اخلاق کجا رفت؟

اخلاق کجا رفت؟

بازی فوتبال: خوزستان در حواشی دیدار تیم های فولادخوزستان و پرسپولیس، یک موضوع گم شد؛ آن هم زیر پا گذاشتن اخلاق از طرف سرمربی قرمزهای پایتخت بود که روزی بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران را بسته است.


دیدار تیم های فولاد و پرسپولیس در حالی روز جمعه در اهواز انجام شد که علاوه بر حواشی درون زمین، حاشیه های بسیاری در بیرون از زمین داشت؛ از مصاحبه های به دور از اخلاق و تند برخی بازیکنان هر دو تیم گرفته تا صحبت های عجیب و دور از انتظار یحیی گل محمدی در نشست خبری پایان بازی.
به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، در این بازی واکنش های جواد نکونام و کادر فنی فولاد در بیشتر دقایق بازی به تصمیمات موعود بنیادی فر علاوه بر اینکه روی جریان بازی تاثیر داشت، موجب شد که سرمربی پرسپولیس در بیرون از زمین به این اتفاقات واکنش شدید نشان داده و همان کاری را کند که خودش از آن گله مند بود.
گل محمدی و کادرش نیز در طول بازی اعتراض هایی به تصمیمات داوری داشتند اما در جایی زیر پا گذاشتن اخلاق از طرف سرمربی تیم پایتخت بیشتر به چشم آمد که وی در جملاتی اعتراضی، تیم و کادرفنی فولاد را به "لجن بازی و بازی کثیف" متهم کرد؛ جملاتی که در شان سرمربی تیم بزرگی مثل پرسپولیس نیست.
این که سرمربی یک تیم در آخر بازی بجای صحبت های فنی و تحلیل عملکرد بازیکنان خود و اینکه چرا نتوانسته بر طبق نظر کارشناسان، بازی خوبی عرضه نماید، با فرار رو به جلو و تهمت زدن به فوتبال خوزستان و تیم فولاد و نیز مسئولان برگزاری - نه عرضه داریم با تماشاگر بازی را برگزار نماییم نه بدون تماشاگر- به مسائلی دیگر می پردازد، خود حاشیه سازی و از اصل اخلاقی فوتبال به دور است.
در این بین نباید چشم را روی نحوه عملکرد جواد نکونام و رفتارهای او و کادرش در کنار زمین بست تا جایی که این بازی به حاشیه کشیده شد اما قرار هم نیست پاسخ رفتار نکونام در کنار زمین با توهین و به کار بردن الفاظ ناشایست از طرف گل محمدی تلافی شود. هر مربی در کنار تحلیل عملکرد تیم خود، حق اعتراض به نوع رفتار تیم حریف را دارد اما این اعتراض نباید به گونه ای باشد که اخلاق زیرپا گذاشته و به حواشی دامن زده شود.
در حالی باشگاه های ایرانی عنوان باشگاه های فرهنگی ورزشی را یدک می کشند که بنظر می رسد هیچ توجهی به بُعد فرهنگی باشگاه ها نشده است و هر کسی از سرمربی تا بازیکن و حتی لیدرها به خود اجازه می دهد، تا با احساسات هواداران و مردم یک شهر یا استان بازی کرده و به آنها توهین کند.
در این بین نقش کمیته فرهنگی و کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال بسیار پررنگ است تا جایی که می توان با برخوردهای اثرگذار و نیز فرهنگ سازی، به بازگشت اخلاق به فوتبال ایران کمک کرد.
منبع:

1401/11/11
09:48:37
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری