مدیر برنامه مهاجم ایران:

پنالتی گرفتن هنر طارمی است

پنالتی گرفتن هنر طارمی است

به گزارش بازی فوتبال مدیر برنامه مهدی طارمی ضمن دفاع از پنالتی گرفتن این مهاجم ایرانی که انتقادات زیادی را در پرتغال به دنبال داشته است، اظهار داشت: طارمی در پرسپولیس و تیم ملی ایران هم همیشه پنالتی می گرفت.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، مهدی طارمی یکی از بازیکنان خبرساز و جنجالی لیگ پرتغال در سه فصل اخیر بوده است. وی در سال ۲۰۱۹ از الغرافه قطر راهی تیم ریوآوه پرتغال شد و در همان فصل نخست حضورش در لیگ این کشور، توانایی پنالتی گرفتن خویش را به رخ همه کشید. این قابلیت در کنار شَم بالای گلزنی، طارمی را خیلی زود به یکی از ستاره های پرتغال تبدیل کرد و در انتها فصل نخست، تیم پورتو او را به خدمت گرفت.
این مبحث در تیم پورتو هم ادامه داشت و طارمی همواره با گرفتن پنالتی برای تیمش، عصبانیت و نگرانی را در هواداران تیم های رقیب پورتو ایجاد کرد؛ بخصوص سال جاری که باشگاه اسپورتینگ لیسبون با انتشار مقاله ای روی سایت خود، به مهاجم ایران توهین کرد.
این انتقادها از طارمی تا جایی پیش رفت که بعضی ها او را فریبکار و متقلب نامیدند اما این مورد روی توانایی مهاجم ایران تاثیری نداشت و او کار خودش را پیش برد.
با آخر فصل فوتبالی در پرتغال که با قهرمانی پورتو در لیگ و جام حذفی این کشور همراه بود، حالا علیرضا نیکومنش مدیر برنامه طارمی تاکید می کند که پنالتی گرفتن، «هنر» این مهاجم ایرانی است و بحث شبیه سازی و فریب داوران را از جانب این مهاجم رد می کند.
نیکومنش در این خصوص به روزنامه «رکورد» پرتغال اظهار داشت: این موضوعی است که ممنون می شوم به آن بپردازم. از نظر من پنالتی هایی که طارمی می گیرد هنر است؛ چیزی که در ارتباط با استعداد او است. این بی احترامی به حریف یا هواداران نیست، چونکه طارمی در کارش به همه احترام می گذارد.

مدیر برنامه مهاجم ایران تصریح کرد: اگر نگاه کنید طارمی در پرسپولیس، در تیم ملی ایران، در ریو آوه … هرکجا بازی می کرد، همیشه پنالتی می گرفت. آن بازی با اسپورتینگ را فراموش نکنید که طارمی سه پنالتی برای ریو آوه گرفت و حتی مصدوم شد؛ دیداری که ریوآوه با مربی بزرگ خود یعنی «کارلوس کاروالهال» تیم اسپورتینگ را در لیسبون شکست داد.
نیکومنش تصریح کرد: این هنر مهدی است. او می داند چگونه خویش را در موقعیت قرار دهد و در بازی ها، کسی باشد که توپ را در اختیار داشته باشد. این زیر سوال بردن رقبا، داوران پرتغالی، لیگ پرتغال و… نیست.
وی افزود: این پنالتی ها نتیجه هوش طارمی است. او می داند خویش را کجا و چگونه قرار بدهد. می داند توپ و دروازه بان با کدام سمت می روند. همانطور که گفتم، این یک نوع هنر است. او بازیکن بسیار باهوشی است.
نیکومنش بحث شبیه سازی طارمی برای گرفتن پنالتی و فریب داوران را هم رد کرد و اظهار داشت: اگر شبیه سازی بود چند بار می توانست این کار را انجام دهد؟ چطور می توان در مقابل این همه داور مختلف ایرانی، پرتغالی، ملی و بین المللی شبیه سازی کرد؟ منتقدان تلاش می کنند در افتادن طارمی اغراق کنند.
به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، نیکومنش همینطور در مصاحبه دیگری با این روزنامه، تصریح کرد که تصمیم گیرنده اول و آخر برای فروش و انتقال طارمی به تیم دیگری، باشگاه پورتو است. به قول نیکومنش، طارمی تا سال ۲۰۲۴ با پورتو قرارداد دارد اما از حضور در این باشگاه راضی است و هر تصمیمی که پورتو درباره آینده اش بگیرد، می پذیرد.


منبع:

1401/03/14
13:34:30
5.0 / 5
275
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری