سكوت صادق چیت سازیان شكست؛

هیچگاه نمی گذاریم پاس منحل شود!

هیچگاه نمی گذاریم پاس منحل شود!

به گزارش بازی فوتبال، همدان بعد از مدت ها صادق چیت سازیان، برادر سردار شهید علی چیت سازیان، فرماندار اسبق همدان و نماینده تام الاختیار مؤسسه مردمی و فرهنگی، ورزشی و آموزشی شهدای الوند در حوزه امور پاس همدان که اخیرا از سمت خود استعفا کرد، سکوت خود در این زمان طولانی را شکست و از اتفاقاتی که در پاس همدان طی دو سال گذشته رخ داد، پرده برداری کرد.


صادق چیت سازیان چهره ای کاملاً آشنا در استان همدان است که مدتی است در عرصه های رسانه ای حضور پیدا نمی کند و در اولین بازگشت خود به حوزه خبر ورزشی با ایسنا گفت وگویی مفصل در چارچوب پرسش و پاسخ در ارتباط با وقایع رخ داده در پاس همدان انجام داد و پیشنهاداتی برای حل مشکلات تیم در این برهه زمانی حساس عرضه کرد.
گفتگوی خبرنگار ایسنا را با صادق چیت سازیان در ادامه می خوانید.
- از آغاز کار شما شروع کنیم؛ چرا هیأت امنای شهدای الوند بعد از مدت ها به صورت مستقیم و جدی به امورات تیم پاس ورود کرد؟ چه اتفاقاتی رخ داد؟
در مقدمه و در ابتدا باید بگویم من به صورت کاملاً اتفاقی برای اولین بار در مجموعه ای ورزشی در تهران دکتر حمید سیفی، مدیرکل اسبق ورزش و جوانان استان همدان را دیدم؛ شنیده بودم که او مدیرکل ورزش و جوانان استان شده است، دکتر سیفی به سمت من آمد و مرا در آغوش گرفت و بسیار نسبت به من و برادر شهیدم ابراز علاقه نشان داد و از همان روز ارادت خاصی نسبت به یکدیگر پیدا کردیم و چند بار همدیگر را دیدیم و حتی رفت و آمد خانوادگی در بین ما به وجود آمد.
مدتی گذشت و من یک روز به همدان آمدم و خواستم برای احوالپرسی سری به دکتر سیفی بزنم و به تهران بازگردم که وی در آن روز از من خواست که در ارتباط با مبحث مشاوره عالی در امور اجرایی مدیرکل و مسئول کمپ های تیم ملی در حوزه ورزش وارد سیستم اداره کل شوم که در ابتدا این مورد را به دلیل شرایط خانوادگی و فاصله میان تهران و همدان قبول نکردم و اعتقاد داشتم من که خویش را ۱۵ سال پیش بازنشسته کردم، بهتر است مجدداً وارد گود نشوم و اعتقاد دارم جوانان باید ورود پیدا کنند اما دکتر سیفی به نسبت اعتقاد و لطفی که به بنده و فعالیت ها و ارتباطاتم داشت، مجدداً با من وارد صحبت شد و در نهایت به توافق رسیدیم که بعنوان مشاور ویژه اداره کل و مسئول کمپ تیم های ملی در کنار وی که از قهرمانان نامدار ورزش بود، خدمتگزار ورزش استانمان باشم و از تمام توانم برای همدان مایه بگذارم.
- بعد از آن که مشاور عالی مدیرکل در امور اجرایی ورزش شدید، چه اتفاقی رخ داد که هیأت امنا به میدان آمد و حداقل در آن مقطع فرشته نجات پاس شد و سرمایه گذار وارد تیم شد؟
به جاهای خوبی در ورزش استان رسیده و چندین کار ویژه در حوزه های مختلف انجام داده بودیم و در آن مقطع بعنوان مشاور احساس کردم باید در وضعیت اسفناک و نابسامان آن زمان پاس ورود می کردم و اقدامی فوری برای پیشگیری از فروپاشی پاس انجام می دادیم؛ به سبب ارتباط و ارادتی که نسبت به آقای کاظم اولیایی داشتم، با او تماس گرفتم و جلسه ای در دفترش برگزار کردیم و با عنایت به صحبت هایی که میان من و آقای اولیایی و آقای سیفی صورت گرفت، از بنده درخواست نمودند بعنوان نماینده تام الاختیار مؤسسه فرهنگی ورزشی آموزشی شهدای الوند در حوزه امور پاس همدان ورود پیدا کنم، بنده در ابتدا با عنایت به شرایط شخصی مخالفت کردم اما با عنایت به ارادتی که نسبت به آقای اولیایی که از توانمندترین افراد فوتبال کشور است، داشتم و صحبت های دکتر سیفی و شرایط نامناسب پاس تصمیم گرفتم ورود کنم و هیأت امنای شهدای الوند از آن روز به صورت مستقیم و جدی تر وارد گود شد و از تمام توان برای خدمت به مردم و جوانان و هواداران پاس مایه گذاشتیم؛ توانستیم در همان ابتدا سروسامانی به پاس بدهیم و نتایج را بهتر نماییم و بودجه هایی از این طرف و آن طرف وارد کار کردیم و پس از آن تصمیم گرفتیم پاس را خصوصی نماییم و تحویل مدیریت پیمان بدهیم.
- بعد از رفتن امیر عظیمی، کارآفرین و سرمایه گذار جوانی به نام حمیدرضا عابری منصور آمد و شما تیم را در اختیار این فرد قرار دادید؛ آن دوره را چطور ارزیابی می کنید؟
خصوصی سازی و عدم دریافت بودجه دولتی که کار بسیار سختی است و استقلال و پرسپولیس هم نتوانسته اند به صورت کامل آنرا انجام دهند را در ابتدا با آقای حمیدرضا عابری منصور آغاز کردیم و وی بعد از آقای امیر عظیمی وارد باشگاه شد و سکان مدیریت پیمانی را در اختیار گرفت.
خصوصی سازی و عدم دریافت بودجه دولتی که کار بسیار سختی است و استقلال و پرسپولیس هم نتوانسته اند به صورت کامل آنرا انجام دهند را در ابتدا با آقای حمیدرضا عابری منصور آغاز کردیم و وی بعد از آقای امیر عظیمی وارد باشگاه شد و سکان مدیریت پیمانی را در اختیار گرفت. ما در آن زمان با آقای اولیایی به این نتیجه رسیدیم که بودجه های دولتی را از تیم جدا نماییم و با خصوصی سازی باشگاه تیم را سروسامان دهیم که محتاج این و آن نشود.
این کار را به خوبی انجام دادیم و از همان زمان تابحال که نزدیک به دو سال می شود، از بودجه های خصوصی استفاده کردیم و هیچ بودجه دولتی برای پاس استفاده نشد و بالای ۱۰ میلیارد تومان هزینه انجام شد. آقای عابری منصور دفتر و خوابگاه بسیار شیکی برای پاس ایجاد کرد و کارهای بزرگی برای پاس انجام داد و واقعاً نسبت به مدیران کنونی کارهای بزرگتری انجام داده است. شرایط پاس در ابتدای ورود ما آنقدر بحرانی بود که در یک بازی دروازه بان را بعنوان مهاجم به زمین فرستادیم چونکه بازیکن نداشتیم و پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته بود یا بازیکنانمان محروم و مصدوم بودند و یا فسخ کرده بودند و واقعاً وضعیت دشواری داشتیم و تلاش کردیم با گرفتن ۵۰۰ میلیون تومان از پتروشیمی بخشی از بدهی های سالیان گذشته را تسویه نماییم.
- مدیران کنونی چرا با پاس همدان این گونه برخورد می کنند؟
آقایانی که حالا بعنوان مدیریت پیمان با آب و تاب وارد باشگاه شدند، احتمالا به منظورهای مختلفی وارد شدند اما ما در همان روزهای اول متوجه شدیم نمی توانند کاری کنند و ضعیف شروع کردند و متأسفانه تابحال هم نتوانستند به وعده هایشان عمل کنند و بنده هم در آن زمان که نماینده تام الاختیار بودم نامه ای بابت عدم اجرای تعهدات این آقایان به اداره کل و حتی خودشان نوشتم و به مشکلاتشان اشاره کردم. آنها تخلف کردند و خلع یدشان از چند ماه قبل باید انجام می شد و اگر نشد به دلیل عدم حضور سرمایه گذار بوده است و احتمالا هم بزودی با پیگیری مسؤلان بروند.
- طی این مدتی که امور پاس همدان را برعهده داشتید از چه کسانی بیشتر گله مند و ناراحت شدید؟
فشار بسیار سنگینی طی این مدتی که در حوزه امور پاس حضور داشتم، به من وارد شد و باور نمی کنید که هیچ کدام از مسؤلان ارشد استان حتی با یک تلفن احوالی از ما نپرسیدند و چندین بار به دلیل فشارهای کاری و روحی بنده مریض احوال شده و در بیمارستان بستری شدم اما مسؤلان هیچ زمانی پیگیر امورات باشگاه یا حتی یک احوالپرسی ساده نشدند. آقای اولیایی همیشه نسبت به بنده و باشگاه معرفت به خرج داد و واقعاً خدمت کرد. ما کار بزرگی کردیم و بدون دریافت بودجه دولتی تیم را نگهداشتیم و می خواستیم به اهداف بالایی برسیم.
- مشکل اصلی پاس چیست؟ چرا هیچگاه این تیم سروسامان نمی گیرد؟!
به نظرم تنها راهکار عملی برای رساندن پاس به اوج، ورود مسؤلان ارشد به حوزه این تیم پرارزش و دارای مکتب و ریشه است و باید حتی از راه بودجه دولتی و واریز آن از طرق مختلف به این تیم و زیرساخت آن کمک گردد و سرمایه گذار برایش بیاورند.
به نظرم تنها راهکار عملی برای رساندن پاس به اوج، ورود مسؤلان ارشد به حوزه این تیم پرارزش و دارای مکتب و ریشه است و باید حتی از راه بودجه دولتی و واریز آن از طرق مختلف به این تیم و زیرساخت آن کمک گردد و سرمایه گذار برایش بیاورند. اگر مشکل کارخانه داران را حل کنند می توانند به سادگی اسپانسر و سرمایه گذار برای پاس بیاورند و از این تیم درآمدزایی کنند و این امورات تنها با جدیت و پیگیری مسؤلان ارشد و سیاسی استان شامل استاندار، نمایندگان، نماینده ولی فقیه و فرماندار شدنی است، در غیر این صورت وضعیت پاس هیچگاه بهبود نمی یابد. ما چندین کارخانه بزرگ و دارای پتانسیل تیم داری داریم که با توجه مسؤلان شوق پیدا می کنند در امور پاس ورود پیدا کنند که متأسفانه هنوز این اتفاق رخ نداده است.
خیلی از آقایان بزرگ ادعا می کنند که به پاس کمک کردیم و حمایت کردیم، من خدا را شاهد می گیرم که هیچ کدام از مسؤلان استان هیچ کاری نکردند، تاکید می کنم تمام مسؤلان که به شخص خاصی برنخورد و به خودشان نگیرند! پنجره بسته پاس را با بخشی از همان ۷.۵ میلیارد بودجه سال پیش و هزینه ۵۰۰ میلیونی کمک پتروشیمی باز کردیم در صورتیکه باید بالای یک میلیارد از پتروشیمی دریافت می کردیم که متأسفانه مسؤلان به شکل جدی پیگیر نشدند. دکتر سیفی آن زمان به بنده گفت با این اقدامات و خصوصی سازی پاس را ۱۵ سال به جلو بردیم.
- شایعه عقب کشیدن هیأت امنا از هدایت امور پاس همدان حقیقیت دارد؟
خیر این مورد کذب است، هیأت امنا بالاخره حضور دارد و به صورت کامل عقب نکشیده و باید در ارتباط با موضوع هایی همچون انتخاب مدیرعامل و مسائل مختلف نظر بدهد اما باید بگویم تیم برای استان است و وظیفه هیأت امنا نظارتی است و اجرایی نیست و باید مسؤلان ارشد، اداره کل ورزش و هیأت فوتبال هم به هیأت امنا کمک کنند. استاندار خوزستان می گوید تیم فولاد خوزستان باید استادیوم اختصاصی داشته باشد و برایش می سازند و هزینه می کنند و نمونه های بسیار زیادی از این موضوعات در شهرهای مختلف کشور وجود دارد اما ما برای پاس چه کردیم؟ پاس واقعاً مظلوم است، نمایندگان و مسؤلان ارشد استان در هیأت امنای شهدای الوند نماینده دارند و قطعا باید نسبت به این مسائل دلسوز باشند.
- یک سری از افراد از آقای کاظم اولیایی انتقاد می کردند که پیگیر امورات پاس نیست، شما این مورد را تأیید می کنید؟
به هیچ وجه! آقای اولیایی به شکل جدی و حتی گاهی اوقات تمام وقت پیگیر امورات پاس بود و اگر صحبت های کذبی در این روابط صورت گرفته، غلط است. آقای اولیایی خبره فوتبال ایران است و اعتبار بالایی در آسیا دارد و واقعاً نسبت به شهر و تیم پاس تعصب دارد و کمک های بسیاری به این تیم کرده و مشاوره های خوبی همواره به مدیران باشگاه داده است.
- آیا میان هیأت امنا و دستگاه ورزش اختلافی وجود دارد؟
هیچ اختلافی میان هیأت امنا و اداره کل و آقای حقیقی وجود ندارد و ما امورات را به صورت کامل در مقطع فعلی به اداره سپردیم و بر این باشگاه نظارت داریم. قبلاً به دروغ می گفتند با دکتر سیفی زمانی اختلاف داشتیم اما با قاطعیت می گویم هیچ گونه قهر یا اختلافی بین ما صورت نگرفت و کاملاً با هم صمیمی بودیم؛ امکان دارد اختلاف نظر داشته باشیم اما حاشیه سازان دروغ و کذب پخش می کنند که ما با یکدیگر درگیر هستیم!
برای اولین بار طی چند وقت اخیر به صورت مستقیم و اختصاصی با یک رسانه در ارتباط با بخشی از مسائل باشگاه پاس مصاحبه کردم و دوست دارم مردم و هواداران بدانند چه سختی هایی داشتیم و بدانند شخص بنده حتی یک ریال هم از پاس درآمد نداشتم و هر دروغی در این حوزه پخش می کنند، کذب کامل است. خداروشکر بخشی از هواداران این موضوعات را می دانند. خواستم از زحمات آقای اولیایی بگویم و تلاش هایی که برای باشگاه انجام داد؛ من از کودکی فوتبالی بودم و در تیم های پایه پرسپولیس بازی کردم و از آن موقع پیگیر فوتبال هستم، مدرک دکتری مدیریت دولتی دارم و در حوزه هایی همچون حوزه سیاسی فرماندار همدان بودم و حتی در حوزه رسانه مدیر خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان بوده ام و در خیلی از جاهای دیگر خدمت کرده ام و همیشه تلاش داشته ام مردم و انسان های نزدیک خودم را راضی نگهدارم. برخی حاشیه سازی ها ظلم بود به کارهای بزرگی که انجام می شد. بعضی افراد نسبت به ما کم لطفی می کنند و مانع کارهای بزرگ مانند تأسیس آکادمی با حاشیه سازی ها می شدند.
- شایعه ابلاغیه دادگاه و مسدود شدن حساب های شما و بدهکار شدن شما به دلیل بدهی های سالیان دور پاس حقیقت دارد؟
همین هم اکنون مدیران فعلی بدهی های تیم را پرداخت نمی کنند و برای بدهی زمان سرمربیگری مهابادی در پاس که برای سالیان دور و دراز پیش بوده، برای من ابلاغیه آمده و حساب هایم به خاطر ۶۰ میلیون طلب وی بسته شده است.
بله، حقیقت دارد. همین هم اکنون مدیران فعلی بدهی های تیم را پرداخت نمی کنند و برای بدهی زمان سرمربیگری مهابادی در پاس که برای سالیان دور و دراز پیش بوده، برای من ابلاغیه آمده و حساب هایم به خاطر ۶۰ میلیون طلب وی بسته شده و آقایان همچنان پیگیر امورات نیستند و بنده را با وجود این که دیگر کاری با امورات باشگاه ندارم، در مشکل قرار دادند و در شرایط فعلی توان پرداخت این مبلغ را ندارم و این مورد وظیفه مدیران باشگاه است. از زمانی که با آقای اولیایی و دکتر سیفی وارد کار شدیم اقدامات بزرگی انجام دادیم و یک ریال بودجه دولتی وارد نکردیم و خدا را شاهد می گیرم یک ریال برای خودم درآمد و حقوقی در تیم نداشتم و اگر کسی چنین تهمتی می زند بیاید آنرا ثابت کند. حتی هزینه های بالایی هم برای تیم کردم و انتظار دارم مدیران باشگاه سبب مشکلات این چنینی برای من نشوند.
- جملات آخر و پاسخ به حاشیه انتقال امتیاز یا انحلال باشگاه
دوست دارم مردم این موضوعات را بدانند. حق جوانان و هواداران ما بیشتر از این حرف ها است. فوتبالمان خوب باشد تفریح آنها تأمین می شود و هیجان جوانان شهرمان تخلیه می شود. بنده بازنشسته هستم اما طی این مدت ورود کردم تا از حداکثر توان و ارتباطاتم برای بهبود باشگاه استفاده کنم تا دینم نسبت به مردم نجیب این شهر را تا حد کمی جبران کنم. در پاسخ شما بگویم هیأت امنای شهدای الوند هیچگاه نمی گذارد پاس منحل شود. هیچگاه نمی گذارد از استان بیرون برود. هیچ کس دلش نمی آید به این مسائل حتی فکر کند. دیگر همه می دانند پاس طبق دستور رهبری در خصوص عدم تیم داری نیروهای مسلح کاملاً قانونی به هیأت امنا که یک سازمان مردمی است، واگذار شد و پاس حق مردم همدان است و کسی حق جسارت به پاس که عشق همیشگی هواداران است، را ندارد.1401/11/04
14:57:08
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری