترین بازیكن ذوب آهن
محمدرضا حسینی هافبك میانی ذوب آهن با یك گل زده و ۲ پاس گل و كسب میانگین نمره ۷/۴ در هر بازی عملا بهترین بازیكن تیم ذوب آهن در آسیا است. حسینی در لیگ برتر هم شرایط خوبی در ذوب آهن دارد اما عملكرد وی در آسیا به گونه ای هست كه حتی می توان او را پیش از مرتضی تبریزی با ۳ گل زده بهترین بازیكن آسیایی ذوب آهن دانست. این بازیكن در بازی های خانگی ذوب آهن نمرات عالی ۸/۶ را دریافت داشته است. گئورگی ولسیانی مدافع بلند قامت و گرجستانی این تیم پس از حسینی دومین بازیكن خوب و اثرگذار تیم ذوب آهن بود و می توان از رشید مظاهری و كی روش استانلی هم در این لیست یاد كرد.
* بهترین گلزن و بهترین پاسور
بدیهی است كه مرتضی تبریزی مهاجم همدانی ذوبی ها با ۳ گل بهترین گلزن آسیایی سبزپوشان باشد. اما نكته در مورد تبریزی این است كه او هر ۳ گل آسیایی اش را فولاد شهر و در جریان بازی های خانگی ذوب آهن به ثمر رسانده است.
بهترین پاسور سبزپوشان هم محمدرضا حسینی است. بازیكنی كه با شماره ۷ در خط میانی ذوب آهن بازی می كند و موفق شده در آسیا ۲ بار برای این تیم پاس گل بدهد.
شاگردان امیر قلعه نویی تنها یكبار خارج از خانه به گل رسیده اند كه كی روش استانلی مهاجم برزیلی این تیم زننده این تك گل خارج از خانه برای این تیم بوده است.
* نقش پررنگ سانتر در گل های ذوب آهن
شاگردان امیر قلعه نویی ۵ بار در ۴ بازی آسیایی به گل رسیده اند كه تنها یك گل از این چهار گل از عمق دفاع حریف و با استفاده از پاس های در عمق بوده است. مرتضی تبریزی در دیدار رفت با الوحده در اصفهان زننده تنها گل این تیم بود كه حاصل یك فرار در عمق بود.
۴ گل دیگر ذوب آهن حاصل سانتر از كناره های زمین و یا بهتر است بگوییم سانتر از سمت راست زمین بوده است. از این ۴ گل ۲ گل توسط تبریزی و یك گل توسط كی روش استانلی با ضربات سر به ثمر رسیده و تنها یك بار سانتر از سمت راست زمین را محمدرضا حسینی با ضربه پا وارد دروازه كرد. این گل در دیدار مقابل لوكوموتیو به دست آمد و حاصل سانتر مهدی رجب زاده از روی نقطه كرنر، دفع ناقص مدافعان حریف و ضربه با پای راست محمدرضا حسینی به دست آمد.
* مظاهری پركارترین دروازه بان ایرانی در آسیا
رشید مظاهری باوجود این كه ۶ بار در لیگ قهرمانان آسیا دروازه اش باز شده است، اما پر كار ترین دروازه بان ایرانی در آسیا است و عملا هم بالاترین نمره را در میان دروازه بانان تیم های ایرانی در آسیا گرفته است. این بازیكن گرچه ۶ گل دریافت كرده، اما با ۲۱ سیو موفق از این نظر آمار خیره كننده ای دارد تا یكی از دروازه بان های خوب در غرب آسیا باشد.
* پر آفساید ترین تیم
شاگردان امیر قلعه نویی به صورت متوسط در هر بازی ۴۲ درصد مالكیت توپ را در اختیار داشتند، به صورت متوسط در هر بازی ۱۳ بار به سمت دروازه حریفان شوتزنی كرده كه تنها ۵ شوت از هر ۱۳ شوت آنها در چارچوب بوده است. بازیكنان این تیم به صورت متوسط در هر بازی ۳۵۲ بار پاس داده اند و دقت پاس آنها ۷۵ درصد بوده است.
باوجود این كه ذوب آهنی ها خیلی خوب از ارسال های كنار به گل رسیده اند اما آنها خیلی در هر بازی سانتر نكرده اند. ذوب آهنی ها در هر بازی به صورت متوسط ۴ سانتر داشته اند. اما اگر بخواهیم یك ركورد آسیایی برای این تیم در نظر بگیریم باید به قرار گرفتن مهاجمان این تیم در تله آفساید اشاره نمود. شاگردان قلعه نویی در مجموع چهار بازی شان ۱۸ بار در تله آفساید گیر كرده اند و از این نظر در شرق و غرب آسیا دارای ركورد شده اند.
* بوحمدان، خشن ترین بازیكن ذوب آهن
ذوب آهن با مجموع ۴۸ خطا در ۴ دیدار انجام داده شان كلا تیم پر خطایی محسوب نمی گردد. در میان بازیكنان این تیم حمید بوحمدان با ۱۰خطا پر خطا ترین بازیكن است. وی ۳ بار در دیدارهای خانگی و ۷ بار در دیدارهای خارج از خانه این تیم روی بازیكنان حریف مرتكب خطا شده است.
میلاد فخرالدینی با ۷، قاسم حدادیفر و محمدرضا حسینی هر كدام با ۶ خطا پس از بوحمدان در رده های بعدی این جدول قرار دارند. بوحمدان، حدادیفر و كی روش استانلی هر كدام یك اخطار گرفته اند و در مجموع بوحمدان با ۱۰ خطا و یك كارت زرد خشن ترین بازیكن در تیم ذوب آهن بشمار می رود.

1396/12/27
12:42:29
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری