یك كارشناس فوتبال مطرح كرد:

سپاهان در سایه حرکت می کند

سپاهان در سایه حرکت می کند

به گزارش بازی فوتبال اصفهان یک کارشناس فوتبال هنر اصلی هر باشگاهی را تیم سازی دانست و اظهار داشت: سرمربی و کادر سپاهان هنوز شناخت کافی ندارند و مربیان و مشاوران داخلی باید برای تشکیل تیم خوب به آنان کمک کنند.رسول کربکندی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به کادر فنی خارجی سپاهان و ضرورت استفاده از نظرات مشاوران و مربیان داخلی، اظهار نمود: هنر هر باشگاه و مربی در خوب بستن تیم و جذب عامل های مورد نیاز است و در دنیای حرفه ای تیم سازی یک هنر است.

وی اضافه کرد: سرمربی سپاهان و کمک ها هنوز شناختی از فوتبال ما ندارند. نمی دانم چه کسی برای سپاهان بازیکن جذب می کند. اما با عنایت به این که کادر فنی سپاهان خارجی شده، اگر از مربیان داخلی که به شرایط لیگ اشراف دارند کمک بگیرند، عملکرد بهتری خواهند داشت.

این پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: سرمربی و مربیان با چند فیلم می توانند نظر دهند، اما در واقع نمی توان در جذب بازیکن خیلی زیاد از آنها کمک گرفت.

کربکندی ضمن اشاره به ورودی و خروجی های پر سر و صدا تیم های دیگر در پنجره نقل و انتقلات، خاطرنشان کرد: با عنایت به نقل و انتقالات استقلال، پرسپولیس، فولاد و دیگر تیم ها، سپاهان کار سختی در پیش دارد. البته عمدتا سپاهان بی صدا و در سایه حرکت می کند.

وی با تکیه بر اهمیت بازیکنان چند پستی تیم در بازی های فرسایشی لیگ برتر، پیشنهاد داد: با این لیگ فرسایشی باید در هر پست چند بازیکن داشته باشیم. همینطور جذب بازیکنان چندپست هم به تیم کمک بزرگی خواهد کرد، چونکه این بازیکنان عصای دست سرمربی هستند.

این کارشناس فوتبال در مورد سرعت نقل و انتقالات باشگاه سپاهان، خاطرنشان کرد: این که سایر تیم ها پر سر و صدا کار می کنند، دلیل بر بد عمل کردن دیگر تیم ها نیست. سپاهان مهره زیادی نیاز ندارد و تنها در یک یا دو پست باید جایگزینی برای بازیکنان از دست داده پیدا کند.

کربکندی افزود: با کمک تماشاگران و حمایت های باشگاه می توانیم به جای پرداخت های سنگین برای بازیکن، فرصتی به جوانان آینده دار اصفهان بدهیم. استفاده از نیروهای آکادمی خدمت ارزشمندی به فوتبال است.

وی افزود: تغییر سرمربی کار باشگاه را سخت کرد و برای اشراف بر تیم و نقاط ضعف و قوت زمان لازم است، اما در صورت کمک مشاوران باشگاه، می توانیم تیم خوبی را ببندیم.

کربکندی خاطرنشان کرد: پیش از این چند بازیکن آکادمی به تیم بزرگسالان آمدند که ضرری هم به تیم نزدند. پس باشگاه باید نیم نگاهی به تیم های آکادمی داشته باشند.

وی تصریح کرد: سپاهان در هر پست حداقل سه بازیکن داشت و در صورت رفتن بازیکنی، باید جایگزین آن معین شود.

منبع:

1401/04/15
14:10:04
5.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری