یك كارشناس فوتبال مطرح كرد:

بازیکن ایرانی روی نیمکت بهتر از خارجی است

بازیکن ایرانی روی نیمکت بهتر از خارجی است

به گزارش بازی فوتبال، اصفهان یک کارشناس فوتبال ضمن اشاره به هزینه بالای بازیکنان خارجی و در نهایت نیمکت نشینی آنها، اظهار داشت: اگر مقرر است هزینه های بازیکنان خارجی را با دلار و یورو پرداخت نماییم و آنها را بر نیمکت نگه داریم؛ بازیکنان داخلی با انضباط بیشتر و مطیع تر روی نیمکت می نشینند.


حسین چرخابی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به نتایج و عملکرد کلی سپاهان در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال، اظهار نمود: اگر مقرر است هزینه های بازیکنان خارجی را با دلار و یورو پرداخت نماییم و این بازیکنان را بر نیمکت نگه داریم؛ بازیکنان داخلی با انضباط بیشتر و مطیع تر روی نیمکت می نشینند.
او اضافه کرد: بازیکنان خارجی باید یک سر و گردن از بازیکنان داخلی بالاتر باشند. ما مجبور نیستیم بازیکنان خارجی بیاوریم و تعدادی را در نیمه فصل و سایر آنها را در انتها فصل از تیم حذف نماییم. دلالان و ایجینت ها بر بازیکنان خارجی حساس هستند چونکه در این معاملات دلار نقش پررنگی ایفا می کند. این افراد، بازیکنان خارجی که چندان مطرح نیستند و کسی آنها را نمی شناسد، معرفی می کنند. من از اعضای باشگاه سپاهان که صادقانه فعالیت می نمایند تقاضا دارم احتیاط کنند.
سپاهان باید در جذب بازیکن دقت کند
این پیشکسوت فوتبال با اشاره به اینکه بهتر است به جای پنج بازیکن خارجی، دو بازیکن تراز اول جذب نماییم، اضافه کرد: سپاهان به بازیکنانی نیاز دارد که سرنوشت ساز بازی کنند. اگر مقرر است بازیکنان خارجی مانند بازیکنان داخلی در زمین عمل کنند، دلیلی ندارد که از خارج از کشور بازیکن بیاوریم. به نظر من، بزرگترین اشتباه سپاهان در فصل گذشته، جذب بازیکنان خارجی بوده است.
این کارشناس فوتبال با تکیه بر این که برخی از افراد پیشبینی می کنند و برخی پس بینی، خاطرنشان کرد: من اول گفتم: جذب این بازیکنان مانند هندوانه در بسته است و پس از چند بازی متوجه شدیم که انتخاب های درست نداشته ایم ولی دراین میان، افرادی بودند که با تشویق و تمجید سبب جذب این بازیکنان شدند اما بعد از دیدن عملکرد آنها، آغاز به پس بینی کردند و جبهه خویش را عوض کردند و گفتند بازیکنان خارجی سپاهان خوب نبودند. بنابر این اگر برای فصل آینده، سپاهان علیرغم این امکانات و سرمایه، در بخش جذب بازیکن که مهم ترین بخش کار تیمی است، دقت لازم را به خرج دهد، به سادگی و با اختلاف نسبت به تیم های پایتخت به قهرمانی دست پیدا می کند.
سپاهانِ فصل قبل در دفاع ضعیف بود
چرخابی برای عملکرد بهتر کادر فنی سپاهان پیشنهاد کرد: باید فورا بعد از سوت پایان آخرین بازی که با مس کرمان بود، به صورت شبانه روزی آمار بازیکنان خویش را بررسی می کردند و می دیدند کدامیک از آنها سودمند بوده است. به نظر من سپاهان در قسمت دفاعی و بخصوص دفاع وسط وهمچنین در دفاع کردن از شروع مجددها ضعیف عمل کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: تیمی مانند سپاهان که تهاجمی بازی می کند و تمام بازیکنان را به جلو گسیل می کند، باید دفاع وسط سرعتی داشته باشد که دفاع وسط های سپاهان سرعتی نبودند و همینطور ۱۰ گل از ۲۱ گلی که سپاهان در این دوره از بازی ها خورد ( لیگ و بازی های حذفی) نتیجه ضعف دفاع کردن در شروع مجددها بوده است. ( نزدیک به۵۰٪ از کل گل ها )
این کارشناس فوتبال اظهار داشت: طبق آمار، کادر فنی در زمینه به خوبی فعالیت نکرده اند. باید به این آمارها توجه نمایند و تمرینات فصل بعد را طبق این نقاط ضعف طراحی نمایند.
سپاهان از نظر مالی مشکلی ندارد
این پیشکسوت فوتبال در ادامه اظهار داشت: سپاهان چه در این فصل و چه در فصل گذشته که با سرمربی گری محرم نویدکیا گذشت، یکی از مدعیان درجه اول قهرمانی بود؛ که حتی تیم قهرمان، پرسپولیس، طبق مصاحبه مربی آن، رقیب اصلی خویش را سپاهان می دید، نه استقلال. این قضیه در فصل گذشته که نویدکیا سرمربی بود هم مطرح بود که حقیقت داشت و سپاهان حریف قوی تری نسبت به سایر تیم ها بود.
او افزود: سپاهان با اختلاف امتیاز ناچیزی قهرمانی را از دست داد و پرسپولیس قهرمان شد. رقابت خیلی نزدیک بود.
این کارشناس فوتبال ضمن اشاره به این که سپاهان تنها باشگاه کشور است که از نظر مالی مشکلی ندارد، اظهار داشت: هر باشگاهی امکان دارد یک سری مشکلات مالی داشته باشد ولی سپاهان این مشکلات را ندارد و می تواند بازیکن بگیرد. اعتقاد من اینست که سپاهان در زمینه انتخاب بازیکنان داخلی اشتباهی نداشته و بازیکنان داخلی جذب شده توسط مورایس و کادر فنی، به آن صورت مشکلی نداشتند و بازیکنان خوبی بودند. در مقابل، سپاهان در مورد گزینش بازیکنان خارجی خوب عمل نکرد و کسانی که این بازیکنان خارجی را به باشگاه و کادر فنی سپاهان معرفی می کردند، صادقانه عمل نکردند. دلیل واضح و روشنی هم دارد.
دفاع وسط، هافبک وسط (طراح) و نوک حمله؛ بازیکنان مورد نیاز سپاهان در این فصل
چرخابی در رابطه با بازیکنان مورد نیاز سپاهان، اضافه کرد: سپاهان به یک دفاع وسط خوب و سرعتی نیاز دارد. دفاع وسط ها بایددارای سرعت و عکس العمل سریع باشند. ما باید بازیکن بازی ساز به خوبی اوج محرم نویدکیا داشته باشیم. یک فوروارد توانا میتواند به سپاهان کمک نماید و اگر فقط بخواهیم روی مقانلو حساب نماییم، از هم اکنون باید قبول نماییم که برای فصل آینده هم قهرمان نخواهیم شد. مغانلو بازیکن خوبی است ولی بایستی رقیب و جانشین داشته باشد.
این پیشکسوت تصریح کرد: سپاهان یه بازیکنان طراز اولی در دفاع وسط، هافبک وسط و نوک حمله نیاز دارد که این بازیکنان می توانند ایرانی یا بازیکن خوب خارجی باشند.
او در انتها اظهار داشت: به نظر من، کناره های تیم سپاهان از نظر تهاجمی خوب است و احتیاج به بازیکن جدید کناری ندارد و باید اغلب بازیکنانش را حفظ کند چون عملکرد خوبی داشته اند.1402/04/15
15:55:19
5.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان بازی فوتبال
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری