قاسم پور:

باید با قلعه نویی هم قرارداد چهار ساله ببندند!

باید با قلعه نویی هم قرارداد چهار ساله ببندند!

بازی فوتبال: ابراهیم قاسم پور، مربی فوتبال اعتقاد دارد باید قلعه نویی هم مانند مربیان خارجی قرارداد چهارساله منعقد شود.ابراهیم قاسم پور در گفت و گو با ایسنا درباره ی انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، اظهار داشت: پیش از انتخاب آقای قلعه نویی فدراسیون با بهره گیری از افکار عمومی در حقیقت دست به نظرسنجی زده بود و لیستی برای انتخاب سرمربی تیم ملی عنوان شده بود که به زعم خیلی ها فهرست بدی بود و من هم همین نظر را دارم.
در وضعیت فعلی مربی ایرانی بهتر است
وی افزود: معتقد بودم در وضعیت فعلی استفاده از مربی ایرانی بهتر است و دلیلهای خاص خودرا داشتم و دارم؛ اولاً این که ما فدراسیون ورشکسته ای داریم و برای جابجایی پول با مشکل مواجه ایم. در حقیقت فدراسیون بدهکاری داریم که مسبب اصلی آن هم خود مسئولانش هستند. دوم این که هزینه هایی هم به فوتبال ما تحمیل شده است و این مشکل دیگری بود. اگر می خواستیم مربیان خارجی درجه یک و با کارنامه قوی را استخدام نماییم، از این کار عاجز بودیم و هستیم برای اینکه در چند سال قبل نشان داده اند که تفکر خوبی برای انتخاب سرمربی خارجی وجود ندارد و از سویی قدرت تصمیم گیری و پول نداشته اند. این یک واقعیت است.
زیرساخت استخدام مربی خارجی وجود ندارد
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال امید اشاره کرد: از همه مهمتر در ایران زیرساخت لازم برای آوردن یک مربی خارجی نداریم برای اینکه یک مربی خارجی خوب، امکانات خوب را هم می خواهد و ما مثل قطر، عربستان یا کره و ژاپن نیستیم که از شرایط لازم برخوردار باشیم.
اگر مربی خارجی می آوریم، باید درجه یک باشد
این پیشکسوت فوتبال بیان کرد: من مخالف مربی خارجی نیستم اما می گویم اگر مقرر است مربی خارجی بیاوریم باید درجه یک باشد نه دو یا سه. بنا بر این می گفتم بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی، مربی ایرانی است و در نهایت هم آقای قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی برگزیده شد اما باز هم می گویم قبل از آن با افکار عمومی بازی شد. متأسفانه مسئولان ورزشی ما هیچ اعتقادی به مربی ایرانی ندارند و به آنها اعتماد نمی کنند. در هر صورت باید یک مربی ایرانی را انتخاب می کردند و باتوجه به اینکه قلعه نویی تجربه بیشتری نسبت به نخستین حضور خود در تیم ملی پیدا کرده است و شناخت خوبی از نفرات موجود در فوتبال ایران دارد، برگزیده شد. البته چهار، پنج نفر دیگر هم شایسته کمک به تیم ملی بودند.
الان زمان مخالفت یا موافقت با قلعه نویی نیست
وی اشاره کرد: حالا زمان این که مخالفت یا موافقت با انتخاب سرمربی تیم ملی نیست و مهم این است که همه به تیم ملی و قلعه نویی کمک نماییم تا تیم ملی پس از سالیان سال نتایج خوبی را به دست بیاورد. البته امیدوار هستم فدراسیون فوتبال همان امکانات و زمانی که به مربی خارجی می داد را به مربی ایرانی هم بدهد.
باید قلعه نویی قرارداد چهار ساله ببندند
قاسم پور درباره ی برخی اظهارنظرها که گفته می شود برنامه ریزی فدراسیون فوتبال با امیر قلعه نویی بلندمدت نیست و بیشترین هدف کسب نتیجه در جام ملت های آسیا است؟ اظهار داشت: قبلاً هم گفتم همین الان باید تکلیف خودشان و تکلیف سرمربی تیم ملی را مشخص کنند و باید حداقل با وی قرارداد چهار ساله ببندند تا بتواند برای آینده برنامه ریزی کند برای اینکه با قراردادهای کوتاه مدت سرمربی نمی تواند خیلی به فکر آینده باشد و تنها به فکر شرایط حال حاضر است. این در حالیست که نیازمند این هستیم که نسل جدید و جوانی وارد تیم ملی شود. پس اگر مسئولان فدراسیون به مربی ایرانی اعتقاد دارند باید در طولانی مدت به او زمان بدهند تا به نتیجه برسد.
بیشتر بخوانید سفارش چراغپور به قلعه نویی: این کار را بکن و ۱۰ سال سرمربی بمان! تاج: قرارداد قلعه نویی را تا جام جهانی تمدید می نماییم
وی افزود: هر چند نظر من این است که آنها مربی ایرانی را آوردند که اگر نتیجه گرفت بگویند به مربی ایرانی اعتماد کردیم و نتیجه حاصل شد و اگر هم نتیجه نگرفت بگویند این هم مربی که مردم درخواست آنرا داشتند. در صورتیکه عقیده من این است که چه آقای قلعه نویی و چه مربی دیگری سرمربی تیم ملی باشد باید به او اعتماد به نفس بدهیم و تشویقش نماییم تا بتواند تصمیم های درست بگیرد اما با این قرارداد کوتاه مدت مطمئناً قلعه نویی بدنبال این است فقط در جام ملت های آسیا نتیجه بگیرد و به این فکر نیست که بتواند نسل جدیدی را وارد تیم ملی کند و به فکر جایگزین بازیکن های پا به سن گذاشته در تیم ملی باشد.

این پیشکسوت در ادامه درباب فهرست تیم ملی نیز اظهار داشت: شاهد چند تغییر هستیم اما به نظرم این فهرست نسبت به گذشته خیلی دستخوش تغییرات نشده است. البته هر مربی برای انتخاب های خود یک ملاک دارد و برمبنای همان ملاک و تفکر دست به انتخاب بازیکنان مدنظر می زند و این حق طبیعی هر مربی است. ممکنست من یا دیگری بگوید در این فهرست می توانست چند بازیکن دیگر جای بگیرند یا چند بازیکن نباید در این فهرست باشند، اما همانطور که گفتم انتخاب بازیکنان سلیقه ای و برمبنای ملاک سرمربی است و نمی توان به آن ایرادی گرفت. در هر صورت هر مربی که دست به انتخاب بزند با انتقادهایی مواجه می شود که همین انتقادات را زمان کی روش و اسکوچیچ نیز شاهد بودیم اما امیدوار هستم انتقادات تخریبی نباشد و سازنده باشد تا در نهایت به تیم ملی و سرمربی تیم ملی برای کسب نتایج خوب کمک نماید.
1402/01/02
13:41:18
5.0 / 5
188
تگهای خبر: بازی , بازیكن , برنامه , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری