وینفرد شفر:

استقلال مثل بایرن مونیخ است

استقلال مثل بایرن مونیخ است

به گزارش بازی فوتبال سرمربی استقلال با اشاره به اینكه نه مهدی رحمتی و نه هیچكس دیگری روی او تاثیری ندارند، اظهار داشت: استقلال مثل بایرن مونیخ است و همه دوست دارند نخستین تیمی باشند كه ما را شكست می دهند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار روز پنجشنبه برابر پارس جنوبی كه بعدازظهر امروز در سالن كنفرانس سازمان لیگ برگزار گردید ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: بازی قبلی ما در لیگ را دیدید. همه تیم ها می خواهند مقابل ما برنده باشند. همه تیم ها جلوی استقلال ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر تلاش می كنند.
وی اضافه كرد: همه تیم ها می خواهند نخستین تیمی باشند كه ما را شكست می دهند. به بازیكنانم امروز گفتم؛ قبلا هم گفته بودم كه این برای شما تعریف و تمجید است كه می خواهند جلوی شما برنده باشند؛ مثل بایرن مونیخ در آلمان كه همه تیم ها می خواهند شكستش بدهند. ازاین رو وقتی از رختكن بیرون می آیند باید برای برد آماده باشند.
سرمربی استقلال اظهار داشت: زمان طولانی از زمانی كه استقلال شكست خورده است، می گذرد ولی همه تیم ها سطح خوبی دارند و بازی ها سخت هستند. این برای كارلوس كی روش و تیم ملی خیلی خوب است. در نشست خبری اول یا دوم من در تهران بود كه گفتم بازیكنان ملی در باشگاه های خود خوب بازی كنند و سپس به تیم ملی اضافه شوند.
شفر ادامه داد: به بازیكنانم گفته ام پارس جنوبی تیم بسیار خوبی است و در بازی رفت هم استقلال را شكست داده است. در بازی قبل كه باختیم استقلال موقعیت گل زیادی نداشت. بازی با پدیده هم همینطور بود. در بازی رفت مقابل پدیده هم خوب نبودیم و شانس گل زیادی نداشتیم.
وی تصریح كرد: می خواهم درباره مسائل تاكتیكی صحبت كنم. همیشه فیلم بازی های حریفانمان را تماشا و راه های شكست حریف را آنالیز می نماییم. در بازی با پدیده می دانستیم بازیكن شماره ۷ یعنی دفاع چپ آنها در كارهای هجومی حمله می كند. داریوش شجاعیان هم مصدوم بود و اگر می خواستیم مهدی قائدی را بازی بدهیم باید عقب بازی می كرد و كیفیت تهاجمی خودش را از دست می داد.
سرمربی استقلال اضافه كرد: بر مبنای آنالیز متوجه شدیم امید نورافكن می تواند گزینه خوبی برای بازی مقابل پدیده باشد. در نیمه اول پست امید نورافكن برای او جدید بود ولی خوب توانست بازیكن شماره هفت حریف را مهار كند و در نیمه دوم هم نورافكن بازی بهتری به نمایش گذاشت. شاید یك عده می گفتند ما مقابل پدیده دفاعی بازی كردیم. وقتی آمار بازی را ببینید متوجه می شوید ما پنج موقعیت گلزنی داشتیم و حریف دو موقعیت. مقابل سایپا پنج به پنج موقعیت داشتیم.
شفر تصریح كرد: در بازی های قبلی هم شانس های گلزنی ما از حریف بیشتر بوده است ولی زدن ضربه آخر و گلزنی مسئله مهمی است. ما چند موقعیت گلزنی هم داشتیم. برای آینده هم همین كار را می نماییم. حریفان را آنالیز می نماییم تا ببینیم باید چطور حریفان را ببریم. گاهی انتقاداتی می شنوم كه می گویند چرا استقلال دفاعی بود؛ الان دارم این مورد را توضیح می دهم.
سرمربی استقلال تصریح كرد: فردا بازی سختی داریم. پارس تیم بسیار خوبی است بخصوص در ضدحمله. باید سریع ضد حملاتشان را متوقف نماییم و گل بزنیم.
شفر درباره نیمكت نشینی حسین حسینی و بازی كردن مهدی رحمتی در بازی گذشته و اینكه دلیل نیمكت نشینی حسینی چه بوده است، اظهار نمود: پس از بازی با تراكتورسازی گفتم كه رحمتی بازی های حذفی را بازی می كند و حسینی بازی های لیگ را. مسئله این است كه بازی بسیار بسیار مهمی در جام حذفی مقابل نفت آبادان داریم. رحمتی نمی تواند یكهو وارد بازی حذفی شود در حالیكه پیش از آن بازی نكرده باشد. به رحمتی گفتم مقابل پدیده بازی می كند و اگر خوب باشد مقابل پارس هم بازی می كند و اگر بازهم خوب بود، مقابل نفت بازی می كند. اگر رحمتی مقابل پدیده خوب نبود، به او بازی نمی دادم. شاید این برای حسینی تصمیم راحتی نبوده باشد ولی تیم از همه چیز مهمتر است.
وی خاطرنشان كرد: حسینی دروازه بان بسیار خوبی است. سرمربی تیم ملی هم اینرا می داند. حسینی باید دروازه بان ایران در جام جهانی باشد. ممكن است او با دریافت سه كارت زرد محروم شود. با او و كل تیم صحبت كردم. تیم ما یك روح مشترك دارد. شما نمی توانید ببرید به شرطی كه سه بازیكن یكطرف و پنج بازیكن طرف دیگر باشند. همه باید همدل باشند. از این بابت به تیمم افتخار می كنم.
سرمربی استقلال درباره اینكه گفته می گردد رحمتی روی او اثرگذار است، اظهار داشت: شما مرا می شناسید. شما فكر می كنید من چنین كاری می كنم؟ من مربی جوانی نیستم. هیچكس نمی تواند به من بگوید چه كار كنم. تصمیم گیرنده فقط سرمربی است.
شفر درباره توقف استقلال در سه مسابقه اخیر و نگرانی هواداران و همینطور اختلاف تیم با پرسپولیس، خاطرنشان كرد: وقتی به استقلال آمدم شرایط خوب نبود. كار بسیار سختی بوده است. ما كار راحتی نداریم ولی همه ما كنار هم می خواهیم افتخار بزرگی برای استقلال كسب نماییم. حق استقلال این است كه در جدول بالاتر هم برود. برخی از بازیكنان دارند نسبت به قبل بهتر بازی می كنند مثل وریا غفوری. در تیم استقلال روح خوبی داریم.
وی ادامه داد: هواداران ما هواداران بسیار خوبی هستند و با تیم یكی هستند. همه بازیكنان و من می دانیم كه به هوادارانمان احتیاج داریم و آنها هم از عملكرد ما راضی هستند. فقط در بازی با سایپا یك اشتباه داشتیم آنهم روی ضربه كرنر حریف. مدافع ما باید جلو می آمد و ضربه سر را می زد. علی قربانی هم شانس خوبی داشت. دربازی با پدیده هم یك پنالتی از دست دادیم. موقع پنالتی زدن چند بازیكن حریف وارد محوطه جریمه شدند. نمی خواهم بگویم این خوب است یا بد؛ بالاخره این فوتبال است. بازیكنان باید در ضربات آخر یك مقدار قدرتمندتر و محكمتر باشند.
سرمربی استقلال خاطرنشان كرد: از سوی ما برای هواداران بنویسید با صد درصد تلاش خود در زمین حاضر می شویم.
شفر در مورد اینكه استقلال نتوانسته هنوز یك مهاجم خارجی به خدمت بگیرد، اظهار نمود: دو بازیكن مدنظر داریم. شاید یكی از آنها جوری نباشد كه همه او را بشناسند. یك بازیكن خیلی خوب و محكم و قدرتمند در محوطه جریمه حریف مدنظر داریم. از یك بازیكن دیگر هم دعوت می نماییم كه بیاید. نمی توانم اسمش را بگویم. در آسیا همه این بازیكن را می شناسند. او بازیكن پشت مهاجم است. در این مقطع جذب هر مهاجمی كه می خواهیم راحت نیست. مثل منچسترسیتی نیستیم كه ده ها میلیارد دلار پشت سرمان باشد تا خرید نماییم.
وی اضافه كرد: فقط گرفتن یك مهاجم گلزن كافی نیست. آن مهاجم به موقعیت و پاس خوبی نیاز دارد تا بتواند گل بزند. اگر یك هافبك خوب هم داشته باشین كه خوب پاس بدهد ولی كسی نباشد توپها را گل كند، هیچكس نمی گوید چه پاس خوبی! من برای مدیرعامل باشگاه العین این مثال را زدم. ما یك بازیكن پشت مهاجم خوب گرفتیم كه پاسهای خوبی می داد ولی مهاجمی نداشتیم كه توپها را به گل تبدیل كند. به مالك باشگاه گفتم یك مهاجم آرژانتینی گرفتیم و پس از آن در سه ماه، سه جام گرفتیم. ساختن تیم كار راحتی نیست.
سرمربی استقلال تصریح كرد: با مدیرعامل باشگاه و مسئولان باشگاه جلسات متعددی داشتم. فیلم های زیادی را از بازیكنان مختلفی دیدیم. مدیرعامل باشگاه هم با دقت در حال ارزیابی بازیكنان است. در نهایت روی دو بازیكنی كه گفتم به جمعبندی رسیدیم. اگر تلفن من را ببینید بیش از ۱۰۰ ایجنت برای من اسامی بازیكنان مختلفی را فرستاده اند. این تصمیم جمعی بود. ما با هم صحبت كردیم. الان برای تیم ما این دو بازیكن از همه بهتر هستند. مهم نیست من بازیكن را انتخاب كرده باشم یا آقای توفیقی یا یك نفر دیگر. ما با هم صحبت كردیم و به جمعبندی رسیدیم.
شفر تصریح كرد: اول فصل دیدید كه بازیكنانی مثل شهباززاده آمدند و به چیزی كه مدنظر بود نرسیدند و در نهایت رفتند. امیدوارم بازیكنان جوان بتوانند در تیم جا بیافتند. خیلی مواقع جلسات طولانی در باشگاه داشتیم به صورتی كه حتی موقع شام هم گذشت و برایمان پیتزا آوردند! از باشگاه متشكرم. امیدوارم نتایج خوبی بگیریم.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص زمان حضور بازیكنان موردنظر در استقلال اظهار داشت: گفته ام در نخستین فرصت این بازیكنان در ایران باشند. آنها می توانستند روز گذشته هم بیایند. امیدوارم فردا بیایند! باشگاه در حال مذاكره با مدیر برنامه های آنها هست و بعد باید برایشان بلیت تهیه نماید.
شفر درباره وضعیت مصدومان استقلال هم اظهار داشت: شجاعیان به تمرینات برگشته است و فردا باید در جلسه ببینیم چه می گردد. او باید پس از صبحانه فردا تست نهایی شود. محسن كریمی آماده نیست. مشكل كوچكی با روزبه چشمی داریم. نمی خواهم روی روزبه ریسك كنم. او یك بازیكن ملی است و باید كاملا آماده باشد نه فقط برای استقلال بلكه برای تیم ملی. در پست دفاع مجید و پژمان را داریم. شاید روزبه روی نیمكت باشد. باید ببینیم چه می گردد.
 

1396/11/04
16:47:14
5.0 / 5
5283
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری