پیش گیری از بحران پیش از جام جهانی!

پیش گیری از بحران پیش از جام جهانی!

مجمع فدراسیون فوتبال پیش از بحرانی شدن شرایط این فدراسیون به فکر چاره افتاد و تاریخ برگزاری انتخابات را با پیشنهاد دبیرکل، مشخص کرد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، یکی از مصوبات مهم مجمع فدراسیون فوتبال در اولین روزهای خرداد، تعیین زمان برگزاری انتخابات بود چونکه در غیر این صورت ممکن بود، هیات رئیسه این فدراسیون از حد نصاب بیفتد و در این صورت بحرانی غیر قابل پیش بینی برای این فدراسیون پیش بیاید.

از قضا این اتفاق هم رخ داد و با عزل مهرداد سراجی با آرای اعضای مجمع، هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به هفت نفر کاسته شد و به این ترتیب، تا هشتم شهریور فدراسیون فوتبال دارای شرایط لازم برای برگزاری جلسه نخواهد بود.

البته حسن کامرانی فر در روز مجمع گفته بود که هیات رئیسه از حد نصاب نمی افتد چونکه هیات رئیسه می تواند سرپرستی برای برای کرسی های خالی تا زمان برگزاری انتخابات تعیین و جلسات خودرا پیش ببرد ولی آنطور که کامرانی فر فکر می کرد نشد!

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال انتخاب سرپرست برای کرسی خالی در هیات رئیسه برعهده اعضا است اما جلسه هیات رئیسه به سبب برکناری سراجی از حدنصاب افتاده است و نمی توان برای این مهم کاری کرد.

در واقع فدراسیون فوتبال در حدود دو ماه و نیم باقی مانده تا انتخابات هیچ راهی برای برگزاری جلسه هیات رئیسه بصورت رسمی ندارد.

تنها نکته روشن این است که فدراسیون فوتبال فکر عاقبت خودرا در حین برگزاری مجمع کرده بود و پیش از این که هیات رئیسه از رسمیت بیفتد، به فکر چاره افتاد و زمان برگزاری انتخابات را مشخص کرد. در حقیقت اگر در مجمع برای برگزاری انتخابات تصمیم گیری نمی شد، هیات رئیسه از حدنصاب می افتاد و معلوم نبود پس از آن چه اتفاقی رخ خواهد داد.

در نتیجه شهریور برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته شد که از نظر تعدادی از کارشناسان زمان مناسبی نیست چونکه جام جهانی دو ماه بعد در آبان برگزار می شود و این تغییر و تحولات ممکنست با مشکلاتی برای این فدراسیون و تیم ملی همراه شود.

اکنون همه در انتظار برگزاری انتخابات برای سمت های رئیس، نواب رییس و یک عضو هیات رئیسه است.

منبع:

1401/04/08
11:31:58
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری