همه تركیب ما را می دانند؛

نکونام: مربیان استقلال را بیرون کردند

نکونام: مربیان استقلال را بیرون کردند

به گزارش بازی فوتبال، سرمربی تیم فوتبال استقلال با رد ادعای این باشگاه تصریح کرد دو بار مربیان خارجی این تیم را به علت مشکلات مالی از هتل بیرون کرده اند. او همینطور اظهار داشت که به تیم امید ایران بازیکن نخواهد داد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، جواد نکونام سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از بازی مقابل استقلال خوزستان در هفته چهار لیگ برتر صحبت کرد.
وی اظهار داشت: در رابطه با بازی فردا باید بگویم که همه بازی ها در لیگ نزدیک به هم هستند و شرایط تیم ها فاصله بسیاری با یکدیگر ندارند. می دانم این لیگ با عنایت به در پیش بودن جام ملت ها، فیفادی، بازی های تیم امید شاید بعضی مواقع پرفشارتر و بعضی مواقع با فاصله برگزار گردد و لیگ فرسایشی خواهد بود اما ما تمام تمرکزمان رو بازی فردا است و بازی به بازی فکر می نماییم و برای ما مهم می باشد که بهترین عملکرد را داشته باشیم و به موفقیت برسیم. به بازیکنانم گفته ام در تمام بازی ها باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و هر اتفاقی افتاد خیال مان راحت باشد که تمام تلاش مان را انجام داده ایم. امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی باشیم.
جای هواداران خالی است و واقعا از این مورد ناراحتم. از باشگاه درخواست کردم بتوانیم جای دیگری بازی نماییم تا هواداران کنارمان باشند. هواداران بازوی قدرت ما هستند و کسانی هستند که به ما نیرو و انگیزه می دهند، ولی متأسفانه متاسفانه نبود آنها به ضرر ما و به سود رقیبان بوده است. امیدوارم زودتر با هوادارانمان بازی نماییم چون که جای خالی آنها حس می شود.
درباره جذب بازیکن باید بگویم که این مورد از اول فصل و زمان آقای کریمی آغاز شد اما تغییر و تحولی صورت گرفت با مدیریت جدید صحبت کردیم. فقط دو بازیکن سریع وارد ایران شدند که مورد تایید من نبودند. بازیکن عراقی که به خاطر سقف بودجه از تیم ما جدا شد و دیگری مورد تأیید من نبود. به غیر از این دو نفر، بازیکن دیگری نیامده است. با روبرتو تورس حدود یک ماه پیش صحبت کردیم، ولی این خبر را بدهم که او به یکی از تیم های ایرانی پیوسته است و امروز و فردا قرارداد می بنند. با زحماتی که کشیده شد، تورس را هم از دست دادیم!
بازیکن دیگر مصری است که همه می دانند ولی نمی دانم چه اتفاقی می افتد و نمی افتد. من به مساله بازیکن ورود نکردم و باشگاه درحال صحبت کردن هستند. یک بازیکن آرژانتینی است که در اسپانیا بازی می کند که پس از دو هفته خود من دیشب با ارتباطاتی که دارم تلاش کردم با او صحبت کنم ولی من شرایطی را که باشگاه خواسته بود به او پیشنهاد دادم ولی وقتی هیچ اتفاقی نیفتد و بازیکنی سر تمرین نیاید و قرارداد بسته نشود هیچ چیزی را باور نمی کنم.
این را بگویم که یک بازیکن خارجی نمی گیرم و حداقل دو بازیکن می خواهیم که به ما کمک گردد. اگر مقرر است یک بازیکن بگیریم نگه می داریم برای نیم فصل دوم بازیکنان بهتری بگیریم. به صورت به صورت معمول پنج هفته از نیم فصل اول گذشته، هم اکنون هفته چهارم است، ولی به خاطر تأخیر در هفته چهارم هستیم. بعد هم از این هفته تعطیلی داریم و تیم ها استراحت می کنند، ازاین رو پنج شش هفته را از دست داده ایم.
درباره تعویق دربی هم بگویم که بدترین مبحث اینست که فردا آخرین بازی ما است ولی بازیکنان ما نمی دانند باید چند روز استراحت کنند. مبحث دوم اینست که نمی دانیم بازی بعدی ما چه زمانی مقرر است برگزار گردد اصلا برگزار می گردد یا نه. در جلسه ای که با رضا عنایتی داشتیم به او گفتم باید نامه رسمی برای داشتن بازیکنان به ما بدهند تا من موافقت کنم و اگر شرایط اینطور باشد بطور قطع همکاری نمی نماییم. از آن جلسه ای که گفتم چندین روز گذشته ولی هیچ اتفاقی نیفتاده و برنامه ای نداده اند.
با این وضعیت بطور قطع به تیم امید بازیکن نمی دهیم. من بازیکنانم را تقدیم به جایی که نه فقط به من، بلکه به تیمم و باشگاه استقلال ضربه بزند، نمی دهم. اینجا اولویت من استقلال است و برای من تیم ملی و همه چیزم، باشگاه استقلال است.
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد این که آیا اخراج مربیان اسپانیایی از هتل به علت مشکلات مالی باشگاه و پرداخت نشدن هزینه اجاره اتاق ها در هتل صحت دارد، پاسخ داد: دو بار این مربیان اسپانیایی را از هتل بیرون کردند. دوست نداشته باشید اینجا بنشینم و دروغ بگویم. امیدوارم کسی این درخواست را از من نداشته باشد، اما دو بار این اتفاق افتاده که آنها را از هتل بیرون کرده و با قفل کردن در اتاق، بدون وسیله سر تمرین آمدند. این مربیانی که کنار ما هستند، به خاطر احترام و شرایطی که سال ها با آنها داریم، سر تمرین هم آمده اند و همچنان می آیند، اما اتفاقاتی افتاد که واقعا خودم شرمنده شدم. به هر تیمی می روم می گویم خارجی ها میهمان ما هستند. اگر چندین سالی که در اسپانیا بازی کردم به من بی احترامی می شد، چنین توقع داشتم، اما این دوستان همیشه به من لطف داشتند و مورد حمایت شان بودیم.
با ترکیب خیلی هجومی مقابل استقلال خوزستان یعنی ۱۱ مهاجم بگذاریم؟ هیچ نگاهی در فوتبال وجود ندارد. ما می رویم زحمت بکشیم و بازی را ببریم. ما بازیکن زیادی نداریم که خیلی بخواهیم کارهای عجیب و غریب بکنیم. همه ایران ترکیب ما را می دانند و اگر ندانند هم خداراشکر خبرها بیرون می رود!
درباره ارسلان باید بگویم که او زحمتش را کشیده است و مطمئن باشید هیچ بازیکنی وقتی توپ جلوی او می افتد دوست ندارد گل نزند یا آنرا لو بدهد. آن روز، روز از دست دادن موقعیت های ارسلان بود. او بازیکن مفیدی است و هر زمان بازی کرده زحمتش را کشیده و بهترین عملکرد را داشته است. هیچ ایرادی وجود ندارد و من بازیکنم را با یک بازی نمی سنجم به خاطر این که مطهری مهره کلیدی و مهمی استقلال است. اگر احتیاج به گرفتن مهاجم است برای بالا بردن کیفیت تیم است که نفرات بیشتری در پست های حیاتی داشته باشیم. مطهری مثل همه بازیکنان زحمت خودش را کشید و شاید بازی با سپاهان روزش نبود.
صادقانه بگویم به کسی بدهکار نیستم و از کسی هم طلبکار نیستم و من اینجا فقط از حق بازیکنان و تیمم دفاع می کنم حالا آن تیم هرکجا می خواهد باشد. در نساجی یا فولاد و خونه به خونه هم اینطور بودم. سه بازی انجام دادیم و اشتباهات داوری وجود داشته است. صادقانه و نظر شخصی ام را می گویم غیر از هفته اول که موعود بنیادی فرد قضاوت کرد، بقیه بازی ها داورانی نبودند که بخواهد شرایط دو تیم را رعایت نمایند. بازی هفته سوم که همه چیز مشخص بود ولی به کوپال ناظمی گفتم هر اشتباهی کردید فقط از هواداران استقلال عذرخواهی کنید شاید کار حرفه ای نباشد. رئیس کمیته داوران پس از بازی (پرسپولیس - ذوب آهن) سریع کمک داور را محروم می کند اما برای ما اشتباه بوده و اتفاق افتاده است هیچ! صادقانه می گویم بازی ها به اتمام رسید همان لحظه انتقادی می شود و تمام می شود و نگاهم اینست ولی این که همه برای استقلال باشد خوب نیست. سال قبل در استقلال حضور نداشتم و باید بگویم بیشترین ضرر از داوری را استقلال کرد. هواداران، بازیکنان و تیم به اشتباهات داوری عادت کرده اند و می دانیم باید با این شرایط سخت کنار بیاییم.
همه تیم ها بیانیه می دهند؛ وسط بازی، قبل بازی، بعد بازی. حالا یکی تند تر یکی محترمانه. ما می گوییم فدراسیون می گویند ما با فدراسیون کار داریم، می گوییم کمیته داوران آقا کمیته داوران فلان، می گوییم فلان باشگاه کار غیرقانونی کرده است ما با این ها فلان؛ منافع استقلال چه؟ ما این جا هستیم برای منافع استقلال. من برای منافع استقلال با پدر و برادرانم که استقلالی هستند شوخی و تعارف ندارم. اما این جا یک سری به خاطر ارتباطات و صحبت ها منافع استقلال را معامله می کنند.
درباره درز اخبار داخل باشگاه و هماهنگی اخبار باید بگویم فوق العاده است. در فوتبال سابقه چنین ارتباطی وجود نداشته که دیده باشید و عالی است! من جدی هستم؛ آیا شوخی داریم؟!
ما به غیر از ورزشگاه تختی آبادان که واقعا شرایط خوبی داشت در این سه هفته، اصفهان و ملوان در آزادی وضعیت چمن خوب نبود. استادیوم آزادی استادیوم ملی است و تیم ملی کشورمان برگزار می گردد و بازی های بزرگ و تاریخ فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی برگزار شده همیشه تلاش کردند چمن کیفیت خوبی داشته است، ولی نمی دانم چه اتفاقی افتاده است که کیفیت خوبی ندارد. چمن را بلند نگه می دارند در تصاویر تلویزیونی معلوم است و چاله و چوله زیاد دارد. ما خودمان هم گله مند هستیم و نمی دانیم چه اتفاقی افتاده که زمین کیفیت خوبی ندارد.


منبع:

1402/06/06
10:07:41
5.0 / 5
301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دوستان بازی فوتبال
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری