با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛

سازمان لیگ باردیگر ضد باشگاه ها شد

سازمان لیگ باردیگر ضد باشگاه ها شد

سازمان لیگ فوتبال با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود از آنجاییکه باشگاه تضامین لازم را برای اجرای تبلیغات محیطی به فدراسیون فوتبال عرضه نداده اند، تبلیغات محیطی همچنان در اختیار این سازمان است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، در بیانیه سازمان لیگ فوتبال ایران آمده است:
« دوستان گرامی و عزیزان خانواده بزرگ باشگاههای فوتبال کشور
همانگونه که مستحضر هستید در آغاز فصل مسابقات ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مواردی در مورد تبلیغات محیطی باشگاه های فوتبال ایران از جانب مدیر عامل محترم باشگاه استقلال در خصوص در اختیار گرفتن تبلیغات محیطی و در نتیجه افزایش درآمد، مطرح گردید.
ریاست محترم فدراسیون فوتبال ضمن سفارش به رعایت قوانین کشور و مقررات فدراسیون و سازمان لیگ، بررسی و مساعدت با باشگاه پر سابقه استقلال را از سازمان لیگ خواهان شدند.
از طرف دیگر بر مبنای بند ۱-۱ ماده ۴ آیین نامه لیگ حرفه ای فوتبال کشور مصوب مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال ایران مسئول عقد قرارداد های تجاری بوده و تمامی قراردادهای منعقده شده سازمان از جانب باشگاههای عضو لازم الاجراست و تا وقتی که باشگاه ها در لیگ حضور دارند باید آنرا رعایت نمایند، همینطور برابر بند ۲، ماده ۲۲ از آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال ایران مصوب سال ۱۳۹۸، کلیه باشگاه ها موظف می باشند استادیوم خانگی خویش را به صورت پاک و عاری از هرگونه تبلیغات از ۲۴ ساعت پیش از مسابقه در اختیار برگزارکنندگان مسابقات قرار دهند.
با توجه به موارد فوق و بر مبنای فلسفه وجودی سازمان لیگ در خصوص همراهی و همکاری بدون تبعیض با باشگاه های فوتبال و بدلیل پرهیز از بروز بی نظمی، تضعیف و تشویش فوتبال ایران، این سازمان بررسی و همکاری با مدیرعامل باشگاه استقلال را دردستور فوری کار قرار داد.
بر همین اساس ضمن تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، نمایندگان وزارت ورزش و فدراسیون و سازمان لیگ و ضمن استعلام از سازمان محترم بازرسی، با عنایت به دولتی بودن دو باشگاه مذکور، مقرر شد مطابق با قانون نسبت به انتخاب کارگزاران تبلیغاتی و دریافت و عرضه تضامین بانکی اقدام و در این خصوص مهلت کافی به مدیرعامل باشگاه استقلال اعطاء شد.
همچنین مطابق با صورتجلسه کارگروه انتخابی، مقرر شد اجرای تبلیغات محیطی کماکان بر عهده سازمان لیگ باشد.
متاسفانه مسئولین باشگاه استقلال هیچگونه مستندی در مورد رعایت الزامات قانونی برای انتخاب کارگزاران تبلیغات محیطی و تضامین لازم مورد نظر سازمان محترم بازرسی را هم عرضه نکرده و به صورت غیر قانونی مبادرت به جمع آوری تبلیغات قانونی دریافت و تعهد شده توسط سازمان لیگ نموده است.
به منظور پیشگیری از تبعات مالی و حقوقی و اجتماعی هرگونه اقدام غیر قانونی و متعاقب تصمیم هیات رئیسه سازمان لیگ در تاریخ ۲۹ آبانماه در خصوص اعطای فرصت مجدد به باشگاهها برای عرضه مدارک (تشریفات انتخاب کارگزاران و تضامین لازم و قانونی برابر اعلام نظر مراجع قانونی ) تا آخر وقت اداری اول آذر۱۴۰۰، متاسفانه هیچ مدرکی توسط سازمان لیگ وصول نشد.
بنابر مراتب و به منظور انجام هرچه بهتر مسابقات فوتبال و جلوگیری از بروز بی نظمی و تبعات مالی، حقوقی و اجتماعی ناشی از هرگونه بی نظمی، اعلام می شود:
اولاً ) مطابق با مقررات و مصوبه هیات رئیسه سازمان لیگ برتر و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، هرگونه دخالت در مبحث تبلیغات محیطی و برگزاری مسابقات در استادیوم ها تخلف محسوب و باعث لغو مسابقه، تغییر استادیوم محل میزبانی مسابقات و ارسال گزارش این تخلف به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواهد بود.
ثانیاً ) از تمامی باشگاههای فوتبال درخواست می شود ضمن رعایت قوانین جاری کشور و مقررات فدراسیون و سازمان لیگ، نسبت به تسلیم طرح تجاری خود به منظور بررسی کارشناسی و در نهایت تصویب مراجع ذیصلاح برای فصل آتی از الان اقدام نمایند.
بدیهی است عواقب ناشی از هرگونه اقدام و رفتار غیرقانونی و خلاف مقررات، متوجه باشگاه و افراد خاطی خواهد بود.


منبع:

1400/09/04
20:17:49
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری