اسدی:

هواداران تراکتور در سالهای اخیر خون دل خوردند!

هواداران تراکتور در سالهای اخیر خون دل خوردند!

به گزارش بازی فوتبال، آذربایجان شرقی مدافع پیشین تراکتور با اشاره به اینکه اگر این تیم در دوران خصوصی خود در راه درستی هدایت می شد، می توانست به جایگاه واقعی اش برسد، اظهار داشت: هواداران را دق دادند تا نتیجه بگیرند و این هوادار هر سال خون دل خورده است.


مرتضی اسدی در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی فنی از عملکرد تراکتور در فصلی که گذشت اظهار نمود: تراکتور سال جاری نسبت به سالهای قبل نتیجه لازم را نگرفت. به قول خود مسؤلان باشگاه بهترین نقل وانتقالات لیگ را انجام دادند و دائما مدعی بودند که بهترین تیم تاریخ لیگ برتر بسته شده اما دیدیم که چنین اتفاقی نیفتاده است.
او افزود: عملکرد این فصل تراکتور بگونه ای بود که طی اتفاقی تلخ چند تن از هواداران فوت شدند که به خانواده شان باردیگر تسلیت عرض می کنم. حرف و حدیث و حاشیه سال جاری هم زیاد بود اما انتظارمان از تراکتور بیشتر بود.
مدافع سابق تراکتور اضافه کرد: پس از ۶ سال که طی آن ۱۷-۱۶ سرمربی عوض شدند و متاسفانه بازهم بی نتیجه ماند، سال جاری هم که حتی سهمیه ای هم کسب نشد. این نشان دهنده اینست که اهداف باشگاه جز قهرمانی چیز های دیگری است.
او ضمن اشاره به حضور بازیکنان تحمیلی در تراکتور اظهار داشت: این مورد اساسا تأثیر منفی روی تراکتور گذاشته است. محمدرضا اخباری که کاپیتان تیم بود و ارتباط خوبی با هواداران داشت را به سادگی از دست دادند. می دانستند اخباری می توانست تأثیر گذار باشد و به سادگی از این مورد چشم پوشی کردند. نمی خواهم گلر تراکتور را زیر سوال ببرم ولی این تیم از ناحیه دروازه ضرباتی خورد که در شروع فصل بیشتر بود و گلر دوم خوبی هم حذب نکرده بودند.
اسدی بیان نمود: خود خمس پس از بازی با سپاهان گفته بود تیم بسته شده را تحویلش داده اند و او بازیکنان را انتخاب نکرده است. درحالی که با عنایت به مدت زمان حضورش در ایران شناخت خوبی از لیگ برتر کسب کرده بود. به بازیکنانی که آمدند احترام می گذارم اما نفراتی که آمدند گره ای از مشکلات باشگاه تراکتور باز نکردند. همان گونه که می دانیم دلالی وجود دارد و نفراتی که شایسته این تیم بودند جذب نشدند.
او اظهار داشت: زمانیکه ما بازی می کردیم شاهکار نبودیم اما حداقل برای استقلال و پرسپولیس رقیب جدی بودیم و از ما حساب می بردند. چند روز قبل جایی بودم که یک پرسپولیسی حضور داشت و خودش اعتراف می کرد در زمان بازی مقابل تراکتور امنیت و آرامش نداشتند.
اسدی افزود: ما بازیکن بودیم و برایمان خط و نشان کشیده می شد و خدا را شکر هیچگاه هم شرمنده باشگاه و هوادار نشدیم. فقط می خواهم بدانم طی این چند سال در این باشگاه چه اتفاقی افتاده که دیگر آن شور و شوق وجود ندارد. تیمی بودیم که در بازی های خارج از خانه ۴ هزار نفر تماشاگر داشتیم اما اخیراً تعداد کمی از هواداران در ورزشگاه حضور پیدا کردند چون که شکاف عمیقی بین هواداران و باشگاه تراکتور بوجود آمده است.
پیشکسوت تراکتور اظهار داشت: بعضی از بازیکنان تراکتور از هول حلیم در دیگ افتادند و دایه مهربان تر از مادر شدند. آنها کارهایی می کنند تا حضورشان در فصل آینده را تضمین کنند اما به نظر من فوتبال این چیزها نیست. این هواداران هستند که به باشگاه و بازیکنان هویت داده اند و بازیکنان باید دست بوس هواداران باشند. هواداران تراکتور فهیم تر از این حرف ها هستند سال ها قبل که ما نبودیم بازیکنی را می شناختم که به عکاس ها گوشزد کرده بود هنگام گریه کردن از او عکس بگیرند اما هوادار متوجه این مورد می شود. شما بازیکنان موظف هستید برای تیم فوتبال بازی کنید و سبب ایجاد انگیزه و شور و نشاط در مردم شوید نه این که این حرف ها را مطرح کنید.
او افزود: در نتایج ضعیف تراکتور هم باشگاه مقصر است و هم بازیکنان و عدم عذرخواهی از هواداران سبب سرافکندگی باشگاه می شود. ۴ گل از ذوب آهنی دریافت نمودند که خودش درگیر بحران بود. من نمی خواهم به حواشی دامن بزنم ولی فصل گذشته حتی خوشبین ترین هوادار استقلال هم باور نمی کرد ۷ بر یک تراکتور را مغلوب کند. متاسفانه طی این سال ها قداست تراکتور را زیر سوال برده اند! همه این ها به مدیریت باشگاه و کسانی که روی باشگاه خیمه زده اند مربوط می شوند که نمی گذارند آب راحت از گلوی هواداران پایین برود.
اسدی در رابطه با واگذاری مالکیت تراکتور توسط زنوزی اظهار داشت: اول باید دید این مورد حقیقت دارد یا سناریو ۲ سال پیش را پیاده می کنند. اما اساسا افراد شریفی هستند که می توانند از این تیم حمایت کنند. تراکتور اگر طی این ۶ سال در راه درستی هدایت می شد می توانست به جایگاه واقعی اش برسد. باید استاندار و فرماندار هم به قضیه ورود کنند. من شنیدم یکی دو خریدار هم پیدا شده است. این ۶ سال با شاید و باید ها و وعده وعید ها هیچ سرانجامی نداشته و سران باشگاه تراکتور مسائل را در اغلب اوقات به نفع خود رقم زده اند. تا کنون پرچم تراکتور در دست داشتند و تا این جا آوردید و البته دق دادند تا نتیجه بگیرند یا اتفاق خوب بیفتد، این هوادار هر سال خون دل خورد.
مدافع پیشین تراکتور بیان نمود: امیدوارم هر اتفاقی به نفع تراکتور باشد و اتفاقات خوب برای هواداران بیفتد. این تیم در خانه و بیرون خونه به هیچ تیمی باج نمی دهد و تنها دلیلش هواداران پرشورش هستند.
منبع:

1403/03/21
10:44:01
5.0 / 5
212
تگهای خبر: امنیت , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری