حمید سجادی عنوان كرد:

برای تیم ملی فوتبال گزینه داخلی وخارجی داریم

برای تیم ملی فوتبال گزینه داخلی وخارجی داریم

به گزارش بازی فوتبال، وزیر ورزش با تأکید بر اینکه برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی هم گزینه داخلی مد نظر هست و هم گزینه خارجی اظهار داشت: اینکه عنوان شده می خواهند برای تیم ملی سرمربی موقت انتخاب کنند حقیقت ندارد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، حمید سجادی درباره ی وضعیت سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: از وضعیت تیم ملی ناآگاه نیستم و می دانم در فدراسیون فوتبال همه در تلاش هستند و برنامه ریزی می کنند که این اتفاق زودتر صورت گیرد. سالی پرکار را در پیش داریم. چهار فیفادی در پیش داریم که اهمیت زیادی دارد و تقویم کمیته بین المللی المپیک هم وجود دارد. بازی های آسیایی را در پیش رو داریم و در شروع سال میلادی آینده هم در دوحه قطر جام ملت ها را خواهیم داشت. انتظار داریم برنامه ریزی ریزبینانه ای از فدراسیون فوتبال ببینیم که مطمئنم چنین اتفاقی می افتد.
وی در ادامه اظهار داشت: باید برای تیم ملی امید نیز زودتر کادر فنی مشخص شود. همه جای دنیا با هماهنگی تیم بزرگسالان، تیم های پایه تعیین تکلیف می شوند. اهمیت انتخاب هرچه سریعتر سرمربی بنا بر این برای ما هم وجود دارد.
وی اشاره کرد: برای انتخاب سرمربی تیم ملی هم گزینه داخلی داریم و هم گزینه خارجی. گزینه های داخلی درگیر مسابقات لیگ هستند. اگر قرار باشد از مربیانی که در لیگ برتر فعال می باشند استفاده کنند، باید رضایت باشگاه ها جلب شود. هفته گذشته شایعه شده بود که مقرر است یک سرمربی کمکی و موقت انتخاب گردد. پیگیری کردم و دیدم حقیقت ندارد. آرزو می کنم بهترین فرد و بدون شتاب زدگی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب گردد.
وزیر ورزش و جوانان که در برنامه صف اول تلویزیون حضور پیدا کرده بود، همین طور با اشاره به برگزاری نخستین کنگره بین المللی بانوان موثر گفت: به عنوان یک ایرانی از برگزاری این کنگره تشکر می کنم. بسیاری از بانوان اثرگذار که میهمان بودند از این ابتکار بسیار تشکر کردند و پیشنهاد دادند بصورت ادواری در دیگر کشورها نیز اجرا شود. تصمیمات خوب و تفاهم نامه هایی خوب را در این چهارچوب دیدیم غرفه های زیادی است که با سلیقه خود زنان برگزار شده است. وزارت ورزش و جوانان نیز یک غرفه دایر کرده است که دستاوردهای حوزه ورزش و جوانان به معرض نمایش گذاشته می شود.
وزیر ورزش افزود: بانوان ما در کشور هم اکنون ۷۴۰۰ باشگاه تخصصی دارند. ۱۰۴ هزار داور و ۱۷۰ هزار مربی خانم داریم. بیش از ۱ میلیون ورزشکار سازمان یافته داریم که بیمه دارند و با افتخار ۱۳۶۱ پست اختصاصی بانوان داریم.
وی درباب وضعیت فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می گردند اشاره کرد: حدود ۱۳ سال پیش معاون سازمان تربیت بدنی بودم حدود ۲۵ فدراسیون از ۵۰ فدراسیون وقت با سرپرست اداره می شد. ما در ۱۰۳ روز کاری ۳۳ مجمع برگزار کردیم که قسمتی از آن انتخابات بود و با برنامه ریزی از آن بحران عبور کردیم. داشتن سرپرست چیز عجیب و غریبی نیست. به ندرت فدراسیونی سراغ داریم که از وضعیت ناراحت باشند جز مواردی که مشکلات بین المللی دارند. امسال ۳ انتخابات برگزار کردیم. فوتبال، اسکواش و تیراندازی با کمان. کمیته ملی المپیک هم انتخاباتش انجام شد و مدتی پیش هم انتخابات کمیته ملی پارالمپیک انجام شد.
سجادی اظهار داشت: مجامع عمومی سالیانه هم در ۴۳ مورد برگزار شده است. این ها تکالیف قانونی ماست. مجامع فوق العاده هم داشتیم که ۶ مورد بوده اما یک سری از فدراسیون ها هنوز مجموع سالیانه شان انجام نشده که چیزی عجیبی نیست. فدراسیون آمادگی جسمانی بطور مثال انجام نشده چون تازه تاسیس است. برای چند فدراسیون هم مثل تری اتلون برنامه ریزی انجام شده است.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه وضعیت فدراسیون ها اظهار داشت: دوران سرپرستی در فدراسیون ها دوران بدی نیست اما با توجه به این که بودن یک رییس بهتر است این دوران چندان مقبولیت ندارد. وقتی یک انتخابات باطل می شود بطور مثال باید سرپرست بگذاریم. یکی از دلیلهای افزایش سرپرست ها همین است. بحث تهدیدها به اتمام رسید و فدراسیون ژیمناستیک درحال ثبت نام نامزدها است. در فدراسیون دوچرخه سواری هم همین گونه است و آخر بهمن ماه انتخاباتش انجام می شود. این روزها خیلی ها در بحث سرپرستی تخصص ندارند و دائما می خواهند اخبار بد بدهند. می خواهند بگویند یک اشکال است و نقطه ضعف. ما هم دنبال افزایش سرپرست نیستیم. می دانم کسی که می خواهد برای ریاست برنامه ریزی کند چه مشکلاتی در دوره سرپرستی دارد.
سجادی همین طور با اشاره به پروژه های نیمه تمام در کشور اشاره کرد: پروژه های نیمه تمام غیرفعال در کشور داریم که با محاسبه آنها بیش از ۴۱۰۰ پروژه نیمه تمام خواهیم داشت. شرکت توسعه ورزشگاه ۲۰ همت می خواهد و ملی استانی ها هم ۳۲ همت. تا حالا در مباحث تکمیل پروژه ها با نگاهی عدالت محوری افتتاح سالن خلیفان در آذربایجان برای ما بسیار مهم بود. افتتاح ورزشگاه در سیستان و بلوچستان بعد از ۱۵ سال هم به همین ترتیب. افتتاح و تکمیل ۷ پروژه بزرگ دیگر در برنامه ریزی وجود دارد مانند پروژه در یزد. فعال شدن پروژه های متوقف شده از دهه ۸۰ و تبدیل آنها به پروژه های فعال همچون پروژه های ورزشگاه میناب، شاهرود، ملایر، ورزشگاه میاندوآب، دامغان، مرند، زمین فوتبال صالح آباد همدان، سالن چند منظوره ورزشگاه آزادی، تجهیز و بازسازی ورزشگاه هفت تیر، افتتاح استخر ورزشگاه کشوری همچون اقدامات دراین زمینه است.
وزیر ورزش و جوانان افزود: به سبب دعوای حقوقی ورزشگاه ۴۰ هزار نفری تعیین تکلیف نشده بود که من از شرکت توسعه بابت تعیین تکلیف این پروژه ها تشکر می کنم. مجموعه انقلاب ۳۶ بهره بردار را دارد اما تعداد دعواهای حقوقی بیش از تعداد این بهره بردارها است و در شرکت توسعه مشکلات زیادی در این خصوص وجود دارد. سوء مدیریت و بی برنامگی به ما به ارث رسیده است. ۴۶ پروژه در مرحله ۷۰ درصد افتتاح شده است. بطور مثال مجموعه پارس در شیراز نه چمن قابل استفاده دارد و نه پیست. چرا افتتاح شده؟ با چه بودجه ای من تمامش کنم؟ سالن ۶ هزارنفری ساری با موتور برق افتتاح شده. چرا؟!
وی اضافه کرد: در مدت حضور بنده در وزارت ورزش و جوانان ۱۵۵ شهرستان را بازدید داشتم و با افتخار در همه این شهرستان ها حضور پیدا کردم. در مسافرت یزد گفتم یک سفر استانی به آسانی برگزار نمی گردد. پیگیری مصوبات استانی از شیرین ترین تکالیف ماست. افتخار دارم هم در سفرهای استانی مربوط به وزارت ورزش و جوانان و هم سفرهای رییس جمهور حضور دارم.
وی همین طور درباب وضعیت ورزشگاه آزادی اظهار داشت: اسناد مناقصه طرح بهسازی ورزشگاه آزادی وجود دارد و منطقه بندی شده است. برخی انجام شد و برخی نیاز به زمان بندی دارد. تاییدیه ای که گرفتیم به ما اجازه می دهد از ورزشگاه بهره برداری نماییم و حادثه ای پیش نمی آید. تاییدیه های لازم را داریم و نیاز به تامین منابع برای بهسازی داریم. سن مجموعه بالا است و پروسه بهسازی زمان بر است. ورزشگاه آزادی حاکمیتی است. اگر قرار باشد تنها منتظر منابع دولتی باشیم تا ۲۰ سال برای بهسازی آن طول می کشد.

1401/11/01
12:15:54
5.0 / 5
129
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری