سرخ ها هم راه استقلال را رفتند؛

ابهامات تفاهمنامه پرسپولیس با یک بانک

ابهامات تفاهمنامه پرسپولیس با یک بانک

به گزارش بازی فوتبال دو تیم پرطرفدار تهرانی که اخیرا وارد بورس شده اند و چند صد میلیارد درآمدزایی داشته اند، این رقم را در شرایطی نزد یک بانک خاص سپرده کردند که ابهاماتی در مورد نحوه و شرایط آن وجود دارد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، پرسپولیس در حالی دست به جیب شد تا برای جذب این بازیکنان جدید و تمدید با قدیمی ها رقم های میلیاردی در نظر بگیرد که طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، هر شرکتی که قصد حضور در بازار برای خرید و فروش سهام را دارد، نیاز است تمام قراردادهایش را شفاف سازی کند.
باشگاه های پرسپولیس و استقلال تهران با عنایت به عرضه ۱۰ درصدی سهام خود (عرضه اولیه) پولی را از محل فروش این سهام کسب کردند که ۳۵۰ میلیارد تومان بود و برای هرگونه هزینه کرد بابت آن باید در سامانه کدال، اطلاعات خود و انواع قراردادهایشان را به روز رسانی کنند اما این اتفاق تابحال در هیچیک از این باشگاه ها نیفتاده است.
پیگیری های خبرنگار مهر، نشان داده است هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در زمان حضور محمد علیپور و بیژن ذوالفقار نسب به صورت شفاهی به رضا درویش مجوز داده بودند تا با اختیار خود گزینه های جذب را برای حضور در جمع بازیکنان دنبال کند اما این هیأت مدیره در اواخر فصل گذشته گرفتار تغییراتی شد تا چنین اختیاراتی هم به صورت مکتوب به درویش نرسیده باشد.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در آخرین مصاحبه خود با تلویزیون هم روی این مورد که «اسناد مالی باشگاه برای قرار گرفتن در تالار بورس رونمایی و شفاف سازی می شود» تصریح کرد اما هیچ اشاره ای به جزئیات این قرارداد نکرد.
ادامه ابهام در قراردادهای مالی چند ماه اخیر پرسپولیس با عدم پاسخگویی در زمینه عقد قرارداد با کارگزار جدید همراه بود. درویش به هیچ وجه از عملکرد مالی کارگزار فصل گذشته باشگاه راضی نیست اما هیچ اسناد مالی شفافی را در این حوزه اراده نکرده است.
مدیرعامل پرسپولیس در حالی پشت میز ریاست این باشگاه نشسته است که شفافیت سازمانی و مالی جزو مهم ترین اهداف او بوده است اما برای آخرین تفاهمنامه ای که از جانب باشگاه و با حضور وی انجام شد، توضیحات شفافی در مورد قرارداد با این بانک و نحوه همکاری
همکاری برای توسعه امور مالی باشگاه پرسپولیس با یکی از بانکهای کشور می تواند فرایند شفافیت مالی را بهبود بخشد اما باید دید درویش در روزهایی که هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس با ورود حسین خبیری و حسین شهریاری گرفتار تغییر و تحول شده است چگونه مجوز لازم را برای امضای تفاهمنامه مالی با این بانک برای واریز پول حاصل از فروش سهام باشگاه در عرضه اولیه را داشته است.
تنها اتفاقی که در زمینه شفافیت مالی پرسپولیس رقم خورده است افزایش سرمایه این باشگاه در سامانه کدال است که سبب شد ارزش دارایی های پرسپولیس به ۱۰ هزار میلیاردریال برسد.
با این حال تفاهمنامه ای که باشگاه پرسپولیس و البته پیش از آن باشگاه استقلال با یک بانک وابسته به شهرداری بسته است ابهاماتی را در مورد نحوه و شرایط همکاری طرفین به وجود آورده است.
به هر حال ۳۵۰ میلیارد تومان می تواند سرنوشت یک بانک را تغییر دهد و از نظر مالی هم وضعیت را نسبت به سایر بانکها متفاوت کند. باید دید باشگاه پرسپولیس در مقابل بردن این میزان پول به این بانک چه امتیازاتی را دریافت کرده است و سود حاصل از این پول کجا می رود و چه اتفاقاتی در این تفاهمنامه رخ می دهد.
باید دید چه زمانی تکلیف قراردادهای تابستانی پرسپولیس و همینطور نحوه برداشت پول از محل درآمدهای بورسی اخیر منتشر می شود تا ابهامات مربوطه در این حوزه برطرف شود. باشگاهی که در این حوزه تنها نیست و «الگوی کدر مالی» را رقیب دیرینه اش استقلال تهران با مدیرعاملی مصطفی آجورلو تکرار کرده و پیاده می کند.

1401/04/11
21:47:59
5.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری