جام ملت های فوتبال زنان آسیا - هند

کرونا بازی چین تایپه و هند را کنسل کرد

کرونا بازی چین تایپه و هند را کنسل کرد

بازی فوتبال: دیدار تیم های ملی فوتبال زنان هندوستان و چین تایپه به سبب ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان هند به کرونا لغو و تیم هند از مسابقات حذف شد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، دیدار تیم های ملی فوتبال بانوان هندوستان و چین تایپه در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود از ساعت ۱۷: ۳۰ امروز یکشنبه به وقت تهران اجرا شود. این دو تیم در گروه ایران و چین هستند و رقیب مستقیم تیم کشورمان برای صعود ایران به مرحله بعد محسوب می شدند.
ساعاتی قبل از شروع بازی هند، میزبان با چین تایپه شایعاتی در خصوص لغو این مسابقه از طرف خبرنگاران محلی گزارش شد و لحظه به لحظه اوج گرفت.
«مارکوس مرگولو» سردبیر ورزشی Times of Indiaیکی از نفراتی بود که خبر از احتمال لغو این مسابقه و بازنده شدن تیم هند داد. مارکوس در توییتر خود نوشت: «موارد مثبت کوید ۱۹ در تیم ملی هند به این معنا است که میزبان ممکنست بازیکنان کافی برای بازی مقابل چین تایپه نداشته باشد. طبق قوانین این می تواند به مدلول انصراف از مسابقه در نظر گرفته شود. اما منتظر تأیید رسمی پیش از ساعت ۱۹: ۳۰ (به وقت محلی) باشید.»

ابهام در برگزاری این مسابقه صدای خبرنگاران هندی را به سبب عدم شفاف سازی فدراسیون هندوستان در مورد شرایط کرونائی این تیم در آورد. این مساله حتی تا دقایقی قبل از شروع مسابقه ادامه داشت؛ زمانی که بازیکنان چین تایپه و داوران بازی برای گرم کردن وارد زمین شدند اما هیچ نشانه ای از حضور هندی ها در زمین نبود.
در این ارتباط «زنیا» یکی از خبرنگاران هندی بود که از عدم اعلام شرایط مسابقه و سیاست فدراسیون هندوستان انتقاد و اعلام نمود ۱۰ دقیقه مانده تا شروع بازی هنوز مشخص نیست دیدار چین با هند برگزار می گردد یا نه. این خبرنگار همین طور به این بهانه به میزبانی هند در مسابقات قهرمانی آسیا کنایه زد!


مارکوس همان خبرنگاری که ابتدا احتمال لغو بازی و سپس خبر قطعی عدم برگزاری مسابقه را مخابره کرده بود، در واکنش به انتقادها از عدم اطلاع رسانی کنفدراسیون آسیا و فدراسیون هند نوشت: «نه AFC و نه فدراسیون هند نمی توانند طبق قانون پیش از ساعت ۷: ۳۰ (ساعت شروع بازی به وقت محلی) اطلاعیه ای بدهند.»در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ساعت مقرر (۷: ۳۰ به وقت هند) بیانیه رسمی خودرا درباره این مسابقه و عدم شرکت هند مقابل چین تایپه صادر کرد. در قسمتی از این بیانیه آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) تایید کرده است که مسابقات جام ملت های آسیا زنان AFC هند ۲۰۲۲ بین چین تایپه و هند امروز برگزار نشد. بعد از چند مورد مثبت کووید- ۱۹، هند نتوانست حداقل ۱۳ بازیکن مورد نیاز را برای بازی گروه A مقابل چین تایپه اعلام نماید. مطابق با ماده ۴.۱ "قوانین ویژه قابل اعمال در مسابقات AFC در طول همه گیری کووید-۱۹" (قوانین ویژه)، هند نتوانست در مسابقه شرکت نماید و مفاد کامل ماده ۴.۱ اعمال خواهد شد. علاوه بر این، ناتوانی هند جهت شرکت در این مسابقه همین طور موجب ایجاد ماده ۶ از مقررات جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ هند در AFC می شود.»
به این ترتیب، هند از ادامه بازیها کنار گذاشته شد و نتیجه بازیهای این تیم یعنی تساوی باارزش ایران با هند حذف شد.
در این گروه سه تیم چین، چین تایپه و ایران باقی ماندند.
چین تایپه آخرین حریف تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله گروهی است و دو تیم روز چهارشنبه از ساعت ۱۷: ۳۰ مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. پیروزی تیم ملی ایران مقابل چین تایپه برای صعود مهم می باشد.


منبع:

1400/11/03
23:52:23
5.0 / 5
326
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری