گلایه کریم باوی از بی توجهی ها و اوضاع فوتبال ایران

گلایه کریم باوی از بی توجهی ها و اوضاع فوتبال ایران

بازی فوتبال: بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس درباره آخرین وضعیت بیماری و روند درمانی اش سخن گفت. او وضعیت تیم ملی فوتبال را نیز نامطلوب می داند.کریم باوی در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت درمان بیمای سرطان کبد خود که از حدود دو سال قبل به این سمت درحال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری است اظهار داشت: همچنان درحال شیمی درمانی هستم. فکر می کنم یک مقدار بهتر شدم. در هزینه های درمان مانده ایم و نمی توانم تمام مخارج این بیماری را تأمین کنم. یک سال است که در خانه افتاده ام.

وی ضمن اشاره به دوران فوتبالش اظهار داشت: این همه برای فوتبال دویدیم اما کسی سراغی از ما نمی گیرد. متاسفانه کسی نیست که سراغ کریم باوی را بگیرد.

این بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران درباره این که مدتی قبل در مراسم بزرگداشت مرحوم دهداری، از مسؤلان فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک درخواست شد که به دیدار او بروند و در فرایند درمان این بیماری به او کمک کنند، اظهار داشت: تابحال هیچ خبری نشده است. اصلا و ابدا کسی برای کمک نیامد. اگر خبری می شد، من می گفتم. حتی اگر می آمدند و سراغی می گرفتند، روحیه من هم بهتر می شد. ما این همه زحمت کشیدیم، انتظار داشتم کمی توجه می شد.

باوی درباره این که در این زمان چه کسانی به دیدار او رفته و یا کمکی کرده اند، اظهار نمود: حسن یوسفی گاهی سر می زد که مدتی است او را نمی بینم. حمید استیلی یک مقدار کمک حال بود. از فدراسیون فوتبال و وزارت و باشگاه پرسپولیس خبری نیست.

باوی در پاسخ به این سؤال که آیا صندوق پیشکسوتان کمکی به او کرده است یا خیر؟ اظهار داشت: صندوق پیشکسوتان هم کمکی نکرده است. اگر کمکی کرده بودند، می گفتم.

این بازیکن سابق تیم ملی درباره این که این روزها در محافل ورزشی حاضر می شود و آیا سفری به خوزستان داشته است یا خیر؟ اظهار نمود: نه، فقط بعضی وقت ها به مغازه رفیقم می روم و شب ها آنجا هستم. خیلی وقت است که خوزستان نرفتم. آخرین بار دو سال قبل بود که به خوزستان رفتم.

باوی درباره مصاحبه اخیر علی دایی در خصوص این که گفته بود از حمید علی دوستی و کریم باوی چیزهای زیادی یاد گرفته است، اظهار داشت: علی دایی همیشه حقایق را می گوید و انسان بزرگی است. این که از ما یاد می کند، بزرگواری ما را نشان داده است. موقعی که در پرسپولیس بودم، مهاجم دیگری در این تیم جای نداشت. کم کم من هم افت کردم و سن و سالم بالاتر رفت و وضعیت جسمانی به هم ریخت تا علی دایی وارد تیم ملی شد. حتی به یاد دارم در یک بازی پرسپولیس و بانک تجارت بازی داشتند که گفته بودند علی دایی من را مهار کند اما هر چند بار تلاش کرد، نتوانست جلوی ضربه های سر من را بگیرد.

این بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی درباره شرایط آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: وضعیت فدراسیون فوتبال و تیم ملی خوب نیست اما به نظرم وضعیت سرمربی گری این تیم هم خوب نیست. به نظرم بازیکنان این تیم را به جام جهانی رساندند. مربی نقش زیادی نداشت. به نظرم اسکوچیچ در حد نام ایران نیست. می توانیم مربیان خوبی مانند برانکو و کی روش را داشتیم اما اسکوچیچ در حد اداره تیم ملی نیست. بازیکنان با شرایطی که دارند و بیشترشان در خارج از کشور بازی می کنند، توانستند تیم ملی را به جام جهانی برسانند.

او در واکنش به این که چرا همین بازیکنان در دوره مربیگری ویلموتس موفق نشدند، اظهار داشت: آن زمان با مقطع فعلی فرق دارد. بازیکنان هماهنگ نبودند و به فکر خودشان بودند. اما دیدند با این شرایط نمی گردد کار را پیش برد و به خاطر مردم ایران، متحد شدند. به نظرم این تیم با تلاش بازیکنان و پشتیبانی مردم بود که موفق شد.

باوی درباره شرایط مدیریتی کنونی این فدراسیون هم اظهار داشت: می بینید که شرایط این فدراسیون مشخص نمی باشد. هر کسی که مدیر می شود، به فکر چپاول و پر کردن جیب خودش است. وقتی این افراد می آیند، فساد فوتبال را زیاد می کنند. البته آدم های خوبی هم هستند که انسانیت دارند و فاسد نیستند.

منبع:

1401/02/22
12:39:08
5.0 / 5
73
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری