سكوت ملی پوش فوتسال شكست، توكلی: خداحافظی ام احساسی نیست

سكوت ملی پوش فوتسال شكست، توكلی: خداحافظی ام احساسی نیست

بازی فوتبال: ملی پوش خوزستانی فوتسال ایران با بیان این كه تصمیم خداحافظی اش احساسی نیست، اظهار داشت: پیش از این كه در جام ملت های آسیا شركت كنم، تصمیم به خداحافظی گرفته بودم و هیچ موقع هم به این اندازه مصمم نبودم.فرهاد توكلی در گفت وگو با ایسنا، در ابتدا در مورد قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در پانزدهمین دوره جام ملت های آسیا، اظهار نمود: ما بازی ها را خیلی خوب شروع كردیم و در مرحله گروهی با قدرت ظاهر شدیم. در حالیكه فكر می كردیم برای رفتن به مراحل بالاتر مسیر ساده ای به ما خواهد خورد اما بدترین اتفاق های ممكن افتاد و در ابتدا به مصاف تایلند رفتیم و پس از آن هم رو در روی ازبكستان قرار گرفتیم و فینال هم با ژاپن بازی كردیم. هر سه تیم هم از قدرت های برتر آسیا هستند.

وی در مورد شكست ژاپن در فینال و كسب عنوان قهرمانی توسط تیم ملی ایران هم اظهار داشت: فینال شرایط خاص خودش را داشت و باید قبول نماییم ژاپن یكی از تیم های خیلی خوب و قدر آسیا است. این تیم در زمان هایی از بازی واقعا ما را تحت فشار قرار داد اما توانستیم بازی را كنترل نماییم. یكی از نكات مثبت بازی فینال برای تیم ما این بود كه در زمان های مناسب به گل رسیدیم. در نهایت هم توانستیم با پیروزی در این دیدار، قهرمان جام ملت های آسیا شویم. خدا را شكر می كنم كه تمام تیم های قدر این دوره از رقابت ها را بردیم. فكر می كنم در مدت زمان حضورم در تیم ملی، این رقابت ها یكی از بهترین تورنمنت هایی بود كه سپری كردم.

این فوتسالیست خوزستانی در پاسخ به این سوال كه با عنایت به این كه قصد خداحافظی از تیم ملی را داشتید، آیا در جشن قهرمانی توانستید همچون هم تیمی هایتان به شادی بپردازید؟ اظهار داشت: من هم مانند سایر بازیكنان در جشن قهرمانی شركت كردم و بسیار هم خوشحال بودم و هیچ مشكلی هم وجود نداشت.

وی همینطور در پاسخ به این سوال كه چه چیزی سبب شد كه شما پس از بازی فینال با قرار دادن پستی در اینستاگرام خود، خداحافظی تان را از تیم ملی اعلام كنید؟ عنوان كرد: من از یك ماه پیش از این رقابت ها به علت مشكلات شخصی كه داشتم و الان قابل گفتن نیست، این تصمیم را گرفته بودم. من می خواستم در این تورنمنت با قدرت ظاهر شوم و پس از آن از تیم ملی خداحافظی كنم زیرا احساس می كردم مشكلاتی كه داشتم روی انگیزه و توانایی كه باید برای تیم ملی می گذاشتم، تاثیر گذاشته است و بنابراین تصمیم گرفتم كه بروم تا جوان با انگیزه دیگری پیراهن مقدس تیم ملی را به تن كند.

توكلی ادامه داد: هر كسی كه پیراهن مقدس تیم ملی را بپوشد باید با تمام توان و تلاش خود برای تیم موثر باشد. و من هم خوشحالم كه توانستم در این سال ها در خدمت تیم ملی باشیم. هیچ زمانی از فوتسال توقع نداشتم و خودم را مدعی نمی دانم ولی پس از انتشار پیام خداحافظی ام در اینستاگرام، وقتی ابراز لطف دوستان و طرفداران فوتسال را نسبت به خودم دیدم، خوشحال شدم. این یعنی مسیری كه در خلال این چند سال در كنار بازیكنان تیم ملی طی كردم و توانستیم نتایج خوبی رقم بزنیم كه البته من سهم كوچكی در آن داشتم، درست بوده است و از این بابت خدا را شكر می كنم.

وی در پاسخ به سوال دیگر كه چرا پس از انتشار پیام خداحافظی اش، گفته شد كه توكلی می خواهد برای ادامه زندگی به خارج از كشور برود، در حالیكه اكنون می گوید به علت مشكلات شخصی مجبور به خداحافظی است؟ اظهار داشت: متأسفانه پس از انتشار این پیام و خداحافظی از تیم ملی، مواردی در سایت های مختلف عنوان شد كه همگی اشتباه بودند. من تنها با آقای ناظم الشریعه درباره مشكلات شخصی ام صحبت كردم و او می داند هیچ كدام از صحبت هایی كه در مورد من شد، درست نیست. این مشكلات اصلا به تیم ملی برنمی گردد.

این فوتسالیست خوزستانی ادامه داد: بعد از صحبت با آقای ناظم الشریعه، او هم ابراز ناراحتی كرد و این امید را به من داد كه در حل مشكلاتم به من كمك نماید. او به من لطف داشت و از من خواست كه در تیم ملی بمانم و این مسیر را در كنار یكدیگر ادامه دهیم.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا در این مدت سكوت كرده بودید و از این كه قصد خداحافظی دارید حرفی نزده بودید؟ اظهار داشت: از پیش از جام ملت های آسیا تا اكنون هیچ مصاحبه ای نداشتم و می خواستم كه آرامش داشته باشم و از قهرمانی تیم ملی لذت ببرم. من حتی تلاش كردم آن جو مثبت پس از قهرمانی را هم بر هم نزنم و همراه با بازیكنان از عنوان قهرمانی مان خوشحال باشیم.

توكلی با بیان این كه تصمیم خداحافظی ام احساسی نیست، تصریح كرد: برخی دوستان فكر می كردند تصمیم خداحافظی من قطعی نیست و احساسی است اما من در پنج دوره فینال قهرمانی آسیا شركت كردم و در جام جهانی و رقابت های دیگر هم حضور داشته ام و فكر نمی كنم قهرمانی جام ملت های آسیا، اتفاق خیلی خاصی بود كه من بخواهم پس از كسب این عنوان احساسی فكر كنم و تصمیم به خداحافظی بگیرم. من پیش از این، تصمیم به خداحافظی گرفته بودم و هیچ موقع به این اندازه مصمم نبودم. نمی توان در مورد آینده نظر داد ولی تصمیم گرفته ام كه با پیراهن تیم ملی در مسابقات شركت نكنم. من در بازی های باشگاهی حضور خواهم داشت و سال آینده احیانا با یك تیم خارجی در جام باشگاه های آسیا شركت می كنم. برای حضور در لیگ ایران هم باید ببینم كه با چه تیمی به توافق خواهم رسید.

وی ادامه داد: پس از این كه نظرات مختلف در سایت ها در مورد خداحافظی من عنوان شد، تصمیم گرفتم چند روز استراحت كنم و كسب این قهرمانی را در كنار خانواده ام جشن بگیرم و پس از آن یك بار كامل همه چیز را توضیح دهم و دیگر هیچ زمانی در این خصوص مصاحبه نكنم.

این فوتسالیست در ادامه هم درباره كم و كاستی هایی كه در فوتسال ایران وجود دارد، اظهار داشت: همیشه در سال هایی كه من در تیم ملی بودم، یكسری مشكلات و كم و كاستی ها كه مربوط به لباس، پاداش و اسكان می شوند، وجود داشته است كه بعضی از این مشكلات روی روحیه تیم ملی هم تأثیر می گذارد. امیدوارم مسئولان فدراسیون در آینده بتوانند این مشكلات را حل كنند تا بازیكنان با تمام وجود در خدمت تیم ملی باشند.

وی در پاسخ به این سوال كه فدراسیون تا چه اندازه از فوتسال حمایت داشته است؟ عنوان كرد: خدا را شكر پس از جام جهانی، حمایت ها كم كم از فوتسال بهتر و شرایط خوبی برای تیم ملی مهیا شده است. امیدوارم اتفاقات مثبتی كه در حال افتادن است، ادامه داشته باشد تا بازیكنان تیم ملی در آینده، مقام های بهتر و در خور شان مردم ایران را كسب كنند.

توكلی در پاسخ به این سوال كه آیا درست است كه آقای كفاشیان در خلال بازی های جام ملت های آسیا و در حالیكه در محل مسابقات بود، به ملی پوشان سر نزد؟ اظهار داشت: در مدت زمانی كه ما آن جا بودیم، تنها یك بار به تیم ملی سر زد و در اردوهای آماده سازی جام ملت های آسیا هم تنها یك بار او را در آكادمی دیدیم. به هر حال از او بعنوان كسی كه نماینده فوتسال ایران در AFC و همینطور رییس كمیته فوتسال ایران است، انتظار بیشتری داریم و باید بیشتر از این به تمرینات تیم ملی سر بزند و حتی باید بازی های لیگ را هم دنبال كند اما متاسفانه آقای كفاشیان به خاطر مشغله هایی كه دارد، فوتسال را در اولویت های كاری خود قرار نداده است.

وی در پاسخ به سوال دیگر كه برنامه ریزی ها برای آینده تیم ملی باید به چه صورتی باشد تا این تیم رها نشود؟ تصریح كرد: برنامه ها باید منظم و خوب باشد و اردوهای مناسبی برای تیم ملی در نظر گرفته شود. بخصوص این كه باید بازی های در سطح بالا و كلاس جهانی برای تیم در نظر بگیرند. همان گونه كه اطلاع دارید اكنون تیم ملی ما جوانگرایی كرده است و بازیكنانی به تیم اضافه شده اند كه از نظر تجربه در سطح پایین تری هستند. این بازیكنان باید با تیم های بزرگ، بازی و تجربه لازم را كسب كنند تا در جام جهانی به تیم ملی كمك نماید. امیدوارم مسئولان حمایت كنند تا تیم ملی فوتسال در آینده افتخارآفرینی بیشتری برای مردم داشته باشد.

این فوتسالیست در ادامه اظهار داشت: جا دارد از تمام كسانی كه در مقطعی كه در تیم ملی بودم از من حمایت كردند و همینطور از باشگاه ملی حفاری و مربیانی كه در این باشگاه از من حمایت داشتند، قدردانی كنم. همینطور تشكر ویژه ای از آقای حسن زاده دارم. وی در روزهای ابتدایی حضورم در تیم ملی و باتوجه به جو سنگینی كه برای من وجود داشت، به من كمك و مانند یك برادر بزرگ تر راهنمایی ام كرد تا خودم را با شرایط وفق دهم. از حسین شمس و محمد كشاورز كه در چند روز گذشته هم به من لطف داشتند و برای روحیه دهی با من تماس گرفتند هم قدردانی می كنم.

وی بیان كرد: همینطور از سیدمهدی ابطحی كه در دوره ای كه در حفاری بود و فضای زیادی به من داد و همیشه به من می گفت باید یك بازیكن ملی شوی و در روزهایی كه به این مورد فكر نمی كردم، این رویا را به من القا كرد، قدردانی می كنم. همینطور برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت دارم.
1396/11/29
13:22:48
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری